Aktualności


„Poznanie walorów Wielkopolskiego Parku Narodowego sposobem na integrację osób 50+”.

2015-07-09

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim w dniu 2 lipca 2015 roku zorganizowało dla 46 członków Domu Dziennego Pobytu w Grodzisku Wielkopolskim wyjazd do Wielkopolskiego Parku Narodowego. Zadanie odbyło się w ramach projektu
„Poznanie walorów Wielkopolskiego Parku Narodowego sposobem na integrację osób 50+”.

czytaj całośćczytaj całość...

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

  Kalejdoskop zdarzeń z „Cyrkowych Inspiracji z Babcią i Dziadkiem”. Tego jeszcze nie było!

  2015-07-07

  Jak zorganizować super zabawę dla 80 młodszych i starszych osób? Podpowiedzi udzielił już Grodziski Wolontariat Senioralny. Organizatorom ekscytującej zabawy z Babcią i Dziadkiem gratulujemy! Senioralne propozycje współfinansowane były ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. Wszystkich, którzy szukają sposobu na aktywne spędzenie czasu, zachęcamy do obejrzenia kalejdoskopu załącznych zdjęć ze spotkania na terenie Wigwamu w Zdroju, które odbyło się 30 czerwca 2015 .

  Dołączona galeria:

  nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

  pelna galeriaZobacz pełną galerię (16 fot.)...


   Jutro premiera „Cyrkowych inspiracji z Babcią i Dziadkiem ”!

   2015-06-29

   „Cyrkowe inspiracje z Babcią i Dziadkiem” to wyjątkowa oferta Grodziskiego Wolontariatu Senioralnego. Co najmniej 80 młodszych i starszych mieszkańców Grodziska Wielkopolskiego połączą cyrkowe sekrety, karuzela zdarzeń i emocjonujące przeżycia. Jedyna taka zabawa w Grodzisku odbędzie się na terenie Wigwamu w Zdroju. Relacje z międzypokoleniowej przygody już wkrótce.
   Polecamy!


   Gmina Grodzisk Wielkopolski wśród najlepszych pomysłodawców na budowę systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie w 2015 roku!

   2015-06-15

   Wyniki konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” edycja 2015 okazały się kolejny raz pomyślne dla Gminy Grodzisk Wielkopolski.

   czytaj całośćczytaj całość...


   II Integracyjny Turniej Warcabowy między Domami Dziennego Pobytu

   2015-06-15

   28 maja 2015r. w Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej im. Jana Pawła II odbył się II Integracyjny Turniej Warcabowy pomiędzy trzema Domami Dziennego Pobytu: Opalenicą, Bukiem i Grodziskiem.

   czytaj całośćczytaj całość...

   Dołączona galeria:

   nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

    Przyłącz się do Grodziskiego Wolontariatu Senioralnego

    2015-05-18

    fio

    Ośrodek Pomocy Społecznej wraz ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II wraz Grodziskimi Seniorami skupionymi wokół Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim zapraszają wszystkich mieszkańców w wieku 50 Plus i więcej zainteresowanych:

    - poznaniem nowych ludzi,
    - doświadczeniem przygody,
    - podzieleniem się swoim wolnym czasem, własnymi umiejętnościami,
    - zapewnieniem bliskości dzieciom, których rodzice są obciążeni codzienną pogonią w godzeniu obowiązków
    - sprawdzeniem się w roli animatora czasu wolnego lub przewodnika w nauce dla dzieci w wieku do 9 lat.

    czytaj całośćczytaj całość...


    Wyjazd seniorów z Domu Dziennego Pobytu i Grodziskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Grodzisku Wielkopolskim na Jasna Górę w dniu 27-28.04.2015r.

    2015-05-12

    Rankiem 27 kwietnia grupa 33 seniorów wraz z dwoma opiekunami podjęła pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego na Jasnej Górze.

    czytaj całośćczytaj całość...

    Dołączona galeria:

    nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

     Wycieczka seniorów z Domu Dziennego Pobytu do Klasztoru w Woźnikach

     2015-05-12

     6 maja 2015r. seniorzy z Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej Promessa wzięli udział w wycieczce do Woźnik.

     czytaj całośćczytaj całość...

     Dołączona galeria:

     nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

      Ogłoszenie

      2015-05-08

      fio

      Możemy sobie wzajemnie pogratulować!

      Ośrodek Pomocy Społecznej w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim dołączył do grona 97 zwycięzców. To już drugie tak szczególne wyróżnienie w kwietniu 2015 roku. Tym razem w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na 2015 rok. Znaleźliśmy się na 39 pozycji listy rankingowej spośród 1398 ubiegających się o dotację.

      Stało się to możliwe dzięki związanemu partnerstwu, wspólnemu wysiłkowi podjętemu z seniorami Gminy Grodzisk Wielkopolski skupionymi wokół Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej im. Jana Pawła II.

      Postawiliśmy na dalszy rozwój senioralnego wolontariatu dla dobra wspólnego. Grodziski Wolontariat Senioralny to oferta dla osób w wieku 50+ i więcej pragnących zerwać z monotonią, ofiarować czas wolny dzieciom, doznać przygody i spełnienia się w nowej roli.

      Wartość pozyskanej dotacji wyniesie 111 061,31zł.


      Seniorzy na targach „Aktywni 50+” w Poznaniu

      2015-04-24

      27 marca 2015r. seniorzy z Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej Promessa wybrali się do Poznania na Targi „Aktywni 50+”.

      czytaj całośćczytaj całość...

      Dołączona galeria:

      nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

       Mamy dobrą wiadomość!

       2015-04-13       Mamy dobrą wiadomość!

       Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim został wyróżniony w rządowym konkursie na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych edycja 2015.

       Cieszymy się z docenienia inicjatywy rozwoju „Grodziskiego Wolontariatu Senioralnego”. Spośród 1668 ofert akceptację pomysłów zyskało tylko 190 podmiotów. Wśród nich grodziski projekt zyskał 17 lokatę w liście rankingowej. Wartość dotacji wyniesie 71 085zł. Projekt jest bezcenny, powstał w senioralnym „laboratorium pomysłów”.

       Zapraszamy wszystkich seniorów Gminy Grodzisk Wielkopolski zainteresowanych pracą wolontariacką i przygodą.

       W dniach 24.04.2015 w godzinach od 12.00 do 15.00 i 29.04.2015 od 10.00-17.00 odbędzie się rekrutacja w biurze organizacji pozarządowych w Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej im. Jana Pawła II w Grodzisku Wlkp.

       Tego nie można przegapić!


       KOMUNIKAT PCPR

       2015-03-03

       Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku Wielkopolskim, ul. Żwirki i Wigury 1, informuje, że we wtorki od godz. 10°° do godz. 13°°w ramach powierzenia realizacji zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej tj. prowadzenie ośrodka interwencji kryzysowej będzie można skorzystać z bezpłatnych porad specjalisty do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

       Prosimy o zgłoszenia telefoniczne pod numerem 61 44 47 281 lub 61 44 52 510, bądź mailowe pcpr@pgw.pl
       Zobacz także: archiwum"Aktualności" (archiwum)...

       przejdź do góry...

       Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim. ul. Powstańców Chocieszyńskich 23 d, 62-065 Grodzisk Wielkopolski, tel. (61)44-44-460, faks: (61)44-444-61

       Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji