Aktualności


zapytanie ofertowe

2020-01-17

Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim zaprasza do składania ofert na świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi (terapia logopedyczna) w miejscu ich zamieszkania na terenie Gminy Grodzisk Wielkopolski.

Dołączone pliki:


Informacja

2019-12-30

Uprzejmie informuję, że w dniu 31 grudnia 2019 r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim będzie czynny w godzinach 7:00-13:00, Gminne Centrum Pomocy Środowiskowej będzie czynne w godzinach 8:00-14:00.


IFinał konkursu plastycznego „Mój rodzic i ja-jak być dobrym dzieckiem i dobrym rodzicem”. Rodzinne wyzwanie na 2020 rok.

2019-12-29

Kończy się 2019 rok. To dobra pora na planowanie i na publikację złączonych poniżej prac plastycznych finalistów konkursu „Jak być dobrym dzieckiem i jak być dobrym rodzicem” zaprezentowanych 26 listopada 2019 roku podczas II Grodziskiego Przeglądu Twórczości Uczniowskiej.
Laureaci gminnych szkół podstawowych przedstawili pomysły jak podarować siebie bliskim, cieszyć się wspólnie spędzanym czasem. Podążmy za ich marzeniami. One wyznaczają drogę na 52 tygodnie i 365 dni w roku.
Noworoczne rodzinne plany zrodzą ich oczekiwanie, zmobilizują do realizacji. Niezwykły kalendarz 2020 roku będzie bardzo użytecznym organizatorem życia rodzinnego i czasu. To bardzo dobra inwestycja w szczęśliwą rodzinę! Działajmy teraz, nie traćmy czasu. Tak myślą ludzie sukcesu.

Rodzinny niezbędnik powstał przy współorganizacji konkursów przez sześć grodziskich, gminnych szkół podstawowych oraz Ośrodka Pomocy Społecznej. Wydarzenie było objęte patronatem honorowym Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego w ramach projektu „Grodziski Kiermasz Rodzinnych Inspiracji i Tradycji” współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Dołączone pliki:


Informacja

2019-12-19

W dniu 24 grudnia 2019 r. (Wigilia) Ośrodek Pomocy Społecznej i Gminne Centrum Pomocy Środowiskowej w Grodzisku Wielkopolskim będą nieczynne.


II Grodziski Przeglądu Twórczości Uczniowskiej’ 2019. Chwile warte wspomnień.

2019-12-05

28 listopada 2019 roku dostarczył 280 uczestnikom II Grodziskiego Przeglądu Twórczości Uczniowskiej chwil, które chciałoby się przeżyć jeszcze raz. Centrum Kultury Rondo stało się tego dnia domem dla ponad 100 rodzin laureatów konkursów pt. „Mój rodzic i ja-jak być dobrym dzieckiem i dobrym rodzicem”. Finaliści z sześciu gminnych szkół w oczekiwaniu na rozstrzygnięcia jury w konkursach plastycznych i teatralnych diagnozowali relacje rodzinne, zastanawiali się „czy światu potrzebne są czary?”. Salę widowiskową nie przez przypadek wypełnili kochający, wspierający, siedzący obok siebie rodzice, dziadkowie, rodzeństwo. To było to ważne wydarzenie w życiu rodziny i grodziskiej wspólnoty. Frekwencja przerosła oczekiwania organizatora. Zgromadzeni wzajemnie się sobą zaopiekowali. Uniesione ręce siedzących stały się przewodnikiem i zaproszeniem dla doświadczających niedogodności z powodu braku miejsc. Najmłodsi uczestnicy zajęli miejsca na kolanach swoich rodziców, aby stojący mogli też wytchnąć i czuli się zaopiekowani. Powstała wspólnota rodzin zatrzymała się w zgiełku dnia, znalazła czas na bycie razem, radość, odczuwanie, refleksje nad pracami wyłonionych finalistów. Przygotowania w szkole, debaty w domach doprowadziły do zaprezentowania podczas II Przeglądu Twórczości Uczniowskiej 75 prac plastycznych, 4 scenariuszy teatralnych. Szkolni plastycy i aktorzy zostali docenieni przez jury, widownię, Burmistrza i Jego Zastępcę w osobach Pana Piotra Hojana i Pana Marcina Brudło. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do fotogalerii.

czytaj całośćczytaj całość...

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

pelna galeriaZobacz pełną galerię (7 fot.)...


  Jedyny taki wykład w Grodzisku! Nie przegap okazji porad i inspiracji w Promessie.

  2019-11-21

  Jaką rolę w rozwoju dziecka, wnuka pełnią dziadkowie? Dowiedz się więcej „O problemach współczesnej młodzieży, jak dotrzeć do współczesnego dziecka, nastolatka i wesprzeć go w procesie dojrzewania”.
  O tym wszystkim będziemy rozmawiać podczas spotkania z pedagogiem 26.11.2019. Przyjdź i włącz się do dyskusji, która inaugurowana będzie o 13.15 w grodziskiej Promesie w Sali telewizyjnej.

  Wydarzenie realizowane jest objęte patronatem honorowym Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego na podstawie projektu grodziskiego Ośrodka Pomocy Społecznej „Grodziski Kiermasz Rodzinnych Inspiracji i Tradycji” wyłonionego do dofinansowania przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.


  zapytanie ofertowe

  2019-11-18

  Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim zaprasza do składania ofert na udzielenie w 2020r. schronienia osobom bezdomnym z terenu Gminy Grodzisk Wielkopolski w schronisku dla osób bezdomnych.

  Dołączone pliki:


  zapytanie ofertowe

  2019-11-18

  Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim zaprasza do składania ofert na świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi (w tym dla dzieci z autyzmem) w miejscu ich zamieszkania na terenie Gminy Grodzisk Wielkopolski.

  Dołączone pliki:


  zapytanie ofertowe

  2019-11-18

  Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim zaprasza do składania ofert na świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi (rehabilitacja ruchowa, terapia logopedyczna) w miejscu ich zamieszkania na terenie Gminy Grodzisk Wielkopolski.

  Dołączone pliki:


  Wsłuchaj się w pełne łez historie. Spotkanie z pracownikiem ośrodka interwencji kryzysowej.

  2019-11-03

  W poniedziałek 04 listopada 2019 roku w grodziskiej Promessie o godzinie 12.30 w sali telewizyjnej będzie okazja do dyskusji o roli sąsiedzkiego bezpiecznika w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Spotkanie stworzy sposobność poznania historii przeobrażania życia osób, które znalazły rozwiązanie trudnej sytuacji w ośrodku interwencji kryzysowej. Dowiedz się więcej jak może pomóc sąsiedztwo!

  Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Zapraszamy!

  Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego na podstawie projektu grodziskiego Ośrodka Pomocy Społecznej „Grodziski Kiermasz Rodzinnych Inspiracji i Tradycji” wyłonionego do dofinansowania przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.


  Zaproszenie do udziału w Projekcie

  2019-10-29

  "Upowszechnienie technologicznie wspomaganej diagnostyki funkcjonalnej i rehabilitacji dzieci i młodych dorosłych z mózgowym porażeniem dziecięcym w województwie wielkopolskim"

  Dołączone pliki:


  2019-10-28

  Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim wspólnie z Grodziskim Stowarzyszeniem „Amazonki”
  w partnerstwie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim kolejny raz realizuje projekt o działaniu ponadlokalnym. Kilkaset osób z 4 powiatów: grodziskiego, nowotomyskiego, poznańskiego, szamotulskiego od czerwca do listopada 2019 roku łączy swoje siły w przygotowaniach i realizacji projektu „Naszym orężem pędzel i śpiew”. Partnerami w działaniach były Ośrodki Pomocy Społecznej w Opalenicy, Buku, Swarzędzu, Prezes Związku Polskich Twórców Sztuki Pani Magdalena Sciezynska, Dom Dziennego Pobytu w Buku „ Pogodna Jesień”, Dom Dziennego Pobytu „Senior Wigor” w Zbąszyniu, Centrum Kultury RONDO, Grodziska Hala Sportowa, Zespół Szkół Technicznych w Grodzisku Wielkopolskim. Projekt „Naszym orężem pędzel i śpiew” jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Honorowy patronat nad projektem objął Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego.

  czytaj całośćczytaj całość...

  Dołączona galeria:

  nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

  pelna galeriaZobacz pełną galerię (17 fot.)...

  Dołączone pliki:

  1. <img src=http://opsinfo.pl/graf/ops/grodzisk/sww-sis-rops-amaz-grodzisk.jpg />

  Nie przegap 28.10.2019 roku! OPS poleca kolejne jesienne spotkanie tematyczne.

  2019-10-25

  Tym razem wszystko o tym jak radzić sobie we współczesnym świecie z dynamiką zmian, wielością bodźców, wielością wyborów, rozwojem technologii. Wydarzenie połączone z gorącą dyskusją i rozmowami w kuluarach ze specjalistą ds. komunikacji multimedialnej już w nadchodzący poniedziałek 28 października 2019 roku o godzinie 13.15 w sali telewizyjnej w Promessie.
  Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Zapraszamy!
  Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego na podstawie projektu grodziskiego Ośrodka Pomocy Społecznej „Grodziski Kiermasz Rodzinnych Inspiracji i Tradycji” wyłonionego do dofinansowania przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.


  Seniorzy mają ważny głos

  2019-10-17

  Październik od wielu już lat jest miesiącem należącym do Seniorów. W tym okresie odbywa się wiele wydarzeń, akcji spotkań poświęconych osobom starszym. Gmina Grodzisk Wielkopolski także włącza się aktywnie w działania na rzecz osób starszych. Jedną z form tej aktywności w tym roku jest zebranie od seniorów informacji na temat ich potrzeb, oczekiwań, pomysłów na współpracę z Samorządem oraz innymi organizacjami. Jest to kolejny krok w kierunku ewentualnego, zależnego od zainteresowania samych seniorów, powołania Grodziskiej Rady Seniorów. Jej rolą będzie przede wszystkim komunikowanie potrzeb osób starszych między innymi poprzez opiniowanie i konsultowanie decyzji lokalnych władz, w sprawach dotyczących środowiska senioralnego.

  czytaj całośćczytaj całość...

  Dołączone pliki:


  Jesień z wykładami. W grodziskiej Promessie nowe oferty.

  2019-10-15

  Odkryj swoje piękno wspólnych spotkań i ich treści! Zarezerwuj sobie czas w październiku i listopadzie 2019 roku.
  W poniedziałek 21.10.2019 o 13.15 debata o problemach współczesnej młodzieży, o tym czego im brakuje, o roli babci i dziadka w ich życiu, a w środę 23.10.2019 roku o godzinie 14.00 rozprawa nad ryzykownym i szkodliwym spożyciem alkoholu oraz innych środków psychoaktywnych i ich wpływie na życie sąsiedzkie.
  04.11.2019 w poniedziałek o godzinie 12.30 nadejdzie czas rozważań o osobach dotkniętych przemocą w rodzinie, napotykanych barierach w rozwiązywaniu problemu, o ich funkcjonowaniu w środowisku, o roli sąsiedzkiego bezpiecznika.
  Poszerz swoje horyzonty! Weź udział w spotkaniach i dołącz do społeczności w grodziskiej Promessie. Zapisy pod numerem telefonu w 61 227 12 20. Skorzystaj!

  Wydarzenie realizowane jest objęte patronatem honorowym Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego na pod-stawie projektu grodziskiego Ośrodka Pomocy Społecznej „Grodziski Kiermasz Rodzinnych Inspiracji i Tra-dycji” wyłonionego do dofinansowania przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.


  ,,Mój rodzic i ja – jak być dobrym dzieckiem i dobrym rodzicem” - konkursowe zapowiedzi dla uczniów i rodziców gminnych grodziskich szkół. Regulaminy i karty zgłoszeń

  2019-10-04

  Weź udział w konkursach, a potem sprawdź czy Ci się poszczęściło!

  Przygotowaliśmy dla Ciebie wiele nagród rzeczowych, w tym szczoteczki elektryczne do mycia zębów!

  Podejmij konkursowe wyzwanie i spotkajmy się z Twoimi Bliskimi na uroczystej Gali w Centrum Kultury RONDO w dniu 26 listopada 2019 roku.

  Nie pożałujesz! Będzie pełno niespodzianek, wrażeń, przybyłych Gości!

  Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego i realizowane jest na podstawie projektu grodziskiego Ośrodka Pomocy Społecznej „Grodziski Kiermasz Rodzinnych Inspiracji i Tradycji” wyłonionego do dofinansowania przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

  Dołączone pliki:


  DRZWI OTWARTE W GMINNYM CENTRUM POMOCY ŚRODOWISKOWEJ „PROMESSA”

  2019-10-02

  25 września 2019 roku Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim w partnerstwie
  z grupami senioralnymi działającymi na terenie Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej im. Jana Pawła II zorganizował „DRZWI OTWARTE GRODZISKIEJ PROMESSY ”.

  czytaj całośćczytaj całość...

  Dołączona galeria:

  nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

  pelna galeriaZobacz pełną galerię (15 fot.)...
   Zobacz także: archiwum"Aktualności" (archiwum)...

   przejdź do góry...

   Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim. ul. Powstańców Chocieszyńskich 23 d, 62-065 Grodzisk Wielkopolski, tel. (61)44-44-460, faks: (61)44-444-61

   Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji