Aktualności


OGŁOSZENIE

2017-02-21

Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Wielkopolskim informuje, że w związku z obchodami Tygodnia Ofiar Przestępstw w dniach 20.02. – 26.02.2017 r. prowadzone będą dyżury dotyczące bezpłatnych porad dla ofiar przestępstw:codziennie w godzinach urzędowania to jest 7.15-15.15, a w poniedziałek do godziny 17:00 w siedzibie Prokuratury przy ul. Rakoniewickiej 31


KOMUNIKAT PCPR

2017-01-25

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku Wielkopolskim, ul. Żwirki i Wigury 1 informuje, że w ramach powierzenia realizacji zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej tj. prowadzenie ośrodka interwencji kryzysowej będzie można skorzystać z bezpłatnych porad specjalisty do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
Prosimy o zgłoszenia telefoniczne pod numerem telefonu 781 053 001 lub 61 44 47 281, 61 44 52 510.


Wigilia

2016-12-27

16 grudnia 2016r. w Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej im. Jana Pawła II odbyła się Wigilia dla seniorów zorganizowana przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim.

czytaj całośćczytaj całość...

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

  fio Podjęliśmy wyzwanie. Finał Grodziskiego Wolontariatu Senioralnego.

  2016-12-11

  29 listopada 2016 roku w sali widowiskowej Centrum Kultury „RONDO” w Grodzisku Wielkopolskim odbyło się spotkanie ponad stu trzydziestu Przyjaciół Grodziskiego Wolontariatu Senioralnego.

  Wyjątkowe zdarzenie przywołało dobre wspomnienia, podsumowało działalność senioralnego wolontariatu w latach 2015-2016.

  Spotkanie zaszczycili swoją obecnością Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Pan Henryk Szymański, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Marek Kinecki, Przewodnicząca Komisji Budżetowej, przedstawiciel Grodziskiego Wolontariatu Senioralnego i współprowadząca spotkanie Pani Danuta Grzanowska, Przewodniczący Komisji Rozwoju Wsi Pan Tomasz Kałek, redaktor naczelny tygodnika Dzień Nowotomysko-Grodziski Pani Anna Wyrwa-Sadowska, reprezentanci Szkoły Podstawowej Nr 1, Zespół Szkół w Ptaszkowie, Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

  Spotkanie przeplatały przywołane na slajdach emocjonujące obrazy podejmowanych działań, statystyka zaangażowania, wywiady z najbardziej aktywnymi wolontariuszami, refleksje współpracujących przedstawicieli podmiotów publicznych.


  Czym okazał się Grodziski Wolontariat Senioralny?

  Grodziski Wolontariat Senioralny okazał się inicjatywą łączącą ludzi i instytucje w partnerstwie dofinansowaną ze środków rządowych w ramach programów ASOS i FIO oraz lokalnych przedsiębiorców i Fundację BZ WBK.

  Wolontariusze rozwiązywali problemy społeczne, współdecydowali, stali się sobie bliscy, zwracali się do siebie po imieniu, dzwonili o różnych porach dnia i tygodnia, aby przygotowywać się do łącznie 48 zadań. Najbardziej zaangażowany członek GWS poświęcił dla dobra wspólnego ponad 287 godzin. Każdy wnosił pracę na miarę swoich możliwości. Łącznie Grodziski Wolontariat Senioralny zaoferował mieszkańcom Gminy Grodzisk Wielkopolski 8640 godzin nieodpłatnej pracy o wartości ponad 146 000zł.

  Senioralny wolontariat przyciągnął uwagę czytelników tygodnika Dzień Nowotomysko-Grodziski, uzyskał nominację do tytułu Człowiek 2015 roku, stał się unikatowy w skali powiatu grodziskiego i regionu. Spotkanie finałowe nie kończy tego przedsięwzięcia, wolontariusze kontynuują swoją pracę.


  Nowe możliwości z „Planem na lepsze jutro”

  2016-12-09
  „Plan na lepsze jutro” to oferta dla 168 mieszkańców powiatu grodziskiego. Dlaczego warto 35 osobom z Gminy Grodzisk Wielkopolski wziąć udział w tym projekcie?

  Propozycja jest szansą :
  -zbudowania nowej, lepszej jakości życia
  -pozyskania nowych umiejętności,
  -skorzystania z pomocy prawnika, psychologa, terapeuty rodzinnego,
  -rozwiązywania problemów z udziałem asystenta rodziny,
  -pozyskania przyjaciół,
  -poznania nowych osób,
  -przeżycia przygody.

  Skorzystanie z dwuletniej oferty w okresie od 01.12.2016 do 30.11.2018 roku umożliwiło zaplanowanie działań przez powiatowych partnerów: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, wszystkie ośrodki pomocy społecznej powiatu grodziskiego i Stowarzyszenie Rodzinnej Pieczy Zastępczej „Źródełko”. Pomysły zyskały akceptację ekspertów Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego, działania 7.2.1. Usługi społeczne – projekty pozakonkursowe realizowane przez jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne na lata 2014-2020 tj.: promowanie włączenia społecznego, walka z ubóstwem i wszelką dyskryminacją.

  Zachęcamy do zapoznawania się z wydarzeniami i pomysłami na lepsze jutro.  Nordic walking bezpieczny sport dla seniorów. Zaproszenie na kolejną wycieczkę.

  2016-11-09

  We wtorek 15.11.2016 roku ponowna okazja do przetestowania swojej kondycji fizycznej na trasie Promessa-Kurowo-Promessa. Wymarsz o 13.00. Zainteresowani rozsmakowaniem się urokami jesieni, poznaniem nowych ludzi, świetlicy wiejskiej w Kurowie, wspólnym posiłkiem proszeni są o kontakt i wypełnienie deklaracji uczestnictwa u pracowników Promessy Tel. 61 227 12 20, 61 227 12 21. Organizatorami wycieczki są: Jolanta Floraszek, Danuta Wasielewska Gminne Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych.

  Wycieczka organizowana jest w ramach Profilaktyki Zdrowia Klubu Seniora i projektu pt: „Sieć usług opiekuńczych w Grodzisku Wielkopolskim”, realizowany w partnerstwie przez: Stowarzyszenie PISOP, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II i Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim, dofinansowany ze środków rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) na lata 2014-2020.


  Grodziszcznie śpiewali przy lubińskim Klasztorze

  2016-11-05

  3 września 2016 odbyła się XIV Pielgrzymka Grodziszczan do grobu Ojca Bernarda z Wąbrzeźna do Lubinia.

  czytaj całośćczytaj całość...

  Dołączona galeria:

  nazwawyswietlananazwawyswietlana

   Informacja

   2016-10-26


   Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim w okresie wrzesień - październik 2016 roku realizuje dla seniorów z Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej w Grodzisku Wielkopolskim cykl zajęć na Pływalni Miejskiej w Wolsztynie. Zadanie realizowane jest w ramach projektu
   „ Nauka pływania sposobem na integrację osób 50+”, które zostało dofinansowane
   z Gminy Grodzisk Wielkopolski. Uczestnicy zadania mają zapewnione 2 godz. pobytu na pływalni, w tym kurs pływania oraz możliwość rekreacji na pływalni (hydromasaże, kąpiele w basenach pod opieką ratowników).

   czytaj całośćczytaj całość...

   Dołączona galeria:

   nazwawyswietlana


    Zachwyć się urokami spaceru nording walking. 03 listopada 2016 roku okazja do kolejnej wycieczki

    2016-10-25

    To oferta dla seniorów szukających pomysłu na poprawienie kondycji fizycznej, spędzenie wolnego czasu i poznanie nowych osób. Proponujemy rozsmakowanie się w jesieni w drodze do Ptaszkowa nawet w deszczu. Wystarczy pamiętać tylko o pelerynie. Prognoza zakłada dzień bezdeszczowy. W drodze powrotnej szansa na przejazd pociągiem. Sprawdź jak zadbać o zdrowie już w czwartek 03 listopada 2016 roku. Start spod Promessy o godzinie 13.30. Zainteresowani proszeni są o kontakt i wypełnienie deklaracji uczestnictwa u pracowników Promessy tel. 61 227 12 20, 61 227 12 21.Organizatorami wycieczki są: Jolanta Floraszek, Danuta Wasielewska Gminne Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych.

    czytaj całośćczytaj całość...    Dalsze informacje Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej w Grodzisku Wielkopolskim dotyczące realizacji projektu „Senioralne Inspiracje Malowane Pędzlem i Śpiewem”

    2016-10-19

    Punktem kulminacyjnym w realizacji projektu „Senioralne Inspiracje Malowane Pędzlem
    i Śpiewem” był XI Koncert na Srebrną Nutę oraz Wystawa Plastyczna. Uroczystość odbyła się 1 października 2016 roku w Grodziskiej Hali Sportowej w Grodzisku Wielkopolskim. Zadanie współfinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.
    Na wystawie plastycznej prezentowano obrazy przygotowane przez 19 uczestników warsztatów malarskich będących beneficjentami pierwszego etapu projektu oraz galerię zdjęć przygotowaną przez Dom Dziennego Pobytu i Grodziski Uniwersytet III Wieku pokazujące aktywny udział seniorów w różnych zadaniach na przestrzeni 10 lat życia Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej. Z inicjatywy organizatorów obrazy będą prezentowane również
    w miejscowościach z których pochodzą beneficjenci zadania: Zbąszyniu, Buku, Opalenicy, Swarzędzu, Pniewach.

    czytaj całośćczytaj całość...

    Dołączona galeria:

    nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

    pelna galeriaZobacz pełną galerię (13 fot.)...     ZAPROSZENIE

     2016-10-19

     Z A P R O S Z E N I E
     Profilaktyka zdrowotna seniorów Klubu Seniora
     N A W Y K Ł A D

     „Wpływ cukrzycy na życie chorego i rodziny z perspektywy pielęgniarki środowiskowej”


     Termin wykładu: 27.10.2016 (czwartek) od 11.00 do12.30
     Sala wykładowa: Poromessa ul. Powstańców Chocieszyńskich 23d I piętro
     Uczestnicy: seniorzy 60+
     Zainteresowani proszeni o kontakt i wypełnienie deklaracji uczestnictwa u pracowników Promessy Tel. 61 227 12 20, 61 227 12 21

     czytaj całośćczytaj całość...

     Dołączone pliki:     ZAPROSZENIE

     2016-10-19

     Profilaktyka zdrowotna Klubu Seniora

     NA CYKL NORDING WALKING


     Termin pierwszej trasy: 24.10.2016 (poniedziałek) od 15.00 do 17.00
     Przebieg pierwszej trasy: Promessa-Grąblewo-Promessa
     Miejsce zbiórki: Poromessa ul. Powstańców Chocieszyńskich 23d
     Organizator: Panie Jolanta Floraszek i Danuta Wasielewska Gminne Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet
     Uczestnicy: seniorzy 60+
     Zainteresowani proszeni są o kontakt i wypełnienie deklaracji uczestnictwa u pracowników Promessy Tel. 61 227 12 20, 61 227 12 21

     czytaj całośćczytaj całość...

     Dołączone pliki:


     Międzynarodowy Dzień Człowieka Starszego

     2016-10-18

     W CK Rondo dnia 13 października 2016r. odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Człowieka Starszego.

     czytaj całośćczytaj całość...

     Dołączona galeria:

     nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

     pelna galeriaZobacz pełną galerię (8 fot.)...


      fio Zakończenie Letniej Świetlicy Wakacyjnej. Świetna zabawa bez względu na wiek.

      2016-10-06

      Podczas zajęć Letniej Świetlicy Wakacyjnej w 2015 i 2016 roku nie było czasu na nudę. Oferta Grodziskiego Wolontariatu Senioralnego każdego roku obejmowała cztery tygodnie i codzienną czterogodzinną przygodę. W emocjonujących zabawach wzięło udział ponad sto sześćdziesiąt osób. Zajęcia przyciągnęły siedemdziesięciu seniorów i ponad dziewięćdziesiąt dzieci.

      czytaj całośćczytaj całość...


      fio Atrakcje Letniej Świetlicy Wakacyjnej w 2016 roku. Wycieczki.

      2016-10-06

      Grodziski Wolontariat Senioralny przygotował dla sześćdziesięciu czterech uczestników tegorocznej Letniej Świetlicy Wakacyjnej wiele atrakcji. Ponad dwudziestu senioralnych wolontariuszy skorzystało z uzyskanych w 2015 roku uprawnień kierowników wycieczek szkolnych i zorganizowało siedem wycieczek do Poznania, pobliskiego Ujazdu i na terenie Grodziska Wielkopolskiego w okresie od lipca do sierpnia 2016 roku.

      czytaj całośćczytaj całość...


      Letni wypoczynek seniorów z Domu Dziennego Pobytu Promessa w Kołobrzegu

      2016-09-26

      W dniach od 29 sierpnia do 2 września 2016 roku, grupa 55 osób z Domu Dziennego Pobytu w Grodzisku Wielkopolskim przebywała na letnim wypoczynku nad morzem w Kołobrzegu.

      czytaj całośćczytaj całość...

      Dołączona galeria:

      nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana       Zobacz także: archiwum"Aktualności" (archiwum)...

       przejdź do góry...

       Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim. ul. Powstańców Chocieszyńskich 23 d, 62-065 Grodzisk Wielkopolski, tel. (61)44-44-460, faks: (61)44-444-61

       Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji