Aktualności


UWAGA ZMIANA NUMERU TELEFONICZNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ

2015-12-09

UWAGA ZMIANA NUMERU TELEFONICZNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ

Nowy numer telefoniczny: (61) 227 12 00


NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

2016-02-01

Uprzejmie informujemy, iż od 1 lutego 2016 roku w Promessie przy ul. Powstańców Chocieszyńskich 23F został uruchomiony stały punkt nieodpłatnej pomocy prawnej. Bezpłatna pomoc prawna będzie udzielana osobom fizycznym określonym w art.4 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej.
Poniżej podajemy harmonogram działania punktu:

poniedziałki godz.9,00 – 13,00
wtorki godz.10,00 – 14,00
środy godz.14,00 – 18,00
czwartki godz. 14,00 – 18,00
piątki godz. 10,00 – 14,00

Dołączona galeria:

nazwawyswietlana

  NOWE ŚWIADCZENIE RODZINNE: ŚWIADCZENIE RODZICIELSKIE

  2016-01-05

  Uchwalona przez Sejm w dniu 24 lipca 2015 r. ustawa o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz niektórych innych ustaw wprowadza od 1 stycznia 2016 r. nowe świadczenie rodzinne – świadczenie rodzicielskie. Ustawa ta została podpisana przez Prezydenta RP w dniu 5 sierpnia 2015 r. i weszła w życie 1 stycznia 2016 r.
  Świadczenie rodzicielskie przysługuje osobom, które urodziły dziecko, a które nie otrzymują zasiłku macierzyńskiego lub uposażenia macierzyńskiego. Uprawnieni do pobierania tego świadczenia będą więc między innymi bezrobotni (niezależnie od rejestracji lub nie w urzędzie pracy), studenci, a także wykonujący prace na podstawie umów cywilnoprawnych. Także osoby zatrudnione lub prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą, jeśli nie będą pobierały zasiłku macierzyńskiego będą mogły ubiegać się o świadczenie rodzicielskie.

  czytaj całośćczytaj całość...


  Ho, ho ho, ale się działo! Ruszył senioralny konwój świętego Mikołaja

  2015-12-31


  Ho, ho ho, ale się działo! Ruszył senioralny konwój świętego Mikołaja
  W piątek, 11 grudnia z grodziskiej Promessy ruszył konwój św. Mikołaja. Jego dwunastu pomocników odwiedziło przedszkole im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim, w którym przez dwie godziny zabawiało dzieci z trzech grup: Motylki, Jaskółki i Mrówki. Maluchy odkrywały przyjemność wspólnego tańca, a seniorzy podgrzewali świąteczną atmosferę przeistaczając się w mimów pakujących prezenty.

  czytaj całośćczytaj całość...

  Dołączona galeria:

  nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

  pelna galeriaZobacz pełną galerię (10 fot.)...


   KOMUNIKAT

   2015-12-30

   W dniu 31 grudnia 2015 roku Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim czynny będzie od godziny 7.00 do 13.00.


   INFORMACJA

   2015-12-16

   Informujemy, że w dniu 24 grudnia 2015 roku Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim będzie nieczynny.


   Wyniki konkursu plastycznego „Jak chciałbym spędzać czas z rodziną?” już są!

   2015-12-15   Sprawdź kto wygrał konkurs. Skorzystaj z podpowiedzi laureatów jak spędzać wolny czas z rodziną i zapoznaj się z wyłonionymi przez jury pracami. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu bez względu na wybór. Decyzją Jury, w skład którego wchodzili radni Rady Miejskiej, laureatami zostali w kategorii:

   1. dzieci: Anika Kumar (I miejsce), Zofia Nijaka (II miejsce), Zuzanna Denkiewicz (III miejsce)
   2. młodzież: Katarzyna Dąbrowska (I miejsce), Julia Krupa (II miejsce), Marcel Utracik (III miejsce)
   3. dorośli: Zofia Szymańska (I miejsce), Marcin Rybicki (II miejsce), Justyna Krupa (III miejsce)

   Laureaci w najbliższych dniach zostaną powiadomieni telefonicznie o sposobie i terminie odbioru nagród.

   Dołączona galeria:

   nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

   pelna galeriaZobacz pełną galerię (9 fot.)...


    Okazja goni okazję. Zagrożenie bezpieczeństwa rodziny - czy wiesz co robić?

    2015-12-10

    Sędzia Artur Lipiński był gościem Gminy Grodzisk Wlkp. w październiku 2015 roku. Niezwykły Gość przyciągnął różne pokolenia. Wśród nich znaleźli się członkowie Grodziskiego Wolontariatu Senioralnego. Zgromadzonych było pond 500 mieszkańców. Tematem przewodnim czterech spotkań były przemoc, skutki i kulisy programu telewizji TVN „ Sąd Rodzinny”. Grudzień przynosi okazję poznania kolejnego Specjalnego Gościa z zakresu prawa rodzinnego.

    11 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Ptaszkowie odbędzie się szkolenie z Sędzią Katarzyną Kijowską.

    Dlaczego warto spotkać się z kolejnym Gościem Specjalnym Gminy Grodzisk Wielkopolski?

    Znana już części mieszkańców Sędzia dała się poznać w 2013 roku jako osoba bardzo przystępna, odpowiadająca na zadawane pytania.

    czytaj całośćczytaj całość...

    Dołączone pliki:


    Inormacja dotycząca konkursu „Jak chciałbym spędzać wolny czas z rodziną ?”

    2015-12-02

    Organizator konkursu plastycznego „Jak chciałbym spędzać wolny czas z rodziną ?”, informuje, że uległ zmianie regulamin konkursu w części określającej termin rozstrzygnięcia w ten sposób, że rozstrzygnięcie nastąpi do dnia 15.12.2015 roku.


    Oferta specjalna!

    2015-11-19

    Sprawdź jak chronić prawnie swoich bliskich: dzieci i dorosłych członków rodziny przed zagrożeniami, przed skutkami choroby psychicznej, alkoholowej, itd.
    Możesz mieć rozwiązanie na wyciągnięcie ręki.

    11 grudnia 2015 roku weź udział w nieodpłatnym spotkaniu z Sędzią Katarzyną Kijowską w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Ptaszkowie !
    Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

    Pobierz formularz zgłoszeniowy ze strony internetowej www.grodziskwlkp.opsinfo.pl i złóż w grodziskim Ośrodku Pomocy Społecznej do 07 grudnia 2015 roku.

    Dołączone pliki:


    INFORMACJA

    2015-10-29    Grupa Nieformalna za pośrednictwem Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim realizuje od czerwca 2015 roku projekt „Grodziskie Animacje Teatrem 50+ - bajki znane i lubiane”. Zadanie jest ukierunkowane na wzmocnienie animacji teatralnej. Całość zajęć realizowano w Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej w Grodzisku Wielkopolskim.
    W ramach projektu w październiku 2015 roku zostały zrealizowane warsztaty teatralne dla dzieci pt.„Bajki znane i lubiane” przygotowane i prowadzone przez koło teatralne „PROMETEUSZ” działające przy Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej .
    Było to ostatnie z zadań projektowych. Do udziału w warsztatach zaproszono ok. 90 dzieci uczęszczających do placówek opiekuńczo – wychowawczych z terenu Grodziska Wielkopolskiego. W warsztatach wzięły udział dzieci z Prywatnego Przedszkola „ Akademia Malucha”, Niepublicznej Szkoły Podstawowej, Gminnego Przedszkola im. Krasnala Hałabały, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków. Podczas warsztatów członkowie zespołu teatralnego PROMETEUSZ zaprezentowali małym widzom pracę z pacynką. Spotkanie dwóch pokoleń było bardzo ważne dla każdej z grup.
    Zadanie realizowane jest w ramach konkursu ogłoszonego przez Stowarzyszenie Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich w Poznaniu „ Wielkopolska Wiara Aktywnie Działa”. Projekt współfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

    Dołączona galeria:

    nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

     31 października 2015 roku mija czas składania prac konkursowych!

     2015-10-26     Czasu jest coraz mniej! Do piątku zostało już tylko 4 dni...

     Skorzystaj z wyjątkowej okazji, zaskocz nas swoimi plastycznymi przemyśleniami na temat potęgi bliskości rodziny!

     Zajrzyj do regulaminu konkursu dostępnego na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej www.grodziskwlkp.opsinfo.pl

     Wystarczą: kartka papieru wielkości bloku rysunkowego (format A4), ołówka i własne przemyślenia zawarte w rysunku.

     Złóż pracę w urnie opatrzonej plakatem konkursowym usytuowanej na parterze w grodziskim Ośrodku Pomocy Społecznej do piątku 30.10.2015 roku do godziny 15.00.

     Wciąż masz szasnę wygrać jedną z co najmniej 9 atrakcyjnych nagród.
     Do wygrania aparaty fotograficzne, telefon komórkowy i inne nagrody!
     Najciekawsze prace w kategorii dzieci, młodzież, dorośli będą upowszechniane wśród mieszkańców Gminy Grodzisk Wielkopolski.
     Konkurs objęty jest patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego i współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Gminę Grodzisk Wielkopolski na podstawie projektu „Grodziska Trampolina Zmiany” przygotowanego i realizowanego przez grodziski Ośrodek Pomocy Społecznej.


     Galimatias łączący pokolenia Kolejna inicjatywa „Grodziskiego Wolontariatu Senioralnego”

     2015-10-25

     Seniorzy z działającego w grodziskiej „Promessie” koła teatralnego „PROMETEUSZ” wraz z dziećmi Szkoły Podstawowej nr 1 rozpoczęli intensywne przygotowania do wspólnego przedstawienia widowiska pod tytułem „Bajkowy Galimatias”.

     Odbywające się kilka razy w tygodniu próby teatralne mobilizują jednakowo dorosłych jak i dzieci do doskonalenia warsztatu aktorskiego i wiarygodnego zaprezentowania kreowanych w przedstawieniu postaci.

     O tym jakie przesłanie towarzyszy „Bajkowemu Galimatiasowi” i do kogo jest ono skierowane, będzie można się dowiedzieć już 29 października 2015 roku w Centrum Kultury RONDO, gdzie sztuka ta będzie zaprezentowana na odbywającym się w tym czasie „Festiwalu Twórczości Międzypokoleniowej”.

     Warsztaty teatralne łączące pokolenia realizowane są dzięki wsparciu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu na rzecz Aktywizacji Społecznej Osób Starszych (ASOS).

     Ewa Kunysz
     Członek GWS

     Dołączona galeria:

     nazwawyswietlana

      INFORMACJA

      2015-10-19


      Kolejne relacje Grupy Nieformalnej i Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim w związku z realizacją
      projektu „Grodziskie Animacje Teatrem 50+ - bajki znane i lubiane”.

      Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu oraz Grodziskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w kolejnych warsztatach w ramach projektu „Grodziskie Animacje Teatrem 50+ - bajki znane i lubiane” ”. W Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej oraz
      w Centrum Kultury RONDO w Grodzisku Wielkopolskim od września do października realizowano dla seniorów warsztaty teatralne prowadzone przez aktora „W poszukiwaniu ciszy i wiatru”. Efektem zajęć był pokaz finalny uczestników warsztatów pt. „Biały kołnierzyk”, który zaprezentowano 120 uczestnikom Gminnego Dnia Seniora w Grodzisku Wielkopolskim.
      Projekt realizowany w ramach konkursu ogłoszonego przez Stowarzyszenie Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich w Poznaniu „ Wielkopolska Wiara Aktywnie Działa”. Projekt współfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

      Dołączona galeria:

      nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

       INFORMACJA

       2015-10-12
       Dalsze informacje Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej w Grodzisku Wielkopolskim dotyczące realizacji projektu „ Otwarci na siebie- otwarci na przyjaźń”.
       Punktem kulminacyjnym w realizacji projektu „ Otwarci na siebie- otwarci na przyjaźń”był „X Jubileuszowy Koncert na Srebrną Nutę” oraz Wystawa Rękodzieła Artystycznego Seniorów. Uroczystość odbyła się w Grodziskiej Hali Sportowej w Grodzisku Wielkopolskim. Koncert na Srebrną Nutkę od wielu lat integruje środowiska senioralne z kilku powiatów i ściąga kolejne zespoły chętne pokazać się grodziskiej społeczności seniorów.

       czytaj całośćczytaj całość...

       Dołączona galeria:

       nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

       pelna galeriaZobacz pełną galerię (11 fot.)...


        Informacja

        2015-10-08        Grupa Nieformalna za pośrednictwem Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim realizuje od czerwca 2015 roku projekt „Grodziskie Animacje Teatrem 50+ - bajki znane i lubiane”. Zadanie realizowane jest w ramach konkursu ogłoszonego przez Stowarzyszenie Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich w Poznaniu „ Wielkopolska Wiara Aktywnie Działa”.

        czytaj całośćczytaj całość...

        Dołączona galeria:

        nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

         INFORMACJA

         2015-10-02         Kolejne relacje Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim z realizacji projektu „Otwarci na siebie-otwarci na przyjaźń”, współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

         Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu oraz Grodziskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczą w kolejnych warsztatach w ramach projektu. W Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej w Grodzisku Wielkopolskim od sierpnia 2015 roku realizowane są warsztaty umuzykalniające z elementami gry na instrumentach perkusyjnych, a od września - warsztaty z rękodzieła metodą filcowania. Te dwa rodzaje warsztatów pomagają seniorom
         w przygotowaniach do X Koncertu na Srebrną Nutę, który odbędzie się 3 października 2015 roku. Podczas Koncertu oraz towarzyszącej mu wystawie plastycznej będzie można podziwiać prace członków Domów Dziennego Pobytu i Uniwersytetu Trzeciego Wieku
         z pięciu miejscowości.

         Dołączona galeria:

         nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

          Uwaga konkurs!

          2015-09-24

          Odkryj sens wspólnego spędzania czasu z rodziną.
          Wyraź potęgę więzi i bliskości chroniącej rodzinę przed kryzysem i weź udział w konkursie!
          Wiek nie gra roli.
          Wygraj jedną z co najmniej 9 atrakcyjnych nagród!
          Do wygrania cyfrowe aparaty fotograficzne, telefon komórkowy i inne!
          Zatrzymaj się i ciesz się dobrą, wspólną zabawą.

          Dołączone pliki:


          Wydarzenie miesiąca! Specjalnie dla mieszkańców Gminy Grodzisk Wielkopolski Spotkanie z Sędzią Arturem Lipińskim

          2015-09-24

          Skorzystaj z nieodpłatnego poznania historii rodzinnych, ich prawnego
          zakończenia oraz kulisów serialu fabularno-dokumentalnego TVN „Sąd Rodzinny”
          w dniu 20 października 2015 roku

          Zaproszenie skierowane jest między innymi do instytucji pomocowych oraz pozostałych mieszkańców Gminy Grodzisk Wlkp.

          Uwaga! Zapisy kończą się 16 października!
          Liczba miejsc ograniczona.

          Dołączone pliki:


          Ważny komunikat: ruszył telefon zaufania dla dotkniętych nowotworem.

          2015-09-16

          Ważny komunikat: ruszył telefon zaufania dla dotkniętych nowotworem.
          Od września 2015 roku ruszył telefon zaufania dla dotkniętych nowotworem.
          Nie zwlekaj! Zadzwoń pod numer 506 064 207 i skorzystaj z doświadczeń innych.
          Przy telefonie czynnym w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do 20.00 pełnią dyżur członkinie Grodziskiego Stowarzyszenia Amazonki.
          Pomoc współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu Aktywizacja Społeczna Osób Starszych (ASOS) na lata 2014-2020 na podstawie projektu „Grodziski Wolontariat Senioralny”.
          mu Aktywizacja Społeczna Osób Starszych (ASOS) na lata 2014-2020 na podstawie projektu „Grodziski Wolontariat Senioralny”.


          Wrześniowy start z Grupą Samopomocową dla zagrożonych lub dotkniętych przemocą domową!

          2015-09-16

          Od września 2015 roku ruszył program rozwoju Grupy Samopomocowej dla zagrożonych lub dotkniętych przemocą domową. Dołącz do osób, które towarzyszyć Ci będą w trudnych chwilach, osamotnieniu, w wielości problemów, podczas kontaktu z instytucjami.
          Sprawdź jak to działa!
          Grupa spotyka się w każdy poniedziałek miesiąca w grodziskiej Promessie w godzinach od 15.00 do 18.00, a jej członkowie pełnią dyżur przy telefonie pod numerem nr 500 699 469 w każdy poniedziałek w godzinach od 10.00 do 16.00, a także w środę i czwartek od 9.00 do 15.00. Dyżurujący odpowiadają na sms-ową prośbę o kontakt.
          Grupa Samopomocowa realizuje swój program na podstawie projektu „Grodziska Trampolina Zmiany” realizowanego przez grodziski Ośrodek Pomocy Społecznej.
          Zobacz także: archiwum"Aktualności" (archiwum)...

          przejdź do góry...

          Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim. ul. Powstańców Chocieszyńskich 23 d, 62-065 Grodzisk Wielkopolski, tel. (61)44-44-460, faks: (61)44-444-61

          Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji