Aktualności


ZAPYTANIE OFERTOWE

2017-12-01

I. Zamawiający: Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolski, ul. Powstańców Chocieszyńskich 23D
II. Tryb udzielenia zamówienia:
Zamawiający prowadzi niniejsze postępowanie w formie uproszczonej – zapytania ofertowego.
Zgodnie z art. 4 pkt. 8 Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 – Prawo Zamówień Publicznych –
w przypadku udzielania zamówień, których wartość nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 30 000 euro nie mają zastosowania przepisy wspomnianej ustawy.
III. Przedmiot zamówienia: świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi w miejscu ich zamieszkania.

czytaj całośćczytaj całość...

Dołączone pliki:


Informacja

2017-10-30

Grupa Nieformalna poprzez Gminne Centrum Pomocy Środowiskowej w Grodzisku Wielkopolskim i Grodziskie Stowarzyszenie „Amazonki” zrealizowała w okresie od 1.06.2017 do 31.10.2017 roku projekt pt. „Pamiętajcie o ogrodach…”. Zadanie dofinansowane ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (FIO). Honorowy patronat nad zadaniem objął Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego. Partnerami w projekcie byli : Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim, Centrum Kultury RONDO, Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne, firma ART- ROOM, Składy – Drzewne, DANFLOR. Patronem medialnym był Dzień Nowotomyski.

czytaj całośćczytaj całość...

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

pelna galeriaZobacz pełną galerię (10 fot.)...


  Informacja

  2017-10-18

  Sprawdź jak Gminie Grodzisk Wielkopolski rodziny z dziecmi mogą spędzać wolny czas. Zajrzyj do banku pomysłow stworzonych z perspektywy seniorów.

  Dołączona galeria:

  nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

  pelna galeriaZobacz pełną galerię (11 fot.)...


   Protokół komisji konkursowej

   2017-10-18

   Jak rodziny z dziećmi mogą spędzać wolny czas w Gminie Grodzisk Wielkopolski

   Nie ma pracy, która nie zawierałaby w sobie radości, tajemnic i zachęty.
   Tą radością - musimy się podzielić

   czytaj całośćczytaj całość...


   Konkurs na projekt kalendarza listkowego na 2018 rok rozstrzygnięty!

   2017-10-13

   Plastyczna rywalizacja w konkursie „Jak rodziny z dziećmi mogą spędzać wolny czas w Gminie Grodzisk Wielkopolski ?” dobiegła końca. Zwycięzcy otrzymali czajniki elektryczne i drobne upominki z rąk Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego i członka Rady Miejskiej podczas gminnych obchodów Międzynarodowego Dnia Człowieka Starszego. 12 października 2017 roku ujawniono nazwisko głównego laureata, którego praca została powielona na kalendarzykach listkowych na 2018 rok. Inspiracją dla pracy okazał się park miejski wraz z pałacykiem i kopułami kościoła św. Jadwigi. Siłę zwycięskiej pracy stanowiła różnorodność form spędzania wolnego czasu przez liczne rodziny. Efekt okazał się imponujący. Kalendarzyki współfinansowane ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich dostępne są już w grodziskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Zainteresowanych zapraszamy.

   Danuta Grzanowska
   Grodziski Wolontariat Senioralny

   Dołączona galeria:

   nazwawyswietlana

    2017-10-10

    Gminne Centrum Pomocy Środowiskowej poprzez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim
    w partnerstwie z Grodziskim Stowarzyszeniem„ Amazonki” realizuje od czerwca do listopada 2017 roku projekt „Natchnieni twórczo wiatrem
    i słońcem”. Zadanie jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Honorowy patronat przyjął Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego. Do projektu zaproszono 300 seniorów reprezentujących 4 powiaty: grodziski, nowotomyski, poznański, szamotulski. Partnerami w realizacji projektu są Ośrodki Pomocy Społecznej z Grodziska Wielkopolskiego, Buku, Opalenicy, Pniew, Swarzędza, Dom Senior Wigor ze Zbąszynia, Prezes Związku Artystów Plastyków, Centrum Kultury RONDO, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Kwiatkowskiego, Grodziska Hala Sportowa.

    czytaj całośćczytaj całość...

    Dołączona galeria:

    nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

    pelna galeriaZobacz pełną galerię (9 fot.)...


     Nowe możliwości z „Planem na lepsze jutro”

     2017-10-04

     ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

     Dołączone pliki:


     Natchnieni twórczo wiatrem i słońcem”

     2017-09-28

     Gminne Centrum Pomocy Środowiskowej poprzez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim w partnerstwie z Grodziskim Stowarzyszeniem
     „ Amazonki” realizuje od czerwca do listopada 2017 roku projekt „ Natchnieni twórczo wiatrem i słońcem”. Zadanie jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Honorowy patronat nad realizacją zadań przyjął Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego.

     Kolejnym etapem projektu są wernisaże realizowane w 6 miejscowościach zamieszkania uczestniczek LETNIEGO PLENERU MALARSKIEGO (Buku, Opalenicy, Pniewach, Zbąszyniu, Swarzędzu, Grodzisku Wielkopolskim).

     czytaj całośćczytaj całość...

     Dołączona galeria:

     nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

     pelna galeriaZobacz pełną galerię (8 fot.)...


      Nowe możliwości z „Planem na lepsze jutro”

      2017-09-19

      dla dostawców usług-zawiadomienie o wyborze oferty

      Dołączone pliki:


      Wernisaż

      2017-09-19

      Ośrodek Pomocy Społecznej przez Gminne Centrum Pomocy Środowiskowej im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim jest partnerem w projekcie „ Natchnieni twórczo wiatrem i słońcem” dla Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II
      i Grodziskiego Stowarzyszenia „ Amazonki” zapraszających Państwa na grodziski wernisaż .

      czytaj całośćczytaj całość...


      Nowe możliwości z „Planem na lepsze jutro” dla dostawców usług- informacja z otwarcia ofert

      2017-09-14

      dotyczy zadania:„Adaptacja pomieszczeń istniejącego budynku 1A Starostwa Powiatowego w Grodzisku Wielkopolskim z przeznaczeniem na pomieszczenia biurowe - adaptacja pomieszczeń na Powiatowy Punkt Pomocy Wzajemnej”-

      Dołączone pliki:


      Wciąż nie masz jeszcze pomysłu na udział w konkursie plastycznymi „Jak rodziny z dziećmi mogą spędzać wolny czas w Gminie Grodzisk Wielkopolski?

      2017-09-14

      Czas to zmienić!
      20 września 2017 roku (w środę) o godzinie 10.00 lub do wyboru o 12.15 w Promessie w sali organizacji pozarządowych możesz skorzystać z warsztatów plastycznych prowadzonych przez Gościa Specjalnego! .

      Spotkaj się w kameralnych warunkach z artystą plastykiem z zaprzyjaźnionego domu dziennego pobytu pasjonującego się: papieroplastyką, malarstwem, lalkarstwem, decoupage, quillingiem, itd.


      To dobry czas na dołączenie do koła plastycznego działającego w Promessie
      i stałe rozwijanie nowych umiejętności!

      Doświadczeni dają słowo, że warto!

      Zapisy w biurze Promessy.


      Wypoczynek seniorów w Karpaczu

      2017-09-11

      W dniach od 28 sierpnia do 1 września 2017 roku, grupa 54 seniorów z Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej „Promessa” w Grodzisku Wielkopolskim przebywała na letnim wypoczynku w górach w Karpaczu.

      czytaj całośćczytaj całość...

      Dołączona galeria:

      nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

      pelna galeriaZobacz pełną galerię (10 fot.)...


       „LATO SENIORA”

       2017-09-11

       Po udanym ubiegłorocznym „Lecie Seniora” w sierpniu br. zorganizowano jego drugą edycję. Na uroczystym rozpoczęciu seniorzy spędzili wspólnie czas na grillowaniu i biesiadowaniu.

       czytaj całośćczytaj całość...

       Dołączona galeria:

       nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

        Pomysł na wrzesień z nordic walking. Sposób na zachowanie sprawności i zdrowia.

        2017-09-07

        SENIORZE zapraszamy na spacer po Grodziskiej okolicy ścieżkami rowerowymi. Poznasz nowych ludzi połączysz spotkanie towarzyskiez aktywnością. Z nami nie będzie nudno. Przed nami marsz z śpiewem na ustach, dowcipami. Po przechadzce poczęstunek ; kanapeczka, herbatka, kawka. Czekamy na zgłoszenia pod nr. telefonów : 61227 12 20, 61 227 12 21. Startujemy 11,18,25 wrzesień 2017r w kolejne poniedziałki, zawsze o godz.13 -tej spod Promesy przy ul. Powstańców Chocieszyńskich 23 F.Nie musisz mieć sprzętu. Pożyczymy Ci.


        Irena Żabicka Grodziski Wolontariat Senioralny.

        Dołączona galeria:

        nazwawyswietlana

         Zaproszenie do wspólnej zabawy. Zgłoś swój pomysł w konkursie plastycznym.

         2017-09-01


         01 września 2017 ruszył konkurs „Jak rodziny z dziećmi mogą spędzać wolny czas w Gminie Grodzisk Wielkopolski?”. Wystarczy, że przygotujesz swoją plastyczną wypowiedź na kartce bloku technicznego w formacie A4 przy użyciu choćby ołówka czy kredki, opatrzysz ją na odwrocie formularzem zgłoszeniowym dostępnym poniżej w regulaminie konkursowym i wrzucisz do urny konkursowej dostępnej w pokoju nr 10-13 na pierwszym piętrze w Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Powstańców Chocieszyńskich 23d w Grodzisku Wielkopolskim. Możesz też pracę przesłać w kopercie z dopiskiem konkurs plastyczny. Liczy się pomysł i dobra zabawa! Zainspiruj innych znanymi miejscami w Gminie czy historią, rozsławiaj naszą Małą Ojczyznę. Wybrane pomysły będą publikowane na stronie internetowej OPS-u. Konkurs adresowany jest do osób w wieku 50 i więcej lat, trwać będzie do końca września, a jego rozstrzygnięcie nastąpi do 13 października 2017 roku. Odbiór nagród podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Człowieka Starszego. Do wygrania sześć czajników elektrycznych i promocja wybranej pracy na kalendarzu na 2018 rok dystrybuowanym wśród mieszkańców Gminy. Konkurs współfinansowany jest ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich za pośrednictwem Centrum PISOP w Lesznie i Caritas w Poznaniu.
         Powodzenia!

         Danuta Grzanowska Grodziski Wolontariat Senioralny

         Dołączona galeria:

         nazwawyswietlana

         Dołączone pliki:


         Nowe możliwości z „Planem na lepsze jutro” dla dostawców usług

         2017-08-29

         roboty budowlane na adaptację pomieszczeń

         Dołączone pliki:


         UWAGA ZMIANA GODZIN PRZYJMOWANIA WNIOSKÓW

         2017-08-28

         Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim informuje, że od dnia 1 września 2017 roku wnioski na: świadczenie wychowawcze, świadczenia rodzinne, fundusz alimentacyjny, dodatki mieszkaniowe będą przyjmowane wyłącznie w godzinach 7:00 – 12:00.


         Nowe możliwości z „Planem na lepsze jutro”

         2017-08-22

         - zawiadomienie o unieważnieniu postępowania

         Dołączone pliki:


         „Natchnieni twórczo wiatrem i słońcem”

         2017-08-16

         Gminne Centrum Pomocy Środowiskowej poprzez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim w partnerstwie z Grodziskim Stowarzyszeniem„ Amazonki” realizuje od czerwca do listopada 2017 roku projekt „Natchnieni twórczo wiatrem i słońcem”. Zadanie jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Honorowy patronat przyjął Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego. Do projektu zaproszono 300 seniorów reprezentujących 4 powiaty: grodziski, nowotomyski, poznański, szamotulski.
         Pierwszym etapem projektu był LETNI PLENER MALARSKI W ZBĄSZYNIU. Zadanie zostało zrealizowane od 25.07 – 28.07.2017 roku. Partnerami w realizacji pleneru były Ośrodki Pomocy Społecznej z Grodziska Wielkopolskiego, Buku, Opalenicy, Pniew, Swarzędza, Dom Senior Wigor ze Zbąszynia oraz Prezes Związku Artystów Plastyków. Organizację pobytu w Zbąszyniu wspomógł bardzo aktywnie Dom Seniora Wigor. Plener rozpoczęto wykładem przybliżającym uczestnikom pleneru narzędzia i techniki malowania. Seniorzy podczas pleneru uczestniczyli w spotkaniach integracyjnych w Domu Seniora Wigor oraz nad jeziorem z Zespołem Śpiewaczym Zbąszyńskich Seniorów. Seniorzy zwiedzili atrakcyjne miejsca Zbąszynia. Kustosz oprowadził i zapoznał grupę z historią eksponatów w Muzeum Ziemi Zbąszyńskiej i Regionu Kozła oraz Galerii Baszta. Dzięki gościnności włodarza miasta uczestnicy pleneru zostali przyjęci
         w miejskim ratuszu.

         Już teraz zapraszamy do kolejnego etapu projektu - 6 wernisaży. Wernisaże prac poplenerowych będą otwarte dla społeczności lokalnej. Wystawę obrazów
         z pleneru będzie można podziwiać w Opalenicy, Buku, Pniewach, Zbąszyniu, Grodzisku Wielkopolskim, Swarzędzu

         PLAN WERNISAŻY :
         1) Opalenica 9-10.08. 2017 tj. środa – czwartek. Miejsce : Aula Przedszkola Nr 2 w Opalenicy, ul. Zamkowa/3. Uroczyste rozpoczęcie wernisażu godz. 14:00

         2) Buk 23-24.08. 2017 tj. środa – czwartek. Miejsce : Kino Wielkopolanin w Buku .Uroczyste rozpoczęcie wernisażu godz. 11:00

         3) Pniewy 6-7.09. 2017 tj. środa- czwartek. Miejsce: Dzienny Dom Seniora ul. Wolności 1 . Uroczyste rozpoczęcie wernisażu godz. 15.00

         4) Zbąszyń 13-14.09. 2017 tj. środa – czwartek. Miejsce: Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu, ul. 17 Stycznia 59. Uroczyste rozpoczęcie wernisażu godz. 14.00

         5) Grodzisk Wielkopolski tj. 21-22. 09.2017 tj. czwartek – piątek. Miejsce: Centrum Kultury RONDO w Grodzisku Wielkopolskim. Uroczyste rozpoczęcie wernisażu godz. 15:00

         6) Swarzędz : 25-26.09.2017 tj. poniedziałek – wtorek. Miejsce : Centrum Aktywności Seniora ul. Piaski 4. Uroczyste rozpoczęcie wernisażu godz. 12.00


         Całość projektu zakończy się Koncertem na Srebrną Nutę połączonym z wystawą plastyczną oraz fotograficzną będącą relacją z przebieg pleneru i wernisaży. Uroczystość jest planowana na 30.09.2017 roku.

         Dołączona galeria:

         nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

         pelna galeriaZobacz pełną galerię (8 fot.)...


          „Pamiętajcie o ogrodach…”

          2017-08-16          Grupa Nieformalna poprzez Gminne Centrum Pomocy Środowiskowej w Grodzisku Wielkopolskim i Grodziskie Stowarzyszenie „Amazonki” realizuje od 1.06.2017 projekt pt. „Pamiętajcie o ogrodach…”. Zadanie jest realizowane w ramach konkursu ogłoszonego przez Centrum PISOP i Caritas Poznań. Projekt finansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich -Wielkopolska Wiara.

          Głównym celem projektu jest zintegrowanie wszystkich grup senioralnych działających na terenie GCPŚ poprzez wspólną pasję do ogrodów. Seniorzy w ramach projektu pod okiem specjalisty nabędą nową wiedzę dot. planowania, zakładania i pielęgnacji ogrodów poprzez wykład z prezentacją multimedialna oraz zielone warsztaty z instruktorem . Projekt pozwoli uczestnikom na zaplanowanie i dokonanie zmian w swoich ogrodach oraz na terenie zielonym PROMESSY .
          11 lipca 2017 roku na terenie Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim odbyło się rozpoczęcie projektu pt. „Pamiętajcie o ogrodach…”.
          Spotkanie rozpoczął okolicznościową inscenizacją zespół GRODZISZCZANIE. Następnie grupy senioralne działające na terenie GRODZISKIEJ PROMESSY otrzymały z rąk dyrekcji Ośrodka Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim symboliczne klucze do trzech terenów zielonej integracji, które będą planowane i tworzone na jednym z działań projektowych. Uczestnicy spotkania również zostali zaproszeni do udziału w integracyjnej prezentacji multimedialnej „ Nasze zielone zakątki”. Efekt przygotowywanej przez seniorów prezentacji będzie można podziwiać w październiku 2017 roku podczas uroczystego podsumowania projektu . Zaproszone grupy senioralne zapoznały się też z inicjatywą utworzonego w ramach projektu BANKU WYMIANY ROŚLIN i NASION. Zadanie to zrealizowano poprzez tablicę informacyjną oraz założony przez seniorów blog. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem integracyjnym, który w miłej atmosferze pozwolił na zwiększenie integracji .

          Dołączona galeria:

          nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

          pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


           Nowe możliwości z „Planem na lepsze jutro”

           2017-08-07

           informacja z otwarcia ofert

           Dołączone pliki:


           OGŁOSZENIE

           2017-08-03

           Świadczenia wychowawcze 500+ - nowy okres zasiłkowy 2017/2018
           Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego 500+
           na nowy okres są przyjmowane od dnia 1 sierpnia 2017 r.

           W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze na kolejny okres złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami do dnia 31 sierpnia ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata tego świadczenia przysługująca za miesiąc październik danego roku następuje do dnia 31 października tego roku.

           W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze na kolejny okres złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 września do dnia 30 września danego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata przysługującego świadczenia wychowawczego następuje do dnia 30 listopada tego roku.

           W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze na dany okres złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 października do dnia 31 października danego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata przysługującego świadczenia wychowawczego następuje do dnia 31 grudnia tego roku.

           W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze na dany okres złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 listopada do dnia 30 listopada danego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata przysługującego świadczenia wychowawczego następuje do dnia 31 stycznia następnego roku.

           W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze na dany okres złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 grudnia danego roku do dnia 31 stycznia następnego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata przysługującego świadczenia wychowawczego następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.

           Fundusz alimentacyjny - nowy okres świadczeniowy 2017/2018
           Wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego
           na nowy okres świadczeniowy 2017/2018 są przyjmowane od dnia 1 sierpnia 2017 r.

           W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik następuje do dnia 31 października.

           W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 września do dnia 30 września danego roku, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata przysługujących świadczeń z funduszu alimentacyjnego następuje do dnia 30 listopada tego roku.

           W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 października do dnia 31 października danego roku, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata przysługujących świadczeń z funduszu alimentacyjnego następuje do dnia 31 grudnia tego roku.

           W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 listopada do dnia 30 listopada danego roku, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata przysługujących świadczeń z funduszu alimentacyjnego następuje do dnia 31 stycznia następnego roku.

           W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 grudnia danego roku do dnia 31 stycznia następnego roku, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata przysługujących świadczeń z funduszu alimentacyjnego następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.

           Świadczenia rodzinne - nowy okres zasiłkowy 2017/2018
           Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczeń rodzinnych
           na nowy okres zasiłkowy 2017/2018 są przyjmowane od dnia 1 sierpnia 2017 r.

           W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 30 listopada.

           W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami od dnia 1 września do dnia 31 października, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 31 grudnia.

           W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 listopada do dnia 31 grudnia danego roku, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.


           Już w nachodzący piątek! Choroby pęcherzyka żółciowego. Jak sobie z nimi radzić?

           2017-08-02

           Sprawdź czy Ciebie może dotyczyć ten problem i jak sobie z nim radzić. 04 sierpnia 2017 roku w piątek w Promessie w sali telewizyjnej (I piętro) o godzinie 11.00 spotkanie z lekarzem medycyny. Nie przegap Jego porady. Chroń swoje zdrowie, nie daj się zaskoczyć i wykluczyć przez choroby pęcherzyka żółciowego. Przyjdź sam lub ze swoim znajomym i dołącz do grona zabezpieczonych seniorów. Zgłoszenia udziału w spotkaniu przyjmowane są pod numerem telefonu 61 227 12 21. Nie pożałujesz!
           Porada organizowana jest przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim oraz Centrum PISOP.


           Nowe możliwości z „Planem na lepsze jutro”

           2017-08-01

           przedłużenie terminu składania ofert na adaptację pomieszczeń istniejącego budynku

           Dołączone pliki:


           Materiał na powtórzony przetarg.

           2017-07-19

           Materiał na powtórzony przetarg.

           Dołączone pliki:


           Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

           2017-07-17

           Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia organizacja usług szkoleniowych i doradczych w projekcie "PLAN NA LEPSZE JUTRO".

           Dołączone pliki:
           Zobacz także: archiwum"Aktualności" (archiwum)...

           przejdź do góry...

           Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim. ul. Powstańców Chocieszyńskich 23 d, 62-065 Grodzisk Wielkopolski, tel. (61)44-44-460, faks: (61)44-444-61

           Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji