Aktualności


Tylko w niedzielę-Pożegnanie z Letnią Świetlicą Wakacyjną!

2015-08-28

fioNiedziela 30 sierpnia 2015 roku będzie szczególna, bo zakończy trwające w Promessie 4 tygodniowe zajęcia z Letnią Świetlicą Wakacyjną dla dzieci. Przypominamy, że zajęcia prowadzone były przez członków Grodziskiego Wolontariatu Senioralnego. W niedzielę rozstrzygnięcie konkursów: teatralnego, plastycznego. Co czeka jeszcze uczestników? Odpowiedź już niebawem.


KOMUNIKAT SEKCJI ŚWIADCZEN RODZINNYCH

2015-08-28

Sekcja Świadczeń Rodzinnych informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2015 r. w sprawie wysokości dochodu rodziny albo dochodu osoby uczącej się stanowiących podstawę ubiegania się o zasiłek rodzinny i specjalny zasiłek opiekuńczy, wysokości świadczeń rodzinnych oraz wysokości zasiłku dla opiekuna ( Dz. U. z 2015 r. poz. 1238) od 1 listopada 2015 roku zmianie ulegnie kryterium dochodowe uprawniające do świadczeń rodzinnych z 574,00 zł do 674,00 zł, a w przypadku gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o umiarkowanym albo o znacznym stopniu niepełnosprawności z 664,00 zł do 764,00 zł.

czytaj całośćczytaj całość...


fio Sprawdziliśmy jak pomysłowo spędzić wakacje w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej

2015-08-27

Wczoraj kolejna grupa 30 uczestników zajęć z Letnią Świetlicą Wakacyjną zaznała zabawy w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim. Nie lada gratką okazała się inscenizacja zachowania Strażaków po wywołaniu alarmu. Zjeżdżanie po rurze, ubiór skafandra, hełmu, butli tlenowej, pisk czujnika ruchu Strażaka, jazda wozem strażackim na sygnale to tylko niektóre atrakcje tego spotkania. To one ośmieliły wielu uczestników do zadawania pytań. Dowiedzieliśmy się między innymi jak zostać strażakiem, w jakim wieku można stać się członkiem młodzieżowej ochotniczej straży pożarnej i kto spośród uczestników marzy o zawodzie strażaka.

czytaj całośćczytaj całość...

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

pelna galeriaZobacz pełną galerię (7 fot.)...


  „Otwarci na siebie-otwarci na przyjaźń”

  2015-08-26  „Otwarci na siebie-otwarci na przyjaźń” to projekt realizowany od czerwca do października 2015 roku przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim.
  Zadanie jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Dzięki współpracy z licznymi Ośrodkami Pomocy Społecznej, Centrum Kultury RONDO
  i Związkiem Plastyków Artystów Rzeczypospolitej Polskiej w projekcie bierze udział 280 seniorów reprezentujących 4 powiaty: grodziski, nowotomyski, poznański, zbąszyński.

  czytaj całośćczytaj całość...

  Dołączona galeria:

  nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

   Nowość: Zajęcia z Letnią Świetlicą Wakacyjną!fio

   2015-08-09

   Zajęcia z Letnią Świetlicą Wakacyjną mają za sobą już tydzień. Dzięki senioralnym pomysłom 53 dzieci przeżywa wakacje inaczej niż zwykle. Tydzień obfitował w premiery zajęć plastycznych, sportowych, teatralnych, kulinarnych, eksperymenty z Policjantami, przygodą w kinie i Mc’Donalds oraz nad jeziorem. 46 członkom Grodziskiego Wolontariatu Senioralnego gratulujemy! Czym zaskoczone zostaną dzieci w nadchodzącym tygodniu? Relacje z zaplanowanych atrakcji w następnym komunikacie. Przypominamy, że letnie atrakcje dla dzieci trwać będą do końca sierpnia.

   Realizacja zajęć współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO) na podstawie projektu „Grodziski Wolontariat Senioralny”.


   Bezcenne każdy poniedziałek, środa i czwartek. Dołącz do nas !

   2015-07-15

   Czekamy na Ciebie. Jesteśmy Grupą Samopomocową działającą na terenie Gminy Grodzisk Wielkopolski.

   U nas znajdziesz:
   Szacunek, Troskę, Oparcie, Ulgę,
   Większą pewność siebie,
   Kompas jak poruszać się w świecie przemocy domowej

   Wystarczy, że zadzwonisz pod numer 500 699 469

   czytaj całośćczytaj całość...


   „Poznanie walorów Wielkopolskiego Parku Narodowego sposobem na integrację osób 50+”.

   2015-07-09

   Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim w dniu 2 lipca 2015 roku zorganizowało dla 46 członków Domu Dziennego Pobytu w Grodzisku Wielkopolskim wyjazd do Wielkopolskiego Parku Narodowego. Zadanie odbyło się w ramach projektu
   „Poznanie walorów Wielkopolskiego Parku Narodowego sposobem na integrację osób 50+”.

   czytaj całośćczytaj całość...

   Dołączona galeria:

   nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

    Kalejdoskop zdarzeń z „Cyrkowych Inspiracji z Babcią i Dziadkiem”. Tego jeszcze nie było!

    2015-07-07

    Jak zorganizować super zabawę dla 80 młodszych i starszych osób? Podpowiedzi udzielił już Grodziski Wolontariat Senioralny. Organizatorom ekscytującej zabawy z Babcią i Dziadkiem gratulujemy! Senioralne propozycje współfinansowane były ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. Wszystkich, którzy szukają sposobu na aktywne spędzenie czasu, zachęcamy do obejrzenia kalejdoskopu załącznych zdjęć ze spotkania na terenie Wigwamu w Zdroju, które odbyło się 30 czerwca 2015 .

    Dołączona galeria:

    nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

    pelna galeriaZobacz pełną galerię (16 fot.)...


     Jutro premiera „Cyrkowych inspiracji z Babcią i Dziadkiem ”!

     2015-06-29

     „Cyrkowe inspiracje z Babcią i Dziadkiem” to wyjątkowa oferta Grodziskiego Wolontariatu Senioralnego. Co najmniej 80 młodszych i starszych mieszkańców Grodziska Wielkopolskiego połączą cyrkowe sekrety, karuzela zdarzeń i emocjonujące przeżycia. Jedyna taka zabawa w Grodzisku odbędzie się na terenie Wigwamu w Zdroju. Relacje z międzypokoleniowej przygody już wkrótce.
     Polecamy!


     Gmina Grodzisk Wielkopolski wśród najlepszych pomysłodawców na budowę systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie w 2015 roku!

     2015-06-15

     Wyniki konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” edycja 2015 okazały się kolejny raz pomyślne dla Gminy Grodzisk Wielkopolski.

     czytaj całośćczytaj całość...


     II Integracyjny Turniej Warcabowy między Domami Dziennego Pobytu

     2015-06-15

     28 maja 2015r. w Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej im. Jana Pawła II odbył się II Integracyjny Turniej Warcabowy pomiędzy trzema Domami Dziennego Pobytu: Opalenicą, Bukiem i Grodziskiem.

     czytaj całośćczytaj całość...

     Dołączona galeria:

     nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

      Przyłącz się do Grodziskiego Wolontariatu Senioralnego

      2015-05-18

      fio

      Ośrodek Pomocy Społecznej wraz ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II wraz Grodziskimi Seniorami skupionymi wokół Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim zapraszają wszystkich mieszkańców w wieku 50 Plus i więcej zainteresowanych:

      - poznaniem nowych ludzi,
      - doświadczeniem przygody,
      - podzieleniem się swoim wolnym czasem, własnymi umiejętnościami,
      - zapewnieniem bliskości dzieciom, których rodzice są obciążeni codzienną pogonią w godzeniu obowiązków
      - sprawdzeniem się w roli animatora czasu wolnego lub przewodnika w nauce dla dzieci w wieku do 9 lat.

      czytaj całośćczytaj całość...


      Wyjazd seniorów z Domu Dziennego Pobytu i Grodziskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Grodzisku Wielkopolskim na Jasna Górę w dniu 27-28.04.2015r.

      2015-05-12

      Rankiem 27 kwietnia grupa 33 seniorów wraz z dwoma opiekunami podjęła pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego na Jasnej Górze.

      czytaj całośćczytaj całość...

      Dołączona galeria:

      nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

       Wycieczka seniorów z Domu Dziennego Pobytu do Klasztoru w Woźnikach

       2015-05-12

       6 maja 2015r. seniorzy z Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej Promessa wzięli udział w wycieczce do Woźnik.

       czytaj całośćczytaj całość...

       Dołączona galeria:

       nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

        Ogłoszenie

        2015-05-08

        fio

        Możemy sobie wzajemnie pogratulować!

        Ośrodek Pomocy Społecznej w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim dołączył do grona 97 zwycięzców. To już drugie tak szczególne wyróżnienie w kwietniu 2015 roku. Tym razem w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na 2015 rok. Znaleźliśmy się na 39 pozycji listy rankingowej spośród 1398 ubiegających się o dotację.

        Stało się to możliwe dzięki związanemu partnerstwu, wspólnemu wysiłkowi podjętemu z seniorami Gminy Grodzisk Wielkopolski skupionymi wokół Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej im. Jana Pawła II.

        Postawiliśmy na dalszy rozwój senioralnego wolontariatu dla dobra wspólnego. Grodziski Wolontariat Senioralny to oferta dla osób w wieku 50+ i więcej pragnących zerwać z monotonią, ofiarować czas wolny dzieciom, doznać przygody i spełnienia się w nowej roli.

        Wartość pozyskanej dotacji wyniesie 111 061,31zł.


        Seniorzy na targach „Aktywni 50+” w Poznaniu

        2015-04-24

        27 marca 2015r. seniorzy z Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej Promessa wybrali się do Poznania na Targi „Aktywni 50+”.

        czytaj całośćczytaj całość...

        Dołączona galeria:

        nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

         Mamy dobrą wiadomość!

         2015-04-13         Mamy dobrą wiadomość!

         Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim został wyróżniony w rządowym konkursie na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych edycja 2015.

         Cieszymy się z docenienia inicjatywy rozwoju „Grodziskiego Wolontariatu Senioralnego”. Spośród 1668 ofert akceptację pomysłów zyskało tylko 190 podmiotów. Wśród nich grodziski projekt zyskał 17 lokatę w liście rankingowej. Wartość dotacji wyniesie 71 085zł. Projekt jest bezcenny, powstał w senioralnym „laboratorium pomysłów”.

         Zapraszamy wszystkich seniorów Gminy Grodzisk Wielkopolski zainteresowanych pracą wolontariacką i przygodą.

         W dniach 24.04.2015 w godzinach od 12.00 do 15.00 i 29.04.2015 od 10.00-17.00 odbędzie się rekrutacja w biurze organizacji pozarządowych w Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej im. Jana Pawła II w Grodzisku Wlkp.

         Tego nie można przegapić!
         Zobacz także: archiwum"Aktualności" (archiwum)...

         przejdź do góry...

         Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim. ul. Powstańców Chocieszyńskich 23 d, 62-065 Grodzisk Wielkopolski, tel. (61)44-44-460, faks: (61)44-444-61

         Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji