Aktualności


Oferta specjalna!

2015-11-19

Sprawdź jak chronić prawnie swoich bliskich: dzieci i dorosłych członków rodziny przed zagrożeniami, przed skutkami choroby psychicznej, alkoholowej, itd.
Możesz mieć rozwiązanie na wyciągnięcie ręki.

11 grudnia 2015 roku weź udział w nieodpłatnym spotkaniu z Sędzią Katarzyną Kijowską w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Ptaszkowie !
Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Pobierz formularz zgłoszeniowy ze strony internetowej www.grodziskwlkp.opsinfo.pl i złóż w grodziskim Ośrodku Pomocy Społecznej do 07 grudnia 2015 roku.

Dołączone pliki:


INFORMACJA

2015-10-29Grupa Nieformalna za pośrednictwem Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim realizuje od czerwca 2015 roku projekt „Grodziskie Animacje Teatrem 50+ - bajki znane i lubiane”. Zadanie jest ukierunkowane na wzmocnienie animacji teatralnej. Całość zajęć realizowano w Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej w Grodzisku Wielkopolskim.
W ramach projektu w październiku 2015 roku zostały zrealizowane warsztaty teatralne dla dzieci pt.„Bajki znane i lubiane” przygotowane i prowadzone przez koło teatralne „PROMETEUSZ” działające przy Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej .
Było to ostatnie z zadań projektowych. Do udziału w warsztatach zaproszono ok. 90 dzieci uczęszczających do placówek opiekuńczo – wychowawczych z terenu Grodziska Wielkopolskiego. W warsztatach wzięły udział dzieci z Prywatnego Przedszkola „ Akademia Malucha”, Niepublicznej Szkoły Podstawowej, Gminnego Przedszkola im. Krasnala Hałabały, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków. Podczas warsztatów członkowie zespołu teatralnego PROMETEUSZ zaprezentowali małym widzom pracę z pacynką. Spotkanie dwóch pokoleń było bardzo ważne dla każdej z grup.
Zadanie realizowane jest w ramach konkursu ogłoszonego przez Stowarzyszenie Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich w Poznaniu „ Wielkopolska Wiara Aktywnie Działa”. Projekt współfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

  31 października 2015 roku mija czas składania prac konkursowych!

  2015-10-26  Czasu jest coraz mniej! Do piątku zostało już tylko 4 dni...

  Skorzystaj z wyjątkowej okazji, zaskocz nas swoimi plastycznymi przemyśleniami na temat potęgi bliskości rodziny!

  Zajrzyj do regulaminu konkursu dostępnego na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej www.grodziskwlkp.opsinfo.pl

  Wystarczą: kartka papieru wielkości bloku rysunkowego (format A4), ołówka i własne przemyślenia zawarte w rysunku.

  Złóż pracę w urnie opatrzonej plakatem konkursowym usytuowanej na parterze w grodziskim Ośrodku Pomocy Społecznej do piątku 30.10.2015 roku do godziny 15.00.

  Wciąż masz szasnę wygrać jedną z co najmniej 9 atrakcyjnych nagród.
  Do wygrania aparaty fotograficzne, telefon komórkowy i inne nagrody!
  Najciekawsze prace w kategorii dzieci, młodzież, dorośli będą upowszechniane wśród mieszkańców Gminy Grodzisk Wielkopolski.
  Konkurs objęty jest patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego i współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Gminę Grodzisk Wielkopolski na podstawie projektu „Grodziska Trampolina Zmiany” przygotowanego i realizowanego przez grodziski Ośrodek Pomocy Społecznej.


  Galimatias łączący pokolenia Kolejna inicjatywa „Grodziskiego Wolontariatu Senioralnego”

  2015-10-25

  Seniorzy z działającego w grodziskiej „Promessie” koła teatralnego „PROMETEUSZ” wraz z dziećmi Szkoły Podstawowej nr 1 rozpoczęli intensywne przygotowania do wspólnego przedstawienia widowiska pod tytułem „Bajkowy Galimatias”.

  Odbywające się kilka razy w tygodniu próby teatralne mobilizują jednakowo dorosłych jak i dzieci do doskonalenia warsztatu aktorskiego i wiarygodnego zaprezentowania kreowanych w przedstawieniu postaci.

  O tym jakie przesłanie towarzyszy „Bajkowemu Galimatiasowi” i do kogo jest ono skierowane, będzie można się dowiedzieć już 29 października 2015 roku w Centrum Kultury RONDO, gdzie sztuka ta będzie zaprezentowana na odbywającym się w tym czasie „Festiwalu Twórczości Międzypokoleniowej”.

  Warsztaty teatralne łączące pokolenia realizowane są dzięki wsparciu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu na rzecz Aktywizacji Społecznej Osób Starszych (ASOS).

  Ewa Kunysz
  Członek GWS

  Dołączona galeria:

  nazwawyswietlana

   INFORMACJA

   2015-10-19


   Kolejne relacje Grupy Nieformalnej i Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim w związku z realizacją
   projektu „Grodziskie Animacje Teatrem 50+ - bajki znane i lubiane”.

   Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu oraz Grodziskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w kolejnych warsztatach w ramach projektu „Grodziskie Animacje Teatrem 50+ - bajki znane i lubiane” ”. W Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej oraz
   w Centrum Kultury RONDO w Grodzisku Wielkopolskim od września do października realizowano dla seniorów warsztaty teatralne prowadzone przez aktora „W poszukiwaniu ciszy i wiatru”. Efektem zajęć był pokaz finalny uczestników warsztatów pt. „Biały kołnierzyk”, który zaprezentowano 120 uczestnikom Gminnego Dnia Seniora w Grodzisku Wielkopolskim.
   Projekt realizowany w ramach konkursu ogłoszonego przez Stowarzyszenie Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich w Poznaniu „ Wielkopolska Wiara Aktywnie Działa”. Projekt współfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

   Dołączona galeria:

   nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

    INFORMACJA

    2015-10-12
    Dalsze informacje Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej w Grodzisku Wielkopolskim dotyczące realizacji projektu „ Otwarci na siebie- otwarci na przyjaźń”.
    Punktem kulminacyjnym w realizacji projektu „ Otwarci na siebie- otwarci na przyjaźń”był „X Jubileuszowy Koncert na Srebrną Nutę” oraz Wystawa Rękodzieła Artystycznego Seniorów. Uroczystość odbyła się w Grodziskiej Hali Sportowej w Grodzisku Wielkopolskim. Koncert na Srebrną Nutkę od wielu lat integruje środowiska senioralne z kilku powiatów i ściąga kolejne zespoły chętne pokazać się grodziskiej społeczności seniorów.

    czytaj całośćczytaj całość...

    Dołączona galeria:

    nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

    pelna galeriaZobacz pełną galerię (11 fot.)...


     Informacja

     2015-10-08     Grupa Nieformalna za pośrednictwem Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim realizuje od czerwca 2015 roku projekt „Grodziskie Animacje Teatrem 50+ - bajki znane i lubiane”. Zadanie realizowane jest w ramach konkursu ogłoszonego przez Stowarzyszenie Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich w Poznaniu „ Wielkopolska Wiara Aktywnie Działa”.

     czytaj całośćczytaj całość...

     Dołączona galeria:

     nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

      INFORMACJA

      2015-10-02      Kolejne relacje Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim z realizacji projektu „Otwarci na siebie-otwarci na przyjaźń”, współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

      Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu oraz Grodziskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczą w kolejnych warsztatach w ramach projektu. W Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej w Grodzisku Wielkopolskim od sierpnia 2015 roku realizowane są warsztaty umuzykalniające z elementami gry na instrumentach perkusyjnych, a od września - warsztaty z rękodzieła metodą filcowania. Te dwa rodzaje warsztatów pomagają seniorom
      w przygotowaniach do X Koncertu na Srebrną Nutę, który odbędzie się 3 października 2015 roku. Podczas Koncertu oraz towarzyszącej mu wystawie plastycznej będzie można podziwiać prace członków Domów Dziennego Pobytu i Uniwersytetu Trzeciego Wieku
      z pięciu miejscowości.

      Dołączona galeria:

      nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

       Uwaga konkurs!

       2015-09-24

       Odkryj sens wspólnego spędzania czasu z rodziną.
       Wyraź potęgę więzi i bliskości chroniącej rodzinę przed kryzysem i weź udział w konkursie!
       Wiek nie gra roli.
       Wygraj jedną z co najmniej 9 atrakcyjnych nagród!
       Do wygrania cyfrowe aparaty fotograficzne, telefon komórkowy i inne!
       Zatrzymaj się i ciesz się dobrą, wspólną zabawą.

       Dołączone pliki:


       Wydarzenie miesiąca! Specjalnie dla mieszkańców Gminy Grodzisk Wielkopolski Spotkanie z Sędzią Arturem Lipińskim

       2015-09-24

       Skorzystaj z nieodpłatnego poznania historii rodzinnych, ich prawnego
       zakończenia oraz kulisów serialu fabularno-dokumentalnego TVN „Sąd Rodzinny”
       w dniu 20 października 2015 roku

       Zaproszenie skierowane jest między innymi do instytucji pomocowych oraz pozostałych mieszkańców Gminy Grodzisk Wlkp.

       Uwaga! Zapisy kończą się 16 października!
       Liczba miejsc ograniczona.

       Dołączone pliki:


       Ważny komunikat: ruszył telefon zaufania dla dotkniętych nowotworem.

       2015-09-16

       Ważny komunikat: ruszył telefon zaufania dla dotkniętych nowotworem.
       Od września 2015 roku ruszył telefon zaufania dla dotkniętych nowotworem.
       Nie zwlekaj! Zadzwoń pod numer 506 064 207 i skorzystaj z doświadczeń innych.
       Przy telefonie czynnym w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do 20.00 pełnią dyżur członkinie Grodziskiego Stowarzyszenia Amazonki.
       Pomoc współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu Aktywizacja Społeczna Osób Starszych (ASOS) na lata 2014-2020 na podstawie projektu „Grodziski Wolontariat Senioralny”.
       mu Aktywizacja Społeczna Osób Starszych (ASOS) na lata 2014-2020 na podstawie projektu „Grodziski Wolontariat Senioralny”.


       Wrześniowy start z Grupą Samopomocową dla zagrożonych lub dotkniętych przemocą domową!

       2015-09-16

       Od września 2015 roku ruszył program rozwoju Grupy Samopomocowej dla zagrożonych lub dotkniętych przemocą domową. Dołącz do osób, które towarzyszyć Ci będą w trudnych chwilach, osamotnieniu, w wielości problemów, podczas kontaktu z instytucjami.
       Sprawdź jak to działa!
       Grupa spotyka się w każdy poniedziałek miesiąca w grodziskiej Promessie w godzinach od 15.00 do 18.00, a jej członkowie pełnią dyżur przy telefonie pod numerem nr 500 699 469 w każdy poniedziałek w godzinach od 10.00 do 16.00, a także w środę i czwartek od 9.00 do 15.00. Dyżurujący odpowiadają na sms-ową prośbę o kontakt.
       Grupa Samopomocowa realizuje swój program na podstawie projektu „Grodziska Trampolina Zmiany” realizowanego przez grodziski Ośrodek Pomocy Społecznej.


       Tylko w niedzielę-Pożegnanie z Letnią Świetlicą Wakacyjną!

       2015-08-28

       fioNiedziela 30 sierpnia 2015 roku będzie szczególna, bo zakończy trwające w Promessie 4 tygodniowe zajęcia z Letnią Świetlicą Wakacyjną dla dzieci. Przypominamy, że zajęcia prowadzone były przez członków Grodziskiego Wolontariatu Senioralnego. W niedzielę rozstrzygnięcie konkursów: teatralnego, plastycznego. Co czeka jeszcze uczestników? Odpowiedź już niebawem.


       KOMUNIKAT SEKCJI ŚWIADCZEN RODZINNYCH

       2015-08-28

       Sekcja Świadczeń Rodzinnych informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2015 r. w sprawie wysokości dochodu rodziny albo dochodu osoby uczącej się stanowiących podstawę ubiegania się o zasiłek rodzinny i specjalny zasiłek opiekuńczy, wysokości świadczeń rodzinnych oraz wysokości zasiłku dla opiekuna ( Dz. U. z 2015 r. poz. 1238) od 1 listopada 2015 roku zmianie ulegnie kryterium dochodowe uprawniające do świadczeń rodzinnych z 574,00 zł do 674,00 zł, a w przypadku gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o umiarkowanym albo o znacznym stopniu niepełnosprawności z 664,00 zł do 764,00 zł.

       czytaj całośćczytaj całość...


       fio Sprawdziliśmy jak pomysłowo spędzić wakacje w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej

       2015-08-27

       Wczoraj kolejna grupa 30 uczestników zajęć z Letnią Świetlicą Wakacyjną zaznała zabawy w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim. Nie lada gratką okazała się inscenizacja zachowania Strażaków po wywołaniu alarmu. Zjeżdżanie po rurze, ubiór skafandra, hełmu, butli tlenowej, pisk czujnika ruchu Strażaka, jazda wozem strażackim na sygnale to tylko niektóre atrakcje tego spotkania. To one ośmieliły wielu uczestników do zadawania pytań. Dowiedzieliśmy się między innymi jak zostać strażakiem, w jakim wieku można stać się członkiem młodzieżowej ochotniczej straży pożarnej i kto spośród uczestników marzy o zawodzie strażaka.

       czytaj całośćczytaj całość...

       Dołączona galeria:

       nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

       pelna galeriaZobacz pełną galerię (7 fot.)...


        „Otwarci na siebie-otwarci na przyjaźń”

        2015-08-26        „Otwarci na siebie-otwarci na przyjaźń” to projekt realizowany od czerwca do października 2015 roku przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim.
        Zadanie jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Dzięki współpracy z licznymi Ośrodkami Pomocy Społecznej, Centrum Kultury RONDO
        i Związkiem Plastyków Artystów Rzeczypospolitej Polskiej w projekcie bierze udział 280 seniorów reprezentujących 4 powiaty: grodziski, nowotomyski, poznański, zbąszyński.

        czytaj całośćczytaj całość...

        Dołączona galeria:

        nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

         Nowość: Zajęcia z Letnią Świetlicą Wakacyjną!fio

         2015-08-09

         Zajęcia z Letnią Świetlicą Wakacyjną mają za sobą już tydzień. Dzięki senioralnym pomysłom 53 dzieci przeżywa wakacje inaczej niż zwykle. Tydzień obfitował w premiery zajęć plastycznych, sportowych, teatralnych, kulinarnych, eksperymenty z Policjantami, przygodą w kinie i Mc’Donalds oraz nad jeziorem. 46 członkom Grodziskiego Wolontariatu Senioralnego gratulujemy! Czym zaskoczone zostaną dzieci w nadchodzącym tygodniu? Relacje z zaplanowanych atrakcji w następnym komunikacie. Przypominamy, że letnie atrakcje dla dzieci trwać będą do końca sierpnia.

         Realizacja zajęć współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO) na podstawie projektu „Grodziski Wolontariat Senioralny”.


         Bezcenne każdy poniedziałek, środa i czwartek. Dołącz do nas !

         2015-07-15

         Czekamy na Ciebie. Jesteśmy Grupą Samopomocową działającą na terenie Gminy Grodzisk Wielkopolski.

         U nas znajdziesz:
         Szacunek, Troskę, Oparcie, Ulgę,
         Większą pewność siebie,
         Kompas jak poruszać się w świecie przemocy domowej

         Wystarczy, że zadzwonisz pod numer 500 699 469

         czytaj całośćczytaj całość...


         „Poznanie walorów Wielkopolskiego Parku Narodowego sposobem na integrację osób 50+”.

         2015-07-09

         Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim w dniu 2 lipca 2015 roku zorganizowało dla 46 członków Domu Dziennego Pobytu w Grodzisku Wielkopolskim wyjazd do Wielkopolskiego Parku Narodowego. Zadanie odbyło się w ramach projektu
         „Poznanie walorów Wielkopolskiego Parku Narodowego sposobem na integrację osób 50+”.

         czytaj całośćczytaj całość...

         Dołączona galeria:

         nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

          Kalejdoskop zdarzeń z „Cyrkowych Inspiracji z Babcią i Dziadkiem”. Tego jeszcze nie było!

          2015-07-07

          Jak zorganizować super zabawę dla 80 młodszych i starszych osób? Podpowiedzi udzielił już Grodziski Wolontariat Senioralny. Organizatorom ekscytującej zabawy z Babcią i Dziadkiem gratulujemy! Senioralne propozycje współfinansowane były ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. Wszystkich, którzy szukają sposobu na aktywne spędzenie czasu, zachęcamy do obejrzenia kalejdoskopu załącznych zdjęć ze spotkania na terenie Wigwamu w Zdroju, które odbyło się 30 czerwca 2015 .

          Dołączona galeria:

          nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

          pelna galeriaZobacz pełną galerię (16 fot.)...


           Jutro premiera „Cyrkowych inspiracji z Babcią i Dziadkiem ”!

           2015-06-29

           „Cyrkowe inspiracje z Babcią i Dziadkiem” to wyjątkowa oferta Grodziskiego Wolontariatu Senioralnego. Co najmniej 80 młodszych i starszych mieszkańców Grodziska Wielkopolskiego połączą cyrkowe sekrety, karuzela zdarzeń i emocjonujące przeżycia. Jedyna taka zabawa w Grodzisku odbędzie się na terenie Wigwamu w Zdroju. Relacje z międzypokoleniowej przygody już wkrótce.
           Polecamy!
           Zobacz także: archiwum"Aktualności" (archiwum)...

           przejdź do góry...

           Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim. ul. Powstańców Chocieszyńskich 23 d, 62-065 Grodzisk Wielkopolski, tel. (61)44-44-460, faks: (61)44-444-61

           Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji