Aktualności (archiwum)wstecz-aktualneWstecz (powrót do bieżących publikacji z menu "Aktualności")

UWAGA ZMIANA NUMERU TELEFONICZNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ

2015-12-09

UWAGA ZMIANA NUMERU TELEFONICZNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ

Nowy numer telefoniczny: (61) 227 12 00
fax (61)227 12 19


Informacja

2017-07-13

Zawiadomienie o unieważnieniu postępowania

Dołączone pliki:


Na wakacje z Muszkieterami!

2017-07-03

W góry i nad morze pojadą dzieci z naszej placówki, którze spędzą niezapomniany czas w gronie rówieśników i poznają 8 wartości Małego Muszkietera. Wszystko dzięki ogólnopolskiej akcji „Wakacje z Muszkieterami”. Na swoje pierwsze kolonie wyjedzie łącznie ponad 1000 dzieci z całej Polski. Ambasadorką wakacyjnych wyjazdów jest Sylwia Gruchała – medalistka olimpijska. Honorowy patronat nad akcją objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.
„Wakacje z Muszkieterami” już po raz drugi organizuje Fundacja Muszkieterów, którą tworzą właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché. Dzieci w wieku 8-14 lat, które nie miałyby szansy na odpoczynek po pracowitym roku szkolnym, spędzą letnie kolonie w pięknych zakątkach Polski. Krajoznawczym wycieczkom i zajęciom w ośrodkach wypoczynkowych, będzie towarzyszyć poznawanie 8 uniwersalnych wartości, którymi powinien kierować się w życiu każdy Muszkieter. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!
Zobacz co robią Muszkieterowie i poznaj 8 wartości Muszkietera www.facebook.com/FundacjaMuszkieterow / www.wakacjezmuszkieterami.pl

Dołączone pliki:Zatroszcz się o wątrobę zanim będzie za późno. Znajdź czas i zadbaj o siebie.

2017-06-30

Zwiększ swoje szanse na niezależność, nie daj się wykluczyć przez problem zdrowotny. Dowiedz się więcej o przysługach wątroby. W czwartek 06 lipca 2017 roku w Promessie w sali telewizyjnej (I piętro) o godzinie 11.00 technolog żywności i żywienia opowie jak wspomóc wątrobę.

Wpływ schorzeń wątroby na życie chorego i rodziny i dietoterapia w wybranych jednostkach chorobowych to spotkanie animacyjne prezentujące możliwości przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Zaproponuj swojemu znajomemu wspólne spędzenie czasu i przekonaj się, że możesz poprawić swoje zdrowie i zapobiec pojawieniu się niektórych problemów. Zgłoszenia udziału w spotkaniu przyjmowane są pod numerem telefonu 61 227 12 21.

Porada organizowana jest przez Ośrodek Pomocy Społecznej i Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim oraz Centrum PISOP i Caritas Poznań ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich -Wielkopolska Wiara.
Do zobaczenia.


Kierunek Zielona Góra. Kontynuujemy naszą integację w różnych zakątkach naszej Ojczyzny”.

2017-06-30Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim w dniu 12 maja 2017 roku zorganizowało dla 46 członków Domu Dziennego Pobytu w Grodzisku Wielkopolskim wyjazd do Zielonej Góry. Zadanie odbyło się w ramach projektu
„Kierunek Zielona Góra. Kontynuujemy naszą integację w różnych zakątkach naszej Ojczyzny”. Zadanie zostało dofinansowane przez Gminę Grodzisk Wielkopolski. Wycieczka odbyła się
z przewodnikiem, który zapoznał wszystkich z historią i architekturą miasta. Grupa odwiedziła także skansen w Ochli, w którym atmosfera i eksponaty sprzyjały możliwością powrotu do wspomnień do czasu swojego dzieciństwa. Po aktywnym przejściu zaplanowanej trasy na beneficjentów czekał smaczny obiad w restauracji. Na koniec wrażeń uczestnicy wyjazdu odwiedzili winnicę „Miłosz” w Łazie, gdzie zwiedzili okoliczną plantację winorośli i integrowali się degustując tutejsze wino. Podczas spotkania integracyjnego były śpiewy i wspólna zabawa. Uczestnikom wyjazdu cały czas towarzyszyła piękna pogoda oraz dobry humor.

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

  Nowe możliwości z „Planem na lepsze jutro”

  2017-06-23

  Ponowny przetarg na adaptację.

  Dołączone pliki:


  Nowe możliwości z „Planem na lepsze jutro” dla dostawców usług szkoleniowych i doradczych

  2017-06-21

  Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty

  Dołączone pliki:


  Nowe możliwości z „Planem na lepsze jutro”

  2017-06-13

  Zawiadomienie o unieważnieniu postępowania.

  Dołączone pliki:


  Promessa nie zwalnia. Rusza kolejne spotkanie animacyjne.

  2017-06-12

  Zaproś znajomych i spotkajmy się w ”Promessie ” 16 czerwca (piątek) 2017 roku o godzinie 11.00 w sali telewizyjnej (I piętro) na wykładzie „Potęga wiary w działaniu na przykładzie osób niepełnosprawnych - spotkanie animacyjne prezentujące możliwości przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu”. Uczmy się od najlepszych. Potęga wiary odmienia życie, czyni je bardziej pasjonującym. Poznajmy osoby niezwykłe Joni Eareckson-Tada i Nicka Vujicic oraz ich przesłanie poparte własnymi dokonaniami i życiem. Czekamy na zgłoszenia pod numerem telefonu 61 227 12 21.
  Do zobaczenia .


  Spotkanie organizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej i Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim oraz Centrum PISOP i Caritas Poznań współfinansowane jest ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich -Wielkopolska Wiara.


  Nowe możliwości z „Planem na lepsze jutro” dla dostawców usług szkoleniowych i doradczych

  2017-06-12

  -modyfikacja specyfikacji istotnych warunków zamówienia

  Dołączone pliki:


  Komunikat

  2017-06-07

  Fundacja „Dziecko w Centrum” z początkiem 2017 r. wznowiła na terenie województwa wielkopolskiego realizację zadań finansowanych z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, którego Dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

  W Ośrodku Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem, prowadzonym przez Fundację „Dziecko w Centrum” od 2015 r., osoby pokrzywdzone przestępstwem oraz członkowie ich rodzin mogą uzyskać wsparcie informacyjne, psychologiczne oraz prawne do końca grudnia 2017 r.

  czytaj całośćczytaj całość...

  Dołączone pliki:


  Nowe możliwości z „Planem na lepsze jutro”

  2017-06-02

  dla dostawców usług szkoleniowych i doradczych

  Dołączone pliki:


  Nowe możliwości z „Planem na lepsze jutro”

  2017-05-24

  dla dostawców usług na roboty budowlane

  Dołączone pliki:


  Targi VIVA SENIORZY

  2017-05-22

  Seniorzy z Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej w Grodzisku Wielkopolskim wraz ze studentami Grodziskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wyjechali w dniu 12 maja 2017r. na targi VIVA SENIORZY do Poznania.

  czytaj całośćczytaj całość...

  Dołączona galeria:

  nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

   Możliwości z „Planem na lepsze jutro” dla dostawców usług

   2017-05-18

   Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

   Dołączone pliki:


   OGŁOSZENIE

   2017-05-16

   W ramach realizacji Projektu „PLAN NA LEPSZE JUTRO” realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku Wlkp. w partnerstwie ze wszystkimi ośrodkami pomocy społecznej powiatu grodziskiego i Stowarzyszenie Rodzinnej Pieczy Zastępczej „Źródełko” w Ośrodku Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim odbędą się spotkania z następującymi specjalistami:

   Dołączone pliki:


   Informacja

   2017-05-05

   zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszych ofert

   Dołączone pliki:


   Skaner, fajtłapa…

   2017-05-02

   Nic podobnego! Przekonajmy się już w poniedziałek 08 maja 2017 roku i poznajmy fenomen ks. Jana Kaczkowskiego.
   Instrukcja obsługi choroby w oczach księdza Jana Kaczkowskiego to spotkanie animacyjne prezentujące możliwości przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.
   Zgłoszenia udziału przyjmowane są pod numerem telefonu 61 227 12 21.
   W spotkaniu weźmie udział Gość Specjalny -mieszkaniec naszej Gminy, który podzieli się z nami częścią swojej historii życia i swoim doświadczeniem.
   Do zobaczenia o godzinie 11.00 w Promessie w sali telewizyjnej (I piętro).

   Spotkanie organizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim i Centrum PISOP współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (WRPO 2014+).


   Możliwości z „Planem na lepsze jutro” dla dostawców usług

   2017-04-21

   Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

   Dołączone pliki:


   Spotkanie wielkanocne w Promessie

   2017-04-20

   Święta Wielkiej Nocy to okazja do spotkania się w gronie przyjaciół i znajomych, to okazja do rozmowy, ciepłych życzeń i radości. Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu działającym przy GCPŚ Promessa zebrali się 20 kwietnia 2017r., w oktawę tych świąt, aby wspólnie pobiesiadować

   czytaj całośćczytaj całość...

   Dołączona galeria:

   nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

   pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


    Kolejne możliwości z „Planem na lepsze jutro” dla dostawców usług

    2017-04-13

    Realizacja usług specjalistycznego wsparcia w projekcie „Plan na lepsze jutro”

    Dołączone pliki:


    Nowe możliwości z „Planem na lepsze jutro” dla dostawców usług.

    2017-03-29

    Rozstrzygnięcie przetargu

    Dołączone pliki:


    Jeszcze nie jest za późno! Rezerwuj ostatnie wolne miejsca.

    2017-03-28

    Zbliżają się Święta Wielkiej Nocy. Mamy szczególną okazję do przygotowania się do nich. Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim i Centrum PISOP zapraszają na spotkanie pt. „Dlaczego pomagamy i poświęcamy się dla innych?-spotkanie animacyjne prezentujące możliwości przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu”. W spotkaniu weźmie udział ks. Kanonik Władysław Łapawa i Goście Specjalni. Warto zatrzymać się na chwilę w codziennym zabieganiu, w natłoku spraw. Wystarczy zarezerwować wolne miejsce pod numerem telefonu 61 227 12 21. Do zobaczenia 03 kwietnia 2017 roku o godzinie 11.00 w Promessie w sali telewizyjnej (I piętro).

    Spotkanie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (WRPO 2014+)


    Nowe możliwości z „Planem na lepsze jutro” dla dostawców usług.

    2017-03-17

    Protokół z otwarcia ofert.

    Dołączone pliki:


    Nowe możliwości z „Planem na lepsze jutro” dla dostawców usług.

    2017-03-10

    Modyfikacja SIWZ do przetargu nieograniczonego:Realizacja usług specjalistycznego wsparcia w projekcie „Plan na lepsze jutro”

    Dołączone pliki:


    Pytania i odpowiedzi do przetargu-Nowe możliwości z „Planem na lepsze jutro” dla dostawców usług

    2017-03-09

    Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług doradczych wraz ze ściśle z tymi usługami powiązanych usług i dostaw towarów dla osób zamieszkałych na terenie powiatu grodziskiego, korzystających ze wsparcia w ramach projektu „Plan na lepsze jutro”.

    Zamawiający podzielił przedmiot zamówienia na części:

    Część 1 zamówienia: świadczenie usług poradnictwa psychologicznego, usług terapeutycznych, usług poradnictwa prawnego dla Ośrodków Pomocy Społecznej w Granowie, Rakoniewicach, Wielichowie, Kamieńcu, Grodzisku Wielkopolskim.

    Część 2 zamówienia: świadczenie usług poradnictwa psychologicznego dla PCPR.

    Część 3 zamówienia: : świadczenie usług terapeutycznych dla PCPR.

    Część 4 zamówienia: świadczenie usług poradnictwa prawnego dla PCPR.

    Szczegółowy zakres zamówienia zawarty został w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 3 do SIWZ.
    Dokumenty do pobrania:

    Dołączone pliki:


    Nowe możliwości z „Planem na lepsze jutro” dla dostawców usług

    2017-03-08

    „Plan na lepsze jutro” to szansa dla dostawców usług. Zapraszamy do zapoznania się z dokumentacją przetargową.

    Dołączone pliki:


    OGŁOSZENIE

    2017-02-21

    Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Wielkopolskim informuje, że w związku z obchodami Tygodnia Ofiar Przestępstw w dniach 20.02. – 26.02.2017 r. prowadzone będą dyżury dotyczące bezpłatnych porad dla ofiar przestępstw:codziennie w godzinach urzędowania to jest 7.15-15.15, a w poniedziałek do godziny 17:00 w siedzibie Prokuratury przy ul. Rakoniewickiej 31


    Cykl występów koła teatralnego Prometeusz z przedstawieniem bożonarodzeniowym

    2017-01-26

    Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu, którzy należą do grupy teatralnej w okresie bożonarodzeniowym tradycyjnie przygotowują jasełka.

    czytaj całośćczytaj całość...


    KOMUNIKAT PCPR

    2017-01-25

    Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku Wielkopolskim, ul. Żwirki i Wigury 1 informuje, że w ramach powierzenia realizacji zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej tj. prowadzenie ośrodka interwencji kryzysowej będzie można skorzystać z bezpłatnych porad specjalisty do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
    Prosimy o zgłoszenia telefoniczne pod numerem telefonu 781 053 001 lub 61 44 47 281, 61 44 52 510.


    Dzień Babci i Dziadka w Promessie

    2017-01-22

    Z okazji Dnia Babci i Dziadka dla seniorów z Promessy zorganizowany został koncert, na który zaproszono zespół dziecięcy Nasza Arka z parafii p.w. Św. Jadwigi Śląskiej w Grodzisku Wielkopolskim.

    czytaj całośćczytaj całość...

    Dołączona galeria:

    nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

    pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


     Wigilia

     2016-12-27

     16 grudnia 2016r. w Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej im. Jana Pawła II odbyła się Wigilia dla seniorów zorganizowana przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim.

     czytaj całośćczytaj całość...

     Dołączona galeria:

     nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

      fio Podjęliśmy wyzwanie. Finał Grodziskiego Wolontariatu Senioralnego.

      2016-12-11

      29 listopada 2016 roku w sali widowiskowej Centrum Kultury „RONDO” w Grodzisku Wielkopolskim odbyło się spotkanie ponad stu trzydziestu Przyjaciół Grodziskiego Wolontariatu Senioralnego.

      Wyjątkowe zdarzenie przywołało dobre wspomnienia, podsumowało działalność senioralnego wolontariatu w latach 2015-2016.

      Spotkanie zaszczycili swoją obecnością Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Pan Henryk Szymański, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Marek Kinecki, Przewodnicząca Komisji Budżetowej, przedstawiciel Grodziskiego Wolontariatu Senioralnego i współprowadząca spotkanie Pani Danuta Grzanowska, Przewodniczący Komisji Rozwoju Wsi Pan Tomasz Kałek, redaktor naczelny tygodnika Dzień Nowotomysko-Grodziski Pani Anna Wyrwa-Sadowska, reprezentanci Szkoły Podstawowej Nr 1, Zespół Szkół w Ptaszkowie, Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

      Spotkanie przeplatały przywołane na slajdach emocjonujące obrazy podejmowanych działań, statystyka zaangażowania, wywiady z najbardziej aktywnymi wolontariuszami, refleksje współpracujących przedstawicieli podmiotów publicznych.


      Czym okazał się Grodziski Wolontariat Senioralny?

      Grodziski Wolontariat Senioralny okazał się inicjatywą łączącą ludzi i instytucje w partnerstwie dofinansowaną ze środków rządowych w ramach programów ASOS i FIO oraz lokalnych przedsiębiorców i Fundację BZ WBK.

      Wolontariusze rozwiązywali problemy społeczne, współdecydowali, stali się sobie bliscy, zwracali się do siebie po imieniu, dzwonili o różnych porach dnia i tygodnia, aby przygotowywać się do łącznie 48 zadań. Najbardziej zaangażowany członek GWS poświęcił dla dobra wspólnego ponad 287 godzin. Każdy wnosił pracę na miarę swoich możliwości. Łącznie Grodziski Wolontariat Senioralny zaoferował mieszkańcom Gminy Grodzisk Wielkopolski 8640 godzin nieodpłatnej pracy o wartości ponad 146 000zł.

      Senioralny wolontariat przyciągnął uwagę czytelników tygodnika Dzień Nowotomysko-Grodziski, uzyskał nominację do tytułu Człowiek 2015 roku, stał się unikatowy w skali powiatu grodziskiego i regionu. Spotkanie finałowe nie kończy tego przedsięwzięcia, wolontariusze kontynuują swoją pracę.


      Nowe możliwości z „Planem na lepsze jutro”

      2016-12-09

      „Plan na lepsze jutro” to oferta dla 168 mieszkańców powiatu grodziskiego. Dlaczego warto 35 osobom z Gminy Grodzisk Wielkopolski wziąć udział w tym projekcie?

      Propozycja jest szansą :
      -zbudowania nowej, lepszej jakości życia
      -pozyskania nowych umiejętności,
      -skorzystania z pomocy prawnika, psychologa, terapeuty rodzinnego,
      -rozwiązywania problemów z udziałem asystenta rodziny,
      -pozyskania przyjaciół,
      -poznania nowych osób,
      -przeżycia przygody.

      Skorzystanie z dwuletniej oferty w okresie od 01.12.2016 do 30.11.2018 roku umożliwiło zaplanowanie działań przez powiatowych partnerów: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, wszystkie ośrodki pomocy społecznej powiatu grodziskiego i Stowarzyszenie Rodzinnej Pieczy Zastępczej „Źródełko”. Pomysły zyskały akceptację ekspertów Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego, działania 7.2.1. Usługi społeczne – projekty pozakonkursowe realizowane przez jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne na lata 2014-2020 tj.: promowanie włączenia społecznego, walka z ubóstwem i wszelką dyskryminacją.

      Zachęcamy do zapoznawania się z wydarzeniami i pomysłami na lepsze jutro.      Nordic walking bezpieczny sport dla seniorów. Zaproszenie na kolejną wycieczkę.

      2016-11-09

      We wtorek 15.11.2016 roku ponowna okazja do przetestowania swojej kondycji fizycznej na trasie Promessa-Kurowo-Promessa. Wymarsz o 13.00. Zainteresowani rozsmakowaniem się urokami jesieni, poznaniem nowych ludzi, świetlicy wiejskiej w Kurowie, wspólnym posiłkiem proszeni są o kontakt i wypełnienie deklaracji uczestnictwa u pracowników Promessy Tel. 61 227 12 20, 61 227 12 21. Organizatorami wycieczki są: Jolanta Floraszek, Danuta Wasielewska Gminne Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych.

      Wycieczka organizowana jest w ramach Profilaktyki Zdrowia Klubu Seniora i projektu pt: „Sieć usług opiekuńczych w Grodzisku Wielkopolskim”, realizowany w partnerstwie przez: Stowarzyszenie PISOP, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II i Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim, dofinansowany ze środków rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) na lata 2014-2020.


      Grodziszcznie śpiewali przy lubińskim Klasztorze

      2016-11-05

      3 września 2016 odbyła się XIV Pielgrzymka Grodziszczan do grobu Ojca Bernarda z Wąbrzeźna do Lubinia.

      czytaj całośćczytaj całość...

      Dołączona galeria:

      nazwawyswietlananazwawyswietlana

       Informacja

       2016-10-26


       Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim w okresie wrzesień - październik 2016 roku realizuje dla seniorów z Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej w Grodzisku Wielkopolskim cykl zajęć na Pływalni Miejskiej w Wolsztynie. Zadanie realizowane jest w ramach projektu
       „ Nauka pływania sposobem na integrację osób 50+”, które zostało dofinansowane
       z Gminy Grodzisk Wielkopolski. Uczestnicy zadania mają zapewnione 2 godz. pobytu na pływalni, w tym kurs pływania oraz możliwość rekreacji na pływalni (hydromasaże, kąpiele w basenach pod opieką ratowników).

       czytaj całośćczytaj całość...

       Dołączona galeria:

       nazwawyswietlana


        Zachwyć się urokami spaceru nording walking. 03 listopada 2016 roku okazja do kolejnej wycieczki

        2016-10-25

        To oferta dla seniorów szukających pomysłu na poprawienie kondycji fizycznej, spędzenie wolnego czasu i poznanie nowych osób. Proponujemy rozsmakowanie się w jesieni w drodze do Ptaszkowa nawet w deszczu. Wystarczy pamiętać tylko o pelerynie. Prognoza zakłada dzień bezdeszczowy. W drodze powrotnej szansa na przejazd pociągiem. Sprawdź jak zadbać o zdrowie już w czwartek 03 listopada 2016 roku. Start spod Promessy o godzinie 13.30. Zainteresowani proszeni są o kontakt i wypełnienie deklaracji uczestnictwa u pracowników Promessy tel. 61 227 12 20, 61 227 12 21.Organizatorami wycieczki są: Jolanta Floraszek, Danuta Wasielewska Gminne Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych.

        czytaj całośćczytaj całość...        Dalsze informacje Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej w Grodzisku Wielkopolskim dotyczące realizacji projektu „Senioralne Inspiracje Malowane Pędzlem i Śpiewem”

        2016-10-19

        Punktem kulminacyjnym w realizacji projektu „Senioralne Inspiracje Malowane Pędzlem
        i Śpiewem” był XI Koncert na Srebrną Nutę oraz Wystawa Plastyczna. Uroczystość odbyła się 1 października 2016 roku w Grodziskiej Hali Sportowej w Grodzisku Wielkopolskim. Zadanie współfinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.
        Na wystawie plastycznej prezentowano obrazy przygotowane przez 19 uczestników warsztatów malarskich będących beneficjentami pierwszego etapu projektu oraz galerię zdjęć przygotowaną przez Dom Dziennego Pobytu i Grodziski Uniwersytet III Wieku pokazujące aktywny udział seniorów w różnych zadaniach na przestrzeni 10 lat życia Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej. Z inicjatywy organizatorów obrazy będą prezentowane również
        w miejscowościach z których pochodzą beneficjenci zadania: Zbąszyniu, Buku, Opalenicy, Swarzędzu, Pniewach.

        czytaj całośćczytaj całość...

        Dołączona galeria:

        nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

        pelna galeriaZobacz pełną galerię (13 fot.)...         ZAPROSZENIE

         2016-10-19

         Z A P R O S Z E N I E
         Profilaktyka zdrowotna seniorów Klubu Seniora
         N A W Y K Ł A D

         „Wpływ cukrzycy na życie chorego i rodziny z perspektywy pielęgniarki środowiskowej”


         Termin wykładu: 27.10.2016 (czwartek) od 11.00 do12.30
         Sala wykładowa: Poromessa ul. Powstańców Chocieszyńskich 23d I piętro
         Uczestnicy: seniorzy 60+
         Zainteresowani proszeni o kontakt i wypełnienie deklaracji uczestnictwa u pracowników Promessy Tel. 61 227 12 20, 61 227 12 21

         czytaj całośćczytaj całość...

         Dołączone pliki:         ZAPROSZENIE

         2016-10-19

         Profilaktyka zdrowotna Klubu Seniora

         NA CYKL NORDING WALKING


         Termin pierwszej trasy: 24.10.2016 (poniedziałek) od 15.00 do 17.00
         Przebieg pierwszej trasy: Promessa-Grąblewo-Promessa
         Miejsce zbiórki: Poromessa ul. Powstańców Chocieszyńskich 23d
         Organizator: Panie Jolanta Floraszek i Danuta Wasielewska Gminne Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet
         Uczestnicy: seniorzy 60+
         Zainteresowani proszeni są o kontakt i wypełnienie deklaracji uczestnictwa u pracowników Promessy Tel. 61 227 12 20, 61 227 12 21

         czytaj całośćczytaj całość...

         Dołączone pliki:


         Międzynarodowy Dzień Człowieka Starszego

         2016-10-18

         W CK Rondo dnia 13 października 2016r. odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Człowieka Starszego.

         czytaj całośćczytaj całość...

         Dołączona galeria:

         nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

         pelna galeriaZobacz pełną galerię (8 fot.)...


          fio Zakończenie Letniej Świetlicy Wakacyjnej. Świetna zabawa bez względu na wiek.

          2016-10-06

          Podczas zajęć Letniej Świetlicy Wakacyjnej w 2015 i 2016 roku nie było czasu na nudę. Oferta Grodziskiego Wolontariatu Senioralnego każdego roku obejmowała cztery tygodnie i codzienną czterogodzinną przygodę. W emocjonujących zabawach wzięło udział ponad sto sześćdziesiąt osób. Zajęcia przyciągnęły siedemdziesięciu seniorów i ponad dziewięćdziesiąt dzieci.

          czytaj całośćczytaj całość...


          fio Atrakcje Letniej Świetlicy Wakacyjnej w 2016 roku. Wycieczki.

          2016-10-06

          Grodziski Wolontariat Senioralny przygotował dla sześćdziesięciu czterech uczestników tegorocznej Letniej Świetlicy Wakacyjnej wiele atrakcji. Ponad dwudziestu senioralnych wolontariuszy skorzystało z uzyskanych w 2015 roku uprawnień kierowników wycieczek szkolnych i zorganizowało siedem wycieczek do Poznania, pobliskiego Ujazdu i na terenie Grodziska Wielkopolskiego w okresie od lipca do sierpnia 2016 roku.

          czytaj całośćczytaj całość...


          Letni wypoczynek seniorów z Domu Dziennego Pobytu Promessa w Kołobrzegu

          2016-09-26

          W dniach od 29 sierpnia do 2 września 2016 roku, grupa 55 osób z Domu Dziennego Pobytu w Grodzisku Wielkopolskim przebywała na letnim wypoczynku nad morzem w Kołobrzegu.

          czytaj całośćczytaj całość...

          Dołączona galeria:

          nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

           Wernisaż wystawy „ Czarne, białe i …”

           2016-09-09

           W sobotę 3 września 2016r. w małej salce Centrum Kultury w Opalenicy odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych uczestniczek zajęć w Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów w Opalenicy. Spotkanie było okazją do podziwiania zjawiskowych prac plastycznych w gronie licznie przybyłych miłośników sztuki. Podczas tego uroczystego wydarzenia nie mogło zabraknąć rodzin i przyjaciół artystek, a także seniorów z Grodziska Wlkp., Buku, Pniew oraz dyrektora opalenickiego Centrum Kultury Krzysztofa Sadowskiego.

           czytaj całośćczytaj całość...

           Dołączona galeria:

           nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

            „Senioralne Inspiracje Malowane Pędzlem i Śpiewem”

            2016-08-19            Gminne Centrum Pomocy Środowiskowej poprzez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim rozpoczęło realizację projektu „Senioralne Inspiracje Malowane Pędzlem i Śpiewem”. Projekt jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Koncert na Srebrną Nutę oraz warsztaty malarskie zostały objęte honorowym patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.

            czytaj całośćczytaj całość...

            Dołączona galeria:

            nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

            pelna galeriaZobacz pełną galerię (7 fot.)...


             „Lato Seniora”

             2016-08-18

             Z inicjatywy Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego zorganizowano w dniach 01-05 sierpnia 2016r. w Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej Promessa „Lato Seniora”.

             czytaj całośćczytaj całość...

             Dołączona galeria:

             nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

             pelna galeriaZobacz pełną galerię (10 fot.)...


              Komunikat

              2016-07-22

              Obudź swój potencjał

              Dołączone pliki:


              Zajęcia z Letnią Świetlicą Wakacyjną już są!

              2016-07-18

              Zajęcia z Letnią Świetlicą Wakacyjną już są!

              18 lipca 2016 roku ruszyła Letnia Świetlica Wakacyjna dla pięćdziesięciu pięciu dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Zajęcia trwać będą do 27 sierpnia 2016 roku.

              Czterdziestu czterech seniorów wcieli się w animatorów czasu wolnego dzieci. Organizatorzy zapewnią mnóstwo dobrych emocji. W programie zaplanowano między innymi: wyjazdy do kina, zoo, parku linowego, eksperymenty, konkursy, spotkanie z Policjantami, Strażakami, piknik.

              Zapraszamy seniorów w wieku 50+ zainteresowanych przyłączeniem się do organizacji już drugiej edycji wakacji dla dzieci i do spędzenia inspirującego lata. Zgłoszenia przyjmowane są przez pracowników grodziskiej Promessy osobiście lub pod numerem telefonu 61 227 12 20.

              Realizacja wakacji możliwa jest dzięki współfinansowaniu projektu „Grodziski Wolontariat Senioralny” z rządowych środków w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO).

              Ewa Bannach
              Małgorzata Bartkowiak
              Członkowie GWS


              Zaproszenie

              2016-07-14

              Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego organizuje „LATO SENIORA” w Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej
              dla aktywnych członków Domu Dziennego Pobytu w dniach 01-05 sierpnia 2016r.
              W programie:
              -zwiedzanie Kościoła p.w. Św. Jadwigi Śląskiej w Grodzisku Wielkopolskim;
              -wyjazd do Buku połączony z wizytą w zaprzyjaźnionym DDP ,,Pogodna Jesień”, zakończony seansem filmowym w kinie ,,Wielkopolanin”;
              -nordic -walking w okolicach Wigwamu w Zdroju;
              -wizyta w Wiosce Indiańskiej i parku rekreacyjnym w Kościanie, w tym przepływ tratwami i ognisko.
              -relaks w „PROMESSIE”

              ZAPRASZAMY


              III Integracyjny Turniej Warcabowy między Domami Dziennego Pobytu

              2016-07-12

              13 czerwca 2016r. w Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej im. Jana Pawła II odbył się III Integracyjny Turniej Warcabowy. Uczestnikami zawodów byli członkowie Domu Dziennego Pobytu „Pogodna Jesień” z Buku i gospodarze, członkowie Domu Dziennego Pobytu „Promessa”.

              czytaj całośćczytaj całość...

              Dołączona galeria:

              nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

              pelna galeriaZobacz pełną galerię (8 fot.)...


               Pieniądze na miejsce pracy

               2016-06-13

               Jeszcze w 2016 r. osoby bezrobotne mają szansę pozyskać pieniądze na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Zapraszamy do udziału w szkoleniu pn. „Ekonomia społeczna: założenia, możliwości podjęcia pracy”, które odbędzie się 21 czerwca 2016r. o godz. 9:00 w siedzibie PROMESSA
               w Grodzisku Wielkopolskim ( ul. Powstańców Wielkopolskich 23F)


               Uczestnicy szkolenia dowiedzą się czym jest ekonomia społeczna, jak rozpocząć działalność gospodarczą w formie spółdzielni socjalnej oraz jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać pieniądze na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

               Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

               Zgłoszenia przyjmowane są mailowo na adres milena.fibikowska@pisop.org.pl oraz telefonicznie pod nr 61 851 91 34

               Szkolenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Centrum PISOP oraz Ośrodek Pomocy Społecznej
               i Powiatowy Urząd Pracy w Grodzisku Wielkopolskim w ramach projektu „LOWES – Leszczyński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej”.

               Serdecznie zapraszamy!


               Obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski w Promessie

               2016-05-24

               Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu w dniu 18 kwietnia zebrali się licznie w Promessie, aby wspólnie świętować Jubileusz 1050 lecia Chrztu Polski.

               czytaj całośćczytaj całość...

               Dołączona galeria:

               nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

               pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


                Wiosenne spacery nordyckie

                2016-05-19

                13 maja 2016 r. seniorzy z Domu Dziennego Pobytu „Promessa” działającego przy GCPŚ w Grodzisku Wielkopolskim razem z opiekunami, wybrali się na spacer nordycki po lesie w Zdroju.

                czytaj całośćczytaj całość...

                Dołączona galeria:

                nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                 Spotkanie powielkanocne w Promessie

                 2016-04-11

                 W dniu 31 marca 2016r. w Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej im. Jana Pawła II „Promessa” odbyło się spotkanie powielkanocne członków Domu Dziennego Pobytu.

                 czytaj całośćczytaj całość...

                 Dołączona galeria:

                 nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                  UWAGA Świadczenie wychowawcze tzw. program rodzina 500 plus-wymagane dokumenty

                  2016-03-16

                  Do wniosku o świadczenie wychowawcze na drugie i kolejne dziecko – niezależne od dochodu, należy dołączyć:

                  1) kserokopię dokumentu stwierdzającego tożsamość osoby ubiegającej się o świadczenie wychowawcze - dokument nieobowiązkowy;
                  2) kserokopię skróconych odpisów aktów urodzenia dzieci- dokument nieobowiązkowy
                  3) kartę pobytu − w przypadku cudzoziemca przebywającego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie zezwolenia na pobyt czasowy udzielonego w związku z okolicznościami, o których mowa w art. 127 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach (Dz. U. poz. 1650, z późn. zm.3));
                  4) kartę pobytu i decyzję o udzieleniu zezwolenia na pobyt czasowy − w przypadku cudzoziemca posiadającego kartę pobytu z adnotacją „dostęp do rynku pracy”;
                  5) odpis prawomocnego orzeczenia sądu orzekającego rozwód lub separację albo odpis zupełny lub skrócony aktu zgonu małżonka lub rodzica dziecka − w przypadku osoby samotnie wychowującej dziecko;
                  6) odpis prawomocnego postanowienia sądu orzekającego przysposobienie lub zaświadczenie sądu opiekuńczego lub ośrodka adopcyjnego o prowadzonym postępowaniu sądowym w sprawie o przysposobienie dziecka;
                  7) orzeczenie sądu o ustaleniu opiekuna prawnego dziecka;

                  Do wniosku o świadczenie wychowawcze na pierwsze lub jedyne dziecko należy dołączyć dokumentację wymaganą przy ubieganiu się o świadczenie niezależne od dochodu (j.w.) oraz dodatkowo:

                  1) kserokopię orzeczenia o niepełnosprawności albo o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności, w przypadku gdy w rodzinie wychowuje się dziecko niepełnosprawne - dokument nieobowiązkowy;
                  2) dokumenty stwierdzające wysokość dochodu rodziny, w tym odpowiednio:
                  a) oświadczenia członków rodziny o dochodach osiągniętych w roku kalendarzowym poprzedzającym okres, na który ustalane jest prawo do świadczenia wychowawczego, innych niż dochody podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na zasadach określonych w art. 27, art. 30b, art. 30c, art. 30e i art. 30f ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r. poz. 361, z późn. zm.2); druk oświadczenia do pobrania przy wniosku,*
                  Uwaga! Powyższe oświadczenie wypełnia i podpisuje każdy członek rodziny, który osiągał ww. dochód. W przypadku nieosiągania dochodów nieopodatkowanych, oświadczenie w imieniu wszystkich członków rodziny wypełnia wnioskodawca.
                  b) oświadczenia członków rodziny rozliczających się na podstawie przepisów o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne o dochodzie osiągniętym w 2014 roku kalendarzowym, druk oświadczenia do pobrania przy wniosku, *
                  c) zaświadczenie właściwego organu gminy, nakaz płatniczy albo oświadczenie o wielkości gospodarstwa rolnego wyrażonej w hektarach przeliczeniowych ogólnej powierzchni w 2014 roku kalendarzowym, druk oświadczenia do pobrania przy wniosku, *
                  d) umowę dzierżawy − w przypadku oddania części lub całości znajdującego się w posiadaniu rodziny gospodarstwa rolnego w dzierżawę, na podstawie umowy zawartej stosownie do przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników, albo oddania gospodarstwa rolnego w dzierżawę w związku z pobieraniem renty określonej w przepisach o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich ze środków pochodzących z Sekcji Gwarancji Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji Rolnej,
                  e) umowę o wniesieniu wkładów gruntowych – w przypadku wniesienia gospodarstwa rolnego do użytkowania przez rolniczą spółdzielnię produkcyjną,
                  f) odpis podlegającego wykonaniu orzeczenia sądu zasądzającego alimenty na rzecz osób w rodzinie lub poza rodziną lub odpis protokołu posiedzenia zawierającego treść ugody sądowej, odpis zatwierdzonej przez sąd ugody zawartej przed mediatorem lub innego tytułu wykonawczego pochodzącego lub zatwierdzonego przez sąd, zobowiązujących do alimentów na rzecz osób w rodzinie lub poza rodziną,
                  g) przekazy lub przelewy pieniężne dokumentujące wysokość zapłaconych alimentów, jeżeli członkowie rodziny są zobowiązani orzeczeniem sądu, ugodą sądową, ugodą zawartą przed mediatorem lub innym tytułem wykonawczym pochodzącym lub zatwierdzonym przez sąd do ich płacenia na rzecz osoby spoza rodziny,
                  h) w przypadku nieotrzymania alimentów albo otrzymania ich w wysokości niższej niż zasądzonej –
                  • zaświadczenie organu prowadzącego postępowanie egzekucyjne o całkowitej lub częściowej bezskuteczności egzekucji alimentów, a także o wysokości wyegzekwowanych alimentów w 2014 roku*, lub
                  • informację właściwego sądu lub właściwej instytucji o podjęciu przez osobę uprawnioną czynności związanych z wykonaniem tytułu wykonawczego za granicą albo o niepodjęciu tych czynności, w szczególności w związku z brakiem podstawy prawnej do ich podjęcia lub brakiem możliwości wskazania przez osobę uprawnioną miejsca zamieszkania dłużnika alimentacyjnego za granicą, jeżeli dłużnik zamieszkuje za granicą, *
                  i) dokument określający datę utraty dochodu oraz wysokość utraconego dochodu,
                  j) dokument określający wysokość dochodu osiągniętego przez członka rodziny oraz liczbę miesięcy, w których dochód był uzyskiwany – w przypadku uzyskania dochodu w roku kalendarzowym poprzedzającym okres, na który ustalane jest prawo do świadczenia wychowawczego,
                  k) w przypadku uzyskania dochodu po roku kalendarzowym 2014 należy przedłożyć dokument określający wysokość osiągniętego dochodu – zgodnie z wzorem zaświadczenia o uzyskanym dochodzie – druk do pobrania przy wniosku, *
                  l) kserokopię PIT-ów za 2014 rok: PIT-11, PIT-11A/40A, PIT-8C, PIT-36, PIT-37 i innych.

                  W przypadku ubiegania się o zasiłek rodzinny lub fundusz alimentacyjny na okres 2015/2016, gdzie podstawą do ustalania prawa do świadczeń był rok kalendarzowy 2014, wystarczy przedłożyć:

                  1) kserokopię dokumentu stwierdzającego tożsamość osoby ubiegającej się o świadczenie wychowawcze -dokument nieobowiązkowy;
                  2) oświadczenia członków rodziny o dochodach osiągniętych w roku kalendarzowym poprzedzającym okres, na który ustalane jest prawo do świadczenia wychowawczego, innych niż dochody podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na zasadach określonych w art. 27, art. 30b, art. 30c, art. 30e i art. 30f ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r. poz. 361, z późn. zm.2)); druk oświadczenia do pobrania przy wniosku,*

                  Uwaga! Powyższe oświadczenie wypełnia i podpisuje każdy członek rodziny, który osiągał ww. dochód. W przypadku nieosiągania dochodów nieopodatkowanych, oświadczenie w imieniu wszystkich członków rodziny wypełnia wnioskodawca.


                  ŚWIADCZENIE WYCHOWAWCZE 500+

                  2016-02-25

                  logo


                  Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim informuje, iż na mocy ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci będzie realizował zadania z zakresu świadczenia wychowawczego (500+).

                  czytaj całośćczytaj całość...

                  Dołączone pliki:


                  KOMUNIKAT

                  2016-02-12

                  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku Wielkopolskim, ul. Żwirki i Wigury 1, informuje, że we wtorki od godziny 10.00 do godziny 13.00 w ramach powierzenia realizacji zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej tj. prowadzenie ośrodka interwencji kryzysowej, będzie można skorzystać z bezpłatnych porad specjalisty do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
                  Powyższe porady udzielane będą po wcześniejszym ustaleniu terminu.
                  Prosimy o zgłoszenia telefoniczne pod nr telefonu 781 053 001 lub 61 44 52 510.


                  NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

                  2016-02-01

                  Uprzejmie informujemy, iż od 1 lutego 2016 roku w Promessie przy ul. Powstańców Chocieszyńskich 23F został uruchomiony stały punkt nieodpłatnej pomocy prawnej. Bezpłatna pomoc prawna będzie udzielana osobom fizycznym określonym w art.4 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej.
                  Poniżej podajemy harmonogram działania punktu:

                  poniedziałki godz.9,00 – 13,00
                  wtorki godz.10,00 – 14,00
                  środy godz.14,00 – 18,00
                  czwartki godz. 14,00 – 18,00
                  piątki godz. 10,00 – 14,00

                  Dołączona galeria:

                  nazwawyswietlana

                   NOWE ŚWIADCZENIE RODZINNE: ŚWIADCZENIE RODZICIELSKIE

                   2016-01-05

                   Uchwalona przez Sejm w dniu 24 lipca 2015 r. ustawa o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz niektórych innych ustaw wprowadza od 1 stycznia 2016 r. nowe świadczenie rodzinne – świadczenie rodzicielskie. Ustawa ta została podpisana przez Prezydenta RP w dniu 5 sierpnia 2015 r. i weszła w życie 1 stycznia 2016 r.
                   Świadczenie rodzicielskie przysługuje osobom, które urodziły dziecko, a które nie otrzymują zasiłku macierzyńskiego lub uposażenia macierzyńskiego. Uprawnieni do pobierania tego świadczenia będą więc między innymi bezrobotni (niezależnie od rejestracji lub nie w urzędzie pracy), studenci, a także wykonujący prace na podstawie umów cywilnoprawnych. Także osoby zatrudnione lub prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą, jeśli nie będą pobierały zasiłku macierzyńskiego będą mogły ubiegać się o świadczenie rodzicielskie.

                   czytaj całośćczytaj całość...


                   Ho, ho ho, ale się działo! Ruszył senioralny konwój świętego Mikołaja

                   2015-12-31


                   Ho, ho ho, ale się działo! Ruszył senioralny konwój świętego Mikołaja
                   W piątek, 11 grudnia z grodziskiej Promessy ruszył konwój św. Mikołaja. Jego dwunastu pomocników odwiedziło przedszkole im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim, w którym przez dwie godziny zabawiało dzieci z trzech grup: Motylki, Jaskółki i Mrówki. Maluchy odkrywały przyjemność wspólnego tańca, a seniorzy podgrzewali świąteczną atmosferę przeistaczając się w mimów pakujących prezenty.

                   czytaj całośćczytaj całość...

                   Dołączona galeria:

                   nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                   pelna galeriaZobacz pełną galerię (10 fot.)...


                    KOMUNIKAT

                    2015-12-30

                    W dniu 31 grudnia 2015 roku Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim czynny będzie od godziny 7.00 do 13.00.


                    INFORMACJA

                    2015-12-16

                    Informujemy, że w dniu 24 grudnia 2015 roku Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim będzie nieczynny.


                    Wyniki konkursu plastycznego „Jak chciałbym spędzać czas z rodziną?” już są!

                    2015-12-15                    Sprawdź kto wygrał konkurs. Skorzystaj z podpowiedzi laureatów jak spędzać wolny czas z rodziną i zapoznaj się z wyłonionymi przez jury pracami. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu bez względu na wybór. Decyzją Jury, w skład którego wchodzili radni Rady Miejskiej, laureatami zostali w kategorii:

                    1. dzieci: Anika Kumar (I miejsce), Zofia Nijaka (II miejsce), Zuzanna Denkiewicz (III miejsce)
                    2. młodzież: Katarzyna Dąbrowska (I miejsce), Julia Krupa (II miejsce), Marcel Utracik (III miejsce)
                    3. dorośli: Zofia Szymańska (I miejsce), Marcin Rybicki (II miejsce), Justyna Krupa (III miejsce)

                    Laureaci w najbliższych dniach zostaną powiadomieni telefonicznie o sposobie i terminie odbioru nagród.

                    Dołączona galeria:

                    nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                    pelna galeriaZobacz pełną galerię (9 fot.)...


                     Okazja goni okazję. Zagrożenie bezpieczeństwa rodziny - czy wiesz co robić?

                     2015-12-10

                     Sędzia Artur Lipiński był gościem Gminy Grodzisk Wlkp. w październiku 2015 roku. Niezwykły Gość przyciągnął różne pokolenia. Wśród nich znaleźli się członkowie Grodziskiego Wolontariatu Senioralnego. Zgromadzonych było pond 500 mieszkańców. Tematem przewodnim czterech spotkań były przemoc, skutki i kulisy programu telewizji TVN „ Sąd Rodzinny”. Grudzień przynosi okazję poznania kolejnego Specjalnego Gościa z zakresu prawa rodzinnego.

                     11 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Ptaszkowie odbędzie się szkolenie z Sędzią Katarzyną Kijowską.

                     Dlaczego warto spotkać się z kolejnym Gościem Specjalnym Gminy Grodzisk Wielkopolski?

                     Znana już części mieszkańców Sędzia dała się poznać w 2013 roku jako osoba bardzo przystępna, odpowiadająca na zadawane pytania.

                     czytaj całośćczytaj całość...

                     Dołączone pliki:


                     Inormacja dotycząca konkursu „Jak chciałbym spędzać wolny czas z rodziną ?”

                     2015-12-02

                     Organizator konkursu plastycznego „Jak chciałbym spędzać wolny czas z rodziną ?”, informuje, że uległ zmianie regulamin konkursu w części określającej termin rozstrzygnięcia w ten sposób, że rozstrzygnięcie nastąpi do dnia 15.12.2015 roku.


                     Oferta specjalna!

                     2015-11-19

                     Sprawdź jak chronić prawnie swoich bliskich: dzieci i dorosłych członków rodziny przed zagrożeniami, przed skutkami choroby psychicznej, alkoholowej, itd.
                     Możesz mieć rozwiązanie na wyciągnięcie ręki.

                     11 grudnia 2015 roku weź udział w nieodpłatnym spotkaniu z Sędzią Katarzyną Kijowską w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Ptaszkowie !
                     Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

                     Pobierz formularz zgłoszeniowy ze strony internetowej www.grodziskwlkp.opsinfo.pl i złóż w grodziskim Ośrodku Pomocy Społecznej do 07 grudnia 2015 roku.

                     Dołączone pliki:


                     INFORMACJA

                     2015-10-29                     Grupa Nieformalna za pośrednictwem Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim realizuje od czerwca 2015 roku projekt „Grodziskie Animacje Teatrem 50+ - bajki znane i lubiane”. Zadanie jest ukierunkowane na wzmocnienie animacji teatralnej. Całość zajęć realizowano w Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej w Grodzisku Wielkopolskim.
                     W ramach projektu w październiku 2015 roku zostały zrealizowane warsztaty teatralne dla dzieci pt.„Bajki znane i lubiane” przygotowane i prowadzone przez koło teatralne „PROMETEUSZ” działające przy Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej .
                     Było to ostatnie z zadań projektowych. Do udziału w warsztatach zaproszono ok. 90 dzieci uczęszczających do placówek opiekuńczo – wychowawczych z terenu Grodziska Wielkopolskiego. W warsztatach wzięły udział dzieci z Prywatnego Przedszkola „ Akademia Malucha”, Niepublicznej Szkoły Podstawowej, Gminnego Przedszkola im. Krasnala Hałabały, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków. Podczas warsztatów członkowie zespołu teatralnego PROMETEUSZ zaprezentowali małym widzom pracę z pacynką. Spotkanie dwóch pokoleń było bardzo ważne dla każdej z grup.
                     Zadanie realizowane jest w ramach konkursu ogłoszonego przez Stowarzyszenie Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich w Poznaniu „ Wielkopolska Wiara Aktywnie Działa”. Projekt współfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

                     Dołączona galeria:

                     nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                      31 października 2015 roku mija czas składania prac konkursowych!

                      2015-10-26                      Czasu jest coraz mniej! Do piątku zostało już tylko 4 dni...

                      Skorzystaj z wyjątkowej okazji, zaskocz nas swoimi plastycznymi przemyśleniami na temat potęgi bliskości rodziny!

                      Zajrzyj do regulaminu konkursu dostępnego na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej www.grodziskwlkp.opsinfo.pl

                      Wystarczą: kartka papieru wielkości bloku rysunkowego (format A4), ołówka i własne przemyślenia zawarte w rysunku.

                      Złóż pracę w urnie opatrzonej plakatem konkursowym usytuowanej na parterze w grodziskim Ośrodku Pomocy Społecznej do piątku 30.10.2015 roku do godziny 15.00.

                      Wciąż masz szasnę wygrać jedną z co najmniej 9 atrakcyjnych nagród.
                      Do wygrania aparaty fotograficzne, telefon komórkowy i inne nagrody!
                      Najciekawsze prace w kategorii dzieci, młodzież, dorośli będą upowszechniane wśród mieszkańców Gminy Grodzisk Wielkopolski.
                      Konkurs objęty jest patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego i współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Gminę Grodzisk Wielkopolski na podstawie projektu „Grodziska Trampolina Zmiany” przygotowanego i realizowanego przez grodziski Ośrodek Pomocy Społecznej.


                      Galimatias łączący pokolenia Kolejna inicjatywa „Grodziskiego Wolontariatu Senioralnego”

                      2015-10-25

                      Seniorzy z działającego w grodziskiej „Promessie” koła teatralnego „PROMETEUSZ” wraz z dziećmi Szkoły Podstawowej nr 1 rozpoczęli intensywne przygotowania do wspólnego przedstawienia widowiska pod tytułem „Bajkowy Galimatias”.

                      Odbywające się kilka razy w tygodniu próby teatralne mobilizują jednakowo dorosłych jak i dzieci do doskonalenia warsztatu aktorskiego i wiarygodnego zaprezentowania kreowanych w przedstawieniu postaci.

                      O tym jakie przesłanie towarzyszy „Bajkowemu Galimatiasowi” i do kogo jest ono skierowane, będzie można się dowiedzieć już 29 października 2015 roku w Centrum Kultury RONDO, gdzie sztuka ta będzie zaprezentowana na odbywającym się w tym czasie „Festiwalu Twórczości Międzypokoleniowej”.

                      Warsztaty teatralne łączące pokolenia realizowane są dzięki wsparciu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu na rzecz Aktywizacji Społecznej Osób Starszych (ASOS).

                      Ewa Kunysz
                      Członek GWS

                      Dołączona galeria:

                      nazwawyswietlana

                       INFORMACJA

                       2015-10-19


                       Kolejne relacje Grupy Nieformalnej i Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim w związku z realizacją
                       projektu „Grodziskie Animacje Teatrem 50+ - bajki znane i lubiane”.

                       Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu oraz Grodziskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w kolejnych warsztatach w ramach projektu „Grodziskie Animacje Teatrem 50+ - bajki znane i lubiane” ”. W Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej oraz
                       w Centrum Kultury RONDO w Grodzisku Wielkopolskim od września do października realizowano dla seniorów warsztaty teatralne prowadzone przez aktora „W poszukiwaniu ciszy i wiatru”. Efektem zajęć był pokaz finalny uczestników warsztatów pt. „Biały kołnierzyk”, który zaprezentowano 120 uczestnikom Gminnego Dnia Seniora w Grodzisku Wielkopolskim.
                       Projekt realizowany w ramach konkursu ogłoszonego przez Stowarzyszenie Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich w Poznaniu „ Wielkopolska Wiara Aktywnie Działa”. Projekt współfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

                       Dołączona galeria:

                       nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                        INFORMACJA

                        2015-10-12
                        Dalsze informacje Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej w Grodzisku Wielkopolskim dotyczące realizacji projektu „ Otwarci na siebie- otwarci na przyjaźń”.
                        Punktem kulminacyjnym w realizacji projektu „ Otwarci na siebie- otwarci na przyjaźń”był „X Jubileuszowy Koncert na Srebrną Nutę” oraz Wystawa Rękodzieła Artystycznego Seniorów. Uroczystość odbyła się w Grodziskiej Hali Sportowej w Grodzisku Wielkopolskim. Koncert na Srebrną Nutkę od wielu lat integruje środowiska senioralne z kilku powiatów i ściąga kolejne zespoły chętne pokazać się grodziskiej społeczności seniorów.

                        czytaj całośćczytaj całość...

                        Dołączona galeria:

                        nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                        pelna galeriaZobacz pełną galerię (11 fot.)...


                         Informacja

                         2015-10-08                         Grupa Nieformalna za pośrednictwem Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim realizuje od czerwca 2015 roku projekt „Grodziskie Animacje Teatrem 50+ - bajki znane i lubiane”. Zadanie realizowane jest w ramach konkursu ogłoszonego przez Stowarzyszenie Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich w Poznaniu „ Wielkopolska Wiara Aktywnie Działa”.

                         czytaj całośćczytaj całość...

                         Dołączona galeria:

                         nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                          INFORMACJA

                          2015-10-02                          Kolejne relacje Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim z realizacji projektu „Otwarci na siebie-otwarci na przyjaźń”, współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

                          Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu oraz Grodziskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczą w kolejnych warsztatach w ramach projektu. W Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej w Grodzisku Wielkopolskim od sierpnia 2015 roku realizowane są warsztaty umuzykalniające z elementami gry na instrumentach perkusyjnych, a od września - warsztaty z rękodzieła metodą filcowania. Te dwa rodzaje warsztatów pomagają seniorom
                          w przygotowaniach do X Koncertu na Srebrną Nutę, który odbędzie się 3 października 2015 roku. Podczas Koncertu oraz towarzyszącej mu wystawie plastycznej będzie można podziwiać prace członków Domów Dziennego Pobytu i Uniwersytetu Trzeciego Wieku
                          z pięciu miejscowości.

                          Dołączona galeria:

                          nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                           Uwaga konkurs!

                           2015-09-24

                           Odkryj sens wspólnego spędzania czasu z rodziną.
                           Wyraź potęgę więzi i bliskości chroniącej rodzinę przed kryzysem i weź udział w konkursie!
                           Wiek nie gra roli.
                           Wygraj jedną z co najmniej 9 atrakcyjnych nagród!
                           Do wygrania cyfrowe aparaty fotograficzne, telefon komórkowy i inne!
                           Zatrzymaj się i ciesz się dobrą, wspólną zabawą.

                           Dołączone pliki:


                           Wydarzenie miesiąca! Specjalnie dla mieszkańców Gminy Grodzisk Wielkopolski Spotkanie z Sędzią Arturem Lipińskim

                           2015-09-24

                           Skorzystaj z nieodpłatnego poznania historii rodzinnych, ich prawnego
                           zakończenia oraz kulisów serialu fabularno-dokumentalnego TVN „Sąd Rodzinny”
                           w dniu 20 października 2015 roku

                           Zaproszenie skierowane jest między innymi do instytucji pomocowych oraz pozostałych mieszkańców Gminy Grodzisk Wlkp.

                           Uwaga! Zapisy kończą się 16 października!
                           Liczba miejsc ograniczona.

                           Dołączone pliki:


                           Ważny komunikat: ruszył telefon zaufania dla dotkniętych nowotworem.

                           2015-09-16

                           Ważny komunikat: ruszył telefon zaufania dla dotkniętych nowotworem.
                           Od września 2015 roku ruszył telefon zaufania dla dotkniętych nowotworem.
                           Nie zwlekaj! Zadzwoń pod numer 506 064 207 i skorzystaj z doświadczeń innych.
                           Przy telefonie czynnym w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do 20.00 pełnią dyżur członkinie Grodziskiego Stowarzyszenia Amazonki.
                           Pomoc współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu Aktywizacja Społeczna Osób Starszych (ASOS) na lata 2014-2020 na podstawie projektu „Grodziski Wolontariat Senioralny”.
                           mu Aktywizacja Społeczna Osób Starszych (ASOS) na lata 2014-2020 na podstawie projektu „Grodziski Wolontariat Senioralny”.


                           Wrześniowy start z Grupą Samopomocową dla zagrożonych lub dotkniętych przemocą domową!

                           2015-09-16

                           Od września 2015 roku ruszył program rozwoju Grupy Samopomocowej dla zagrożonych lub dotkniętych przemocą domową. Dołącz do osób, które towarzyszyć Ci będą w trudnych chwilach, osamotnieniu, w wielości problemów, podczas kontaktu z instytucjami.
                           Sprawdź jak to działa!
                           Grupa spotyka się w każdy poniedziałek miesiąca w grodziskiej Promessie w godzinach od 15.00 do 18.00, a jej członkowie pełnią dyżur przy telefonie pod numerem nr 500 699 469 w każdy poniedziałek w godzinach od 10.00 do 16.00, a także w środę i czwartek od 9.00 do 15.00. Dyżurujący odpowiadają na sms-ową prośbę o kontakt.
                           Grupa Samopomocowa realizuje swój program na podstawie projektu „Grodziska Trampolina Zmiany” realizowanego przez grodziski Ośrodek Pomocy Społecznej.


                           Tylko w niedzielę-Pożegnanie z Letnią Świetlicą Wakacyjną!

                           2015-08-28

                           fioNiedziela 30 sierpnia 2015 roku będzie szczególna, bo zakończy trwające w Promessie 4 tygodniowe zajęcia z Letnią Świetlicą Wakacyjną dla dzieci. Przypominamy, że zajęcia prowadzone były przez członków Grodziskiego Wolontariatu Senioralnego. W niedzielę rozstrzygnięcie konkursów: teatralnego, plastycznego. Co czeka jeszcze uczestników? Odpowiedź już niebawem.


                           KOMUNIKAT SEKCJI ŚWIADCZEN RODZINNYCH

                           2015-08-28

                           Sekcja Świadczeń Rodzinnych informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2015 r. w sprawie wysokości dochodu rodziny albo dochodu osoby uczącej się stanowiących podstawę ubiegania się o zasiłek rodzinny i specjalny zasiłek opiekuńczy, wysokości świadczeń rodzinnych oraz wysokości zasiłku dla opiekuna ( Dz. U. z 2015 r. poz. 1238) od 1 listopada 2015 roku zmianie ulegnie kryterium dochodowe uprawniające do świadczeń rodzinnych z 574,00 zł do 674,00 zł, a w przypadku gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o umiarkowanym albo o znacznym stopniu niepełnosprawności z 664,00 zł do 764,00 zł.

                           czytaj całośćczytaj całość...


                           fio Sprawdziliśmy jak pomysłowo spędzić wakacje w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej

                           2015-08-27

                           Wczoraj kolejna grupa 30 uczestników zajęć z Letnią Świetlicą Wakacyjną zaznała zabawy w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim. Nie lada gratką okazała się inscenizacja zachowania Strażaków po wywołaniu alarmu. Zjeżdżanie po rurze, ubiór skafandra, hełmu, butli tlenowej, pisk czujnika ruchu Strażaka, jazda wozem strażackim na sygnale to tylko niektóre atrakcje tego spotkania. To one ośmieliły wielu uczestników do zadawania pytań. Dowiedzieliśmy się między innymi jak zostać strażakiem, w jakim wieku można stać się członkiem młodzieżowej ochotniczej straży pożarnej i kto spośród uczestników marzy o zawodzie strażaka.

                           czytaj całośćczytaj całość...

                           Dołączona galeria:

                           nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                           pelna galeriaZobacz pełną galerię (7 fot.)...


                            „Otwarci na siebie-otwarci na przyjaźń”

                            2015-08-26                            „Otwarci na siebie-otwarci na przyjaźń” to projekt realizowany od czerwca do października 2015 roku przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim.
                            Zadanie jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Dzięki współpracy z licznymi Ośrodkami Pomocy Społecznej, Centrum Kultury RONDO
                            i Związkiem Plastyków Artystów Rzeczypospolitej Polskiej w projekcie bierze udział 280 seniorów reprezentujących 4 powiaty: grodziski, nowotomyski, poznański, zbąszyński.

                            czytaj całośćczytaj całość...

                            Dołączona galeria:

                            nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                             Nowość: Zajęcia z Letnią Świetlicą Wakacyjną!fio

                             2015-08-09

                             Zajęcia z Letnią Świetlicą Wakacyjną mają za sobą już tydzień. Dzięki senioralnym pomysłom 53 dzieci przeżywa wakacje inaczej niż zwykle. Tydzień obfitował w premiery zajęć plastycznych, sportowych, teatralnych, kulinarnych, eksperymenty z Policjantami, przygodą w kinie i Mc’Donalds oraz nad jeziorem. 46 członkom Grodziskiego Wolontariatu Senioralnego gratulujemy! Czym zaskoczone zostaną dzieci w nadchodzącym tygodniu? Relacje z zaplanowanych atrakcji w następnym komunikacie. Przypominamy, że letnie atrakcje dla dzieci trwać będą do końca sierpnia.

                             Realizacja zajęć współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO) na podstawie projektu „Grodziski Wolontariat Senioralny”.


                             Bezcenne każdy poniedziałek, środa i czwartek. Dołącz do nas !

                             2015-07-15

                             Czekamy na Ciebie. Jesteśmy Grupą Samopomocową działającą na terenie Gminy Grodzisk Wielkopolski.

                             U nas znajdziesz:
                             Szacunek, Troskę, Oparcie, Ulgę,
                             Większą pewność siebie,
                             Kompas jak poruszać się w świecie przemocy domowej

                             Wystarczy, że zadzwonisz pod numer 500 699 469

                             czytaj całośćczytaj całość...


                             „Poznanie walorów Wielkopolskiego Parku Narodowego sposobem na integrację osób 50+”.

                             2015-07-09

                             Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim w dniu 2 lipca 2015 roku zorganizowało dla 46 członków Domu Dziennego Pobytu w Grodzisku Wielkopolskim wyjazd do Wielkopolskiego Parku Narodowego. Zadanie odbyło się w ramach projektu
                             „Poznanie walorów Wielkopolskiego Parku Narodowego sposobem na integrację osób 50+”.

                             czytaj całośćczytaj całość...

                             Dołączona galeria:

                             nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                              Kalejdoskop zdarzeń z „Cyrkowych Inspiracji z Babcią i Dziadkiem”. Tego jeszcze nie było!

                              2015-07-07

                              Jak zorganizować super zabawę dla 80 młodszych i starszych osób? Podpowiedzi udzielił już Grodziski Wolontariat Senioralny. Organizatorom ekscytującej zabawy z Babcią i Dziadkiem gratulujemy! Senioralne propozycje współfinansowane były ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. Wszystkich, którzy szukają sposobu na aktywne spędzenie czasu, zachęcamy do obejrzenia kalejdoskopu załącznych zdjęć ze spotkania na terenie Wigwamu w Zdroju, które odbyło się 30 czerwca 2015 .

                              Dołączona galeria:

                              nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                              pelna galeriaZobacz pełną galerię (16 fot.)...


                               Jutro premiera „Cyrkowych inspiracji z Babcią i Dziadkiem ”!

                               2015-06-29

                               „Cyrkowe inspiracje z Babcią i Dziadkiem” to wyjątkowa oferta Grodziskiego Wolontariatu Senioralnego. Co najmniej 80 młodszych i starszych mieszkańców Grodziska Wielkopolskiego połączą cyrkowe sekrety, karuzela zdarzeń i emocjonujące przeżycia. Jedyna taka zabawa w Grodzisku odbędzie się na terenie Wigwamu w Zdroju. Relacje z międzypokoleniowej przygody już wkrótce.
                               Polecamy!


                               Gmina Grodzisk Wielkopolski wśród najlepszych pomysłodawców na budowę systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie w 2015 roku!

                               2015-06-15

                               Wyniki konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” edycja 2015 okazały się kolejny raz pomyślne dla Gminy Grodzisk Wielkopolski.

                               czytaj całośćczytaj całość...


                               II Integracyjny Turniej Warcabowy między Domami Dziennego Pobytu

                               2015-06-15

                               28 maja 2015r. w Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej im. Jana Pawła II odbył się II Integracyjny Turniej Warcabowy pomiędzy trzema Domami Dziennego Pobytu: Opalenicą, Bukiem i Grodziskiem.

                               czytaj całośćczytaj całość...

                               Dołączona galeria:

                               nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                Przyłącz się do Grodziskiego Wolontariatu Senioralnego

                                2015-05-18

                                fio

                                Ośrodek Pomocy Społecznej wraz ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II wraz Grodziskimi Seniorami skupionymi wokół Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim zapraszają wszystkich mieszkańców w wieku 50 Plus i więcej zainteresowanych:

                                - poznaniem nowych ludzi,
                                - doświadczeniem przygody,
                                - podzieleniem się swoim wolnym czasem, własnymi umiejętnościami,
                                - zapewnieniem bliskości dzieciom, których rodzice są obciążeni codzienną pogonią w godzeniu obowiązków
                                - sprawdzeniem się w roli animatora czasu wolnego lub przewodnika w nauce dla dzieci w wieku do 9 lat.

                                czytaj całośćczytaj całość...


                                Wyjazd seniorów z Domu Dziennego Pobytu i Grodziskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Grodzisku Wielkopolskim na Jasna Górę w dniu 27-28.04.2015r.

                                2015-05-12

                                Rankiem 27 kwietnia grupa 33 seniorów wraz z dwoma opiekunami podjęła pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego na Jasnej Górze.

                                czytaj całośćczytaj całość...

                                Dołączona galeria:

                                nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                 Wycieczka seniorów z Domu Dziennego Pobytu do Klasztoru w Woźnikach

                                 2015-05-12

                                 6 maja 2015r. seniorzy z Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej Promessa wzięli udział w wycieczce do Woźnik.

                                 czytaj całośćczytaj całość...

                                 Dołączona galeria:

                                 nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                  Ogłoszenie

                                  2015-05-08

                                  fio

                                  Możemy sobie wzajemnie pogratulować!

                                  Ośrodek Pomocy Społecznej w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim dołączył do grona 97 zwycięzców. To już drugie tak szczególne wyróżnienie w kwietniu 2015 roku. Tym razem w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na 2015 rok. Znaleźliśmy się na 39 pozycji listy rankingowej spośród 1398 ubiegających się o dotację.

                                  Stało się to możliwe dzięki związanemu partnerstwu, wspólnemu wysiłkowi podjętemu z seniorami Gminy Grodzisk Wielkopolski skupionymi wokół Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej im. Jana Pawła II.

                                  Postawiliśmy na dalszy rozwój senioralnego wolontariatu dla dobra wspólnego. Grodziski Wolontariat Senioralny to oferta dla osób w wieku 50+ i więcej pragnących zerwać z monotonią, ofiarować czas wolny dzieciom, doznać przygody i spełnienia się w nowej roli.

                                  Wartość pozyskanej dotacji wyniesie 111 061,31zł.


                                  Seniorzy na targach „Aktywni 50+” w Poznaniu

                                  2015-04-24

                                  27 marca 2015r. seniorzy z Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej Promessa wybrali się do Poznania na Targi „Aktywni 50+”.

                                  czytaj całośćczytaj całość...

                                  Dołączona galeria:

                                  nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                   Mamy dobrą wiadomość!

                                   2015-04-13                                   Mamy dobrą wiadomość!

                                   Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim został wyróżniony w rządowym konkursie na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych edycja 2015.

                                   Cieszymy się z docenienia inicjatywy rozwoju „Grodziskiego Wolontariatu Senioralnego”. Spośród 1668 ofert akceptację pomysłów zyskało tylko 190 podmiotów. Wśród nich grodziski projekt zyskał 17 lokatę w liście rankingowej. Wartość dotacji wyniesie 71 085zł. Projekt jest bezcenny, powstał w senioralnym „laboratorium pomysłów”.

                                   Zapraszamy wszystkich seniorów Gminy Grodzisk Wielkopolski zainteresowanych pracą wolontariacką i przygodą.

                                   W dniach 24.04.2015 w godzinach od 12.00 do 15.00 i 29.04.2015 od 10.00-17.00 odbędzie się rekrutacja w biurze organizacji pozarządowych w Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej im. Jana Pawła II w Grodzisku Wlkp.

                                   Tego nie można przegapić!


                                   KOMUNIKAT PCPR

                                   2015-03-03

                                   Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku Wielkopolskim, ul. Żwirki i Wigury 1, informuje, że we wtorki od godz. 10°° do godz. 13°°w ramach powierzenia realizacji zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej tj. prowadzenie ośrodka interwencji kryzysowej będzie można skorzystać z bezpłatnych porad specjalisty do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

                                   Prosimy o zgłoszenia telefoniczne pod numerem 61 44 47 281 lub 61 44 52 510, bądź mailowe pcpr@pgw.pl


                                   Noworoczny Turniej Warcabowy w Promessie

                                   2015-02-25

                                   Noworoczny Turniej Warcabowy w Promessie

                                   czytaj całośćczytaj całość...

                                   Dołączona galeria:

                                   nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                   pelna galeriaZobacz pełną galerię (7 fot.)...


                                    U nas znajdziesz specjalistę ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie i psychoterapii uzależnień!

                                    2015-02-18

                                    Jeżeli jesteś mieszkańcem gminy Grodzisk Wielkopolski
                                    i
                                    tracisz panowanie nad sobą krzywdząc swoim zachowaniem swoich bliskich
                                    albo
                                    doświadczasz przemocy od bliskich osób,
                                    albo
                                    masz trudności w kontrolowanym spożyciu alkoholu
                                    albo
                                    żyjesz z osobą nadużywającą spożycie alkoholu wobec której wyczerpałaś lub wyczerpałeś możliwości wpływu

                                    możesz

                                    zasięgnąć porady specjalisty ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie i psychoterapii uzależnień.

                                    czytaj całośćczytaj całość...


                                    INFORMACJA

                                    2015-02-16

                                    Stowarzyszenie Abstynenckie „Nowe Życie” w Grodzisku Wielkopolskim informuje, że siedziba mieszcząca się przy ul. Kościelnej 4 otwarta jest w każdy:
                                    - poniedziałek, w godzinach 17:00-21:00,
                                    - środę, w godzinach 17:00-21:00,
                                    - piątek, w godzinach 17:00-21:00.

                                    czytaj całośćczytaj całość...


                                    Dzień Babci i Dziadka

                                    2015-02-12

                                    Dzień Babci i Dziadka

                                    czytaj całośćczytaj całość...

                                    Dołączona galeria:

                                    nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                     INFORMACJA

                                     2015-02-11

                                     Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Wielkopolskim informuje, że w związku z obchodami Tygodnia Ofiar Przestępstw w dniach 23.02-.27.02.2015 r. prowadzone będą dyżury dotyczące bezpłatnych porad dla ofiar przestępstw:

                                     Codziennie w godzinach urzędowania to jest 7:15- 15:.15, a w poniedziałek do godziny 18 w siedzibie Prokuratury przy ul. Rakoniewickiej 31.


                                     Karta Dużej Rodziny.

                                     2015-01-02

                                     Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim informuje, że można składać wnioski o przyznanie Karty Dużej Rodziny, do której uprawnione są rodziny wielodzietne tj. mające na utrzymaniu co najmniej 3 dzieci:
                                     1. Do ukończenia 18 roku życia.
                                     2. W wieku do 25 roku życia w przypadku gdy dziecko uczy się w szkole lub szkole wyższej.
                                     3. Bez ograniczeń wiekowych w przypadku dziecka legitymującego się orzeczeniem o umiarkowanych albo znacznym stopniu niepełnosprawności.

                                     czytaj całośćczytaj całość...

                                     Dołączone pliki:


                                     Wigilia

                                     2014-12-31

                                     Wigilia

                                     czytaj całośćczytaj całość...

                                     Dołączona galeria:

                                     nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                      Informacja

                                      2014-12-30

                                      Informujemy, że Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim w dniu 31 grudnia 2014 roku czynny będzie do godziny 12.00.


                                      Przegląd Twórczości Bożonarodzeniowej

                                      2014-12-19

                                      Przegląd Twórczości Bożonarodzeniowej

                                      czytaj całośćczytaj całość...

                                      Dołączona galeria:

                                      nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                      pelna galeriaZobacz pełną galerię (10 fot.)...


                                       Andrzejki w Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej

                                       2014-12-17

                                       Andrzejki w Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej

                                       czytaj całośćczytaj całość...

                                       Dołączona galeria:

                                       nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                        INFORMACJA

                                        2014-12-17

                                        Informujemy, że w dniu 24 grudnia (środa) 2014 roku Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim czynny będzie w godzinach od 7.00 do 12.00.


                                        Warsztaty

                                        2014-12-04                                        Grupa Nieformalna rekrutująca się z członków Domu Dziennego Pobytu oraz pracowników Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim zrealizowała kolejne zadanie w ramach projektu „Grodziskie Inicjatywy Senioralne”.

                                        czytaj całośćczytaj całość...

                                        Dołączona galeria:

                                        nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                        pelna galeriaZobacz pełną galerię (10 fot.)...


                                         Zespół Grodziszczanie w Zbąszyniu

                                         2014-11-28

                                         Zespół Grodziszczanie w Zbąszyniu

                                         czytaj całośćczytaj całość...

                                         Dołączona galeria:

                                         nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                          Wolontariusze na grobach

                                          2014-11-06

                                          Wolontariusze na grobach

                                          czytaj całośćczytaj całość...

                                          Dołączona galeria:

                                          nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                           Grzybobranie

                                           2014-11-06

                                           Grzybobranie

                                           czytaj całośćczytaj całość...

                                           Dołączona galeria:

                                           nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                           pelna galeriaZobacz pełną galerię (7 fot.)...


                                            SZKOLENIE WOLONTARIUSZY pt.

                                            2014-10-31


                                            Grupa Nieformalna 15 osób rekrutujących się z członków Domu Dziennego Pobytu oraz pracowników Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej w Grodzisku Wielkopolskim w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim realizuje kolejne zadanie w ramach projektu „GIS Grodziskie Inicjatywy Senioralne”.

                                            czytaj całośćczytaj całość...

                                            Dołączona galeria:

                                            nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                             II FESTIWAL TWÓRCZOŚCI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ

                                             2014-10-30

                                             II FESTIWAL TWÓRCZOŚCI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ

                                             czytaj całośćczytaj całość...

                                             Dołączona galeria:

                                             nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                             pelna galeriaZobacz pełną galerię (13 fot.)...


                                              „GIS Grodziskie Inicjatywy Senioralne”

                                              2014-10-27


                                              „GIS Grodziskie Inicjatywy Senioralne” to projekt realizowany przez Grupę Nieformalną 15 osób rekrutujących się z członków Domu Dziennego Pobytu oraz pracowników Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej w Grodzisku Wielkopolskim w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim. W ramach projektu będą realizowane w październiku i listopadzie 2014 roku różne zadania promujące inicjatywy i wolontariat senioralny.

                                              czytaj całośćczytaj całość...


                                              Sieć pomocy dla samopomocy

                                              2014-10-23

                                              „Sieć pomocy dla samopomocy” to oferta skierowana do rodzin Gminy Grodzisk Wielkopolski dotkniętych problemem uzależnienia od alkoholu i przemocą w rodzinie. Projekt realizowany będzie do 30.11.2014 przy wsparciu Centrum PISOP , Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych, Grupy Nieformalnej Promotorzy i Ośrodka Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Wielkopolska Wiara. Osoby zainteresowane ofertą proszone są o kontakt z pracownikami OPS pod nr telefonu: 61 44 44 471, 61 44 44 470.


                                              Włącz się! Rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki.

                                              2014-10-23

                                              Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w Grodzisku Wielkopolskim i Grupa Nieformalna Promotorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych edukacją dla osób współuzależnionych do kontaktu z pracownikami OPS pokój nr 9 siedziba Ośrodka tel. 61 44 44 471, 61 44 44 470.

                                              czytaj całośćczytaj całość...


                                              Ogólnopolski Przegląd Sceniczny „ Starsi Panowie Dwaj”

                                              2014-10-15

                                              Ogólnopolski Przegląd Sceniczny „ Starsi Panowie Dwaj”

                                              czytaj całośćczytaj całość...

                                              Dołączona galeria:

                                              nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                              pelna galeriaZobacz pełną galerię (20 fot.)...                                               „Dojrzewamy Twórczo Wspólnie z Przyjaciółmi”

                                               2014-09-22

                                               Gminne Centrum Pomocy Środowiskowej poprzez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim zrealizowało w okresie od lipca do września 2014 roku projekt „Dojrzewamy Twórczo Wspólnie z Przyjaciółmi” współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

                                               czytaj całośćczytaj całość...

                                               Dołączona galeria:

                                               nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                               pelna galeriaZobacz pełną galerię (16 fot.)...


                                                Seniorzy Domu Dziennego Pobytu nad morzem w Świnoujściu.

                                                2014-09-17

                                                Seniorzy Domu Dziennego Pobytu nad morzem w Świnoujściu.

                                                czytaj całośćczytaj całość...

                                                Dołączona galeria:

                                                nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                pelna galeriaZobacz pełną galerię (10 fot.)...


                                                 OGŁOSZENIE

                                                 2014-09-09

                                                 Firma EWAL Ewelina Korczak zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące projektu „Przepis na życie”. Na spotkanie zapraszamy osoby niepełnosprawne w wieku 18-30 lat z powiatu grodziskiego, śremskiego i wolsztyńskiego oraz pracowników instytucji/placówek/organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych.

                                                 Dołączone pliki:


                                                 Integracja międzypokoleniowa nad jeziorem w Zbąszyniu

                                                 2014-09-01

                                                 Integracja międzypokoleniowa nad jeziorem w Zbąszyniu

                                                 czytaj całośćczytaj całość...

                                                 Dołączona galeria:

                                                 nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                 pelna galeriaZobacz pełną galerię (7 fot.)...


                                                  Komunikat

                                                  2014-08-12

                                                  Możliwość z nieodpłatnego korzystania z internetu w Powiatowej i Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Grodzisku Wlkp.


                                                  Turniej „O Puchar Lata” w Promessie

                                                  2014-08-06

                                                  Turniej „O Puchar Lata” w Promessie

                                                  czytaj całośćczytaj całość...

                                                  Dołączona galeria:

                                                  nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                  pelna galeriaZobacz pełną galerię (7 fot.)...


                                                   Kurs nauki pływania

                                                   2014-07-22

                                                   Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w Grodzisku Wielkopolskim w okresie od maja do lipca 2014 roku w ramach projektu „Działania na rzecz poprawy jakości życia osób długotrwale, przewlekle chorych oraz osób niepełnosprawnych” zrealizowało kurs nauki pływania z instruktorem dla 20 osób – uczestników Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej Promessa. Zajęcia miały na celu oswoić seniorów z wodą,
                                                   a także nauczenie ich podstawowych czynności w wodzie. Część seniorów poprzez kurs z instruktorem doskonaliła wcześniej zdobyte umiejętności pływackie. Nauka dostosowana była do możliwości i sprawności osób starszych objętych projektem. Zajęcia w wodzie były dla seniorów doskonałą formą rehabilitacji oraz pozwoliły na relaks i odprężenie. Projekt został dofinansowany przez Wojewodę Wielkopolskiego.

                                                   Dołączona galeria:

                                                   nazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                    Nie przegap szansy na zmianę

                                                    2014-07-18

                                                    Jeśli jesteś:

                                                    · osobą niepełnosprawną w wieku od 18 do 30 lat

                                                    · mieszkańcem grodziskiego powiatu

                                                    i nie pracujesz możesz skorzystać z szansy osobistego i zawodowego rozwoju. Szczegóły w załączniku.

                                                    Dołączona galeria:

                                                    nazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                     Wyjazd studyjny do Wrocławia

                                                     2014-07-10

                                                     Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim zorganizowało 6 czerwca 2014 roku w ramach projektu „Integracja osób 50+ poprzez wyjazd studyjny do Wrocławia” wycieczkę dla 40 osób. Wyjazd został dofinansowany przez Gminę Grodzisk Wielkopolski dla członków Domu Dziennego Pobytu. Podczas pobytu we Wrocławiu przewodnik zapoznał grupę z bogatą historią miasta. Seniorzy zwiedzili: Ostrów Tumski gromadzący gotyckie kościoły i barokowe budowle, barokowy zespół głównych budynków Uniwersytetu Wrocławskiego oraz unikatowy zabytek, którym jest aula Leopoldyna. Podczas wyjazdu studyjnego uczestnicy podziwiali piękno jednego z najstarszych w Polsce ogrodów botanicznych. W dalszej części wycieczki beneficjenci zadania spacerowali po Starym Rynku i podziwiali otaczające go budynki pochodzące z różnych epok historycznych. Ostatnim punktem wycieczki było obejrzenie pokazu tańczących fontann oraz zwiedzanie Ogrodu Japońskiego, który stanowi w Europie unikatowy fragment japońskiej kultury. Po licznych turystycznych wrażeniach seniorzy wrócili do swoich domów z bagażem atrakcyjnych wspomnień snując już plany na kolejną, może dwudniową wycieczkę do Wrocławia.

                                                     Dołączona galeria:

                                                     nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                      Seniorzy witają lato

                                                      2014-07-07

                                                      Seniorzy witają lato

                                                      czytaj całośćczytaj całość...

                                                      Dołączona galeria:

                                                      nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                      pelna galeriaZobacz pełną galerię (9 fot.)...


                                                       Wycieczka rowerowa

                                                       2014-07-07

                                                       Wycieczka rowerowa

                                                       czytaj całośćczytaj całość...

                                                       Dołączona galeria:

                                                       nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                        Komunikat Powiatowego Rzecznika Konsumentów

                                                        2014-06-16

                                                        Uwaga na pokazy
                                                        W ostatnim czasie do Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Grodzisku Wlkp. trafia coraz więcej osób, które czują się oszukane przez firmy organizujące różnego rodzaju pokazy. Praktyka działania tych firm polega na zwerbowaniu na taki pokaz jak największej liczby osób, namówieniu ich do zakupu towarów, które później mogą się okazać im zbędne lub są bardzo drogie, a zakup mocno nadwyręży budżet domowy. Firmy te często nie wręczają kupującym wszystkich dokumentów – umowy, wzoru oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Zdarza się również, że konsumenci podpisują puste blankiety, nie wiedząc jakie są warunki zawartej umowy, a nieraz nawet nie znając danych sprzedawcy.

                                                        czytaj całośćczytaj całość...


                                                        Oferta dla pracowników 50+ zatrudnionych w sektorze budowlanym

                                                        2014-06-10

                                                        Zachęcamy osoby zainteresowane bezpłatnym szkoleniem na kierowcę samochodów ciężarowych (kurs prawa jazdy kat. C) do kontaktu pod numerem telefonu 883 662 887. Szkolenie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

                                                        Dołączona galeria:

                                                        nazwawyswietlana

                                                         Wyjazd na Ogólnopolski Dzień z KLANZĄ

                                                         2014-05-30

                                                         Wyjazd na Ogólnopolski Dzień z KLANZĄ

                                                         czytaj całośćczytaj całość...

                                                         Dołączona galeria:

                                                         nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                         pelna galeriaZobacz pełną galerię (8 fot.)...


                                                          Majowe u Pani Genowefy Szymkowiak

                                                          2014-05-30

                                                          Majowe u Pani Genowefy Szymkowiak

                                                          czytaj całośćczytaj całość...

                                                          Dołączona galeria:

                                                          nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                           Wycieczka edukacyjna do Centrum Zagospodarowania Odpadów „SELEKT” w Piotrowie Pierwszym

                                                           2014-05-20

                                                           Wycieczka edukacyjna do Centrum Zagospodarowania Odpadów „SELEKT” w Piotrowie Pierwszym

                                                           czytaj całośćczytaj całość...

                                                           Dołączona galeria:

                                                           nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                            Występ seniorów z okazji kanonizacji Jana Pawła II

                                                            2014-05-19

                                                            Występ seniorów z okazji kanonizacji Jana Pawła II

                                                            czytaj całośćczytaj całość...

                                                            Dołączona galeria:

                                                            nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                             „Nie bij mnie-kochaj mnie!”

                                                             2014-04-16

                                                             16 kwietnia 2014 został wyznaczony na II ogólnopolską edycję Historii Misia zainicjowaną przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W wielu miejscach również naszej Gminy spotkamy zabandażowane misie z dopiskiem "Nie bij mnie- kochaj mnie!".Misie odzwierciedlają historie doznających krzywdy dzieci. Akcję rozpoczęła w 2013 roku historia 4 letniego Kacperka z Bytomia. Nasze uszy, usta nie zdołały Go ochronić. Kacperek wielokrotnie był bity przez konkubenta swojej mamy. Bezbronny Kacperek doznał czterokończynowego porażenia, jest pod opieką szpitala w Katowicach, wymaga ciągłego leczenia, opieki medycznej rehabilitacji.

                                                             czytaj całośćczytaj całość...

                                                             Dołączona galeria:

                                                             nazwawyswietlana

                                                              Koncert z okazji Dnia Kobiet

                                                              2014-04-01

                                                              Koncert z okazji Dnia Kobiet

                                                              czytaj całośćczytaj całość...

                                                              Dołączona galeria:

                                                              nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                               Wiosenne spacery nordyckie

                                                               2014-03-21

                                                               Wiosenne spacery nordyckie

                                                               czytaj całośćczytaj całość...

                                                               Dołączona galeria:

                                                               nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                Koncert wybitnego dyrygenta i skrzypka Andre Rieu

                                                                2014-03-21

                                                                Koncert wybitnego dyrygenta i skrzypka Andre Rieu

                                                                czytaj całośćczytaj całość...

                                                                Dołączona galeria:

                                                                nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                 Dzień Babci i Dziadka w Promessie.

                                                                 2014-02-17

                                                                 Dzień Babci i Dziadka w Promessie.

                                                                 czytaj całośćczytaj całość...

                                                                 Dołączona galeria:

                                                                 nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                 pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


                                                                  Noworoczny Turniej Warcabowy w Promessie

                                                                  2014-02-13

                                                                  Noworoczny Turniej Warcabowy w Promessie

                                                                  czytaj całośćczytaj całość...

                                                                  Dołączona galeria:

                                                                  nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                   Spotkanie urodzinowo- imieninowe i pokaz prezentacji multimedialnej „Zielone zakątki”.

                                                                   2014-02-13

                                                                   Spotkanie urodzinowo- imieninowe i pokaz prezentacji multimedialnej „Zielone zakątki”.

                                                                   czytaj całośćczytaj całość...

                                                                   Dołączona galeria:

                                                                   nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                    Informacja Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wlkp.

                                                                    2014-02-12

                                                                    Prokuratura Rejonowa W Grodzisku Wielkopolskim informuje, że w związku z obchodami Tygodnia Ofiar Przestępstw w dniach 24.02.-28.02.2014 r. prowadzone będą dyżury dotyczące bezpłatnych porad dla ofiar przestępstw:
                                                                    codziennie w godzinach urzędowania to jest 8.00-15.00 w siedzibie Prokuratury przy ul. Rakoniewickiej 31.


                                                                    REKRUTACJA DO PROJEKTU PN. „PRZECIWDZIAŁANIE WYKLUCZENIU CYFROWEMU NA TERNIE POWIATU GRODZISKIEGO” - informacja PCPR

                                                                    2014-01-15

                                                                    Powiat Grodziski ogłasza rozpoczęcie naboru do projektu pn. „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na ternie Powiatu Grodziskiego".

                                                                    Projekt „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Powiatu Grodziskiego" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z publicznych środków krajowych, w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Oś priorytetowa: 8 Społeczeństwo informacyjne - zwiększenie innowacyjności gospodarki, Działanie 8.3 Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - elnclusion.

                                                                    czytaj całośćczytaj całość...

                                                                    Dołączone pliki:


                                                                    INFORMACJA PCPR

                                                                    2014-01-08

                                                                    Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku Wielkopolskim rozpoczyna rekrutację do projektu systemowego „RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ”

                                                                    Dołączone pliki:


                                                                    Wykład

                                                                    2013-12-30


                                                                    Rządowy Program na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013


                                                                    Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w Grodzisku Wielkopolskim realizuje projekt „Wiek dojrzały- nowe możliwości, my nie mamy czasu myśleć o starości”.

                                                                    czytaj całośćczytaj całość...

                                                                    Dołączona galeria:

                                                                    nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                     Lektoraty z języka angielskiego i niemieckiego

                                                                     2013-12-16


                                                                     Rządowy Program na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013


                                                                     Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w Grodzisku Wielkopolskim w ramach projektu „Wiek dojrzały- nowe możliwości, my nie mamy czasu myśleć o starości” przez dwa miesiące realizowało lektoraty z języka angielskiego dla dwóch grup i z języka niemieckiego dla jednej grupy.

                                                                     czytaj całośćczytaj całość...

                                                                     Dołączona galeria:

                                                                     nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                      INFORMACJA

                                                                      2013-12-13

                                                                      Informujemy, że w dniu 24 i 27 grudnia 2013 roku Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim czynny będzie w godzinach od 8.00 do 12.00.

                                                                      Dołączona galeria:

                                                                      nazwawyswietlana

                                                                       Przegląd Twórczości Bożonarodzeniowej

                                                                       2013-12-13


                                                                       Rządowy Program na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013                                                                       Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w Grodzisku Wielkopolskim realizuje projekt „Wiek dojrzały- nowe możliwości, my nie mamy czasu myśleć o starości”. Do projektu zaproszono 150 osób 60+ z 4 miejscowości : Buku, Opalenicy, Pniew, Grodziska Wielkopolskiego. Uczestnicy projektu to członkowie Domów Dziennego Pobytu i Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

                                                                       czytaj całośćczytaj całość...

                                                                       Dołączona galeria:

                                                                       nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                        Warsztaty umiejętności komunikacji międzypokoleniowej (warsztaty z psychologiem)

                                                                        2013-12-12

                                                                        fio

                                                                        Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim w ramach projektu „Łączymy siły i pokolenia” zrealizowało warsztaty umiejętności komunikacji międzypokoleniowej przeprowadzone we wrześniu 2013 roku. Miejscem realizacji zadania było Gminne Centrum Pomocy Środowiskowej „Promessa” im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim. W zadaniu uczestniczyło 30 osób rekrutujących się spośród członków Domu Dziennego Pobytu , Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz młodzieży z grodziskich szkół średnich. Uczestnicy zostali podzieleni na 2 grupy warsztatowe, każda z grup miała 2 spotkania po 2 godziny. Podczas warsztatów beneficjenci zadania zwiększali swoją wiedzę i umiejętności dotyczące poprawy komunikacji międzypokoleniowej oraz aktywnie spędzali wolny czas integrując się poprzez wspólne działanie.
                                                                        Projekt jest współfinansowany przez Program Operacyjny Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

                                                                        Dołączona galeria:

                                                                        nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                        pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


                                                                         Warsztaty dla przyszłych liderów tańca integracyjnego z animatorem KLANZA

                                                                         2013-12-12


                                                                         Rządowy Program na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013


                                                                         Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w Grodzisku Wielkopolskim w ramach projektu „Wiek dojrzały- nowe możliwości, my nie mamy czasu myśleć o starości” w październiku 2013 roku zorganizowało warsztaty dla przyszłych liderów tańca integracyjnego prowadzone przez instruktora Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA. Tematem zajęć było wykorzystanie metod integracyjnych w pracy z osobami po 60 roku życia.

                                                                         czytaj całośćczytaj całość...

                                                                         Dołączona galeria:

                                                                         nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                          Kurs nauki pływania

                                                                          2013-12-12


                                                                          Rządowy Program na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013                                                                          Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w Grodzisku Wielkopolskim w październiku i listopadzie 2013 roku przeprowadziło kurs nauki pływania dla 20 osób 60+ w ramach projektu „Wiek dojrzały- nowe możliwości, my nie mamy czasu myśleć o starości”.

                                                                          czytaj całośćczytaj całość...

                                                                          Dołączona galeria:

                                                                          nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                           FESTIWAL TWÓRCZOŚCI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ

                                                                           2013-12-12

                                                                           fio

                                                                           Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w Grodzisku Wielkopolskim realizuje projekt „ Łączymy siły i pokolenia”. Zadanie jest współfinansowane z Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Społecznych.

                                                                           czytaj całośćczytaj całość...

                                                                           Dołączona galeria:

                                                                           nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                           pelna galeriaZobacz pełną galerię (13 fot.)...


                                                                            Cykl przedstawień koła teatralnego Prometeusz „Bajki znanych autorów”

                                                                            2013-12-11

                                                                            fio

                                                                            Koło teatralne PROMETEUSZ działające przy Domu Dziennego Pobytu w Grodzisku Wielkopolskim w ramach projektu „Łączymy siły i pokolenia” zrealizowało cykl przedstawień „Bajki znanych autorów” dla dzieci z gminy Grodzisk Wielkopolski.

                                                                            czytaj całośćczytaj całość...

                                                                            Dołączona galeria:

                                                                            nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                            pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


                                                                             Masz szkolne dziecko? Nie przegap premiery Przeglądu Twórczości Uczniowskiej.

                                                                             2013-12-09                                                                             Weź udział w spotkaniu w CK RONDO w Grodzisku Wielkopolskim w dniu 09 grudnia 2013 roku o godzinie 16.00.
                                                                             Skorzystaj z szansy poznania przemyśleń i talentów uczniów grodziskich szkół gminnych na temat problemów społecznych, przemocy i wartości rodziny w dzisiejszych czasach.
                                                                             Naprawdę warto!


                                                                             Gratulacje! Konkursy dla mieszkańców Gminy Grodzisk Wielkopolski rozstrzygnięte!

                                                                             2013-12-09                                                                             Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców, którzy przyjęli zaproszenie do wzięcia udziału w konkursach dla mieszkańców. Decyzją Jury w skład którego wchodzili radni Rady Miejskiej laureatami zostali:

                                                                             czytaj całośćczytaj całość...


                                                                             Poznaj uczucia osób żyjących z osobami uzależnionymi od alkoholu na podstawie przemyśleń uczestników warsztatów realizowanych w Ośrodku Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim

                                                                             2013-12-05

                                                                             www.efs.gov.pl

                                                                             Życie dało ci popalić.
                                                                             Łzy się często lały.
                                                                             Słowa, które wciąż słyszałaś
                                                                             tak bardzo bolały.

                                                                             Alkoholik ciągle wmawiał
                                                                             „jesteś beznadziejna”.
                                                                             Długie lata tak to trwało
                                                                             byłaś bardzo chwiejna.

                                                                             czytaj całośćczytaj całość...


                                                                             Poznaj rady osób żyjących z osobami uzależnionymi od alkoholu i zrewiduj swoje myśli…

                                                                             2013-12-04                                                                             Warto zdać sobie sprawę, że alkoholizm to choroba, która dotyka całą rodzinę.
                                                                             Jeśli chcesz pomóc:
                                                                             Nie uciekaj od choroby,
                                                                             Nie oskarżaj alkoholika za całe zło,
                                                                             Przestań go kontrolować ,
                                                                             Nie usługuj mu,
                                                                             Nie pytaj dlaczego on pije,
                                                                             Nie szukaj winnych,
                                                                             Nie pozwól krzywdzić siebie i dzieci.

                                                                             czytaj całośćczytaj całość...

                                                                             Dołączone pliki:


                                                                             A miało być tak pięknie....

                                                                             2013-12-03

                                                                             Kobieto – to apel skierowany do Ciebie
                                                                             Biała suknia ...
                                                                             Obrączki ...
                                                                             Na dobre i na złe ...

                                                                             czytaj całośćczytaj całość...


                                                                             Kurs obsługi komputera, sieci internetowej oraz innych urządzeń technicznych

                                                                             2013-12-03

                                                                             fio
                                                                             Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim
                                                                             w ramach projektu „Łączymy siły i pokolenia” zrealizowało kurs obsługi komputera, sieci internetowej oraz innych urządzeń technicznych.

                                                                             czytaj całośćczytaj całość...

                                                                             Dołączona galeria:

                                                                             nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                              Korepetycje informatyczne dla seniorów prowadzone przez uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grodzisku Wielkopolskim

                                                                              2013-12-03

                                                                              fio
                                                                              Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim
                                                                              w ramach projektu „Łączymy siły i pokolenia” zrealizowało korepetycje informatyczne dla seniorów prowadzone przez uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grodzisku Wielkopolskim. Były one realizowane od września do listopada 2013 roku.

                                                                              czytaj całośćczytaj całość...

                                                                              Dołączona galeria:

                                                                              nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                               Skorzystaj z oferty Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu Filia w Grodzisku Wielkopolskim i znajdź źródła inspiracji do ogłoszonych konkursów

                                                                               2013-11-24                                                                               Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Grodzisku Wielkopolskim i Opiekun księgozbiorów Pani Karina Flaum proponują źródła inspiracji do ogłoszonych konkursów

                                                                               Zaloguj się na http://grodzisk.pbp.poznan.pl/?przemoc-w-rodzinie,146 ,

                                                                               Zamów pozycję książkową,

                                                                               Przebudź z nami śpiących i wygraj Super Nagrodę!


                                                                               Czy wiesz, że:

                                                                               2013-11-15

                                                                               www.efs.gov.pl

                                                                               -problem uzależnień jest wciąż żywy w naszej społeczności?
                                                                               -uzależnienie jest przymusem wykonania czynności szkodliwej dla zdrowia i życia osoby uzależnionej, jej bliskich, sąsiadów i dalszych znajomych?
                                                                               - pojawiają się nowe zagrożenia związane z uzależnieniem od komputera, hazardu?
                                                                               - wciąż żywy jest problem alkoholowy i narkotyczny?
                                                                               - brak wiedzy w zakresie mechanizmu uzależnienia jest wrogiem zmian i zagrożeniem?

                                                                               czytaj całośćczytaj całość...


                                                                               Nie odwracaj głowy w drugą stronę. Weź udział w konkursie.

                                                                               2013-11-12                                                                               Przejrzyj prezentacje multimedialne uczniów grodziskich szkół przed grudniową premierą realizowaną w ramach Przeglądu Twórczości Uczniowskiej.
                                                                               Poznaj problemy, z którymi mogą spotkać się ich rówieśnicy .
                                                                               Czy zgadzasz się z ich spostrzeżeniami?
                                                                               Podziel się pisemnie swoimi wrażeniami i wygraj aparat fotograficzny.
                                                                               Sprawdź regulamin konkursowy.

                                                                               czytaj całośćczytaj całość...

                                                                               Dołączone pliki:


                                                                               Czy wiesz, że:

                                                                               2013-11-06

                                                                               www.efs.gov.pl

                                                                               -problem uzależnień jest wciąż żywy w naszej społeczności?
                                                                               -uzależnienie jest przymusem wykonania czynności szkodliwej dla zdrowia i życia osoby uzależnionej, jej bliskich, sąsiadów i dalszych znajomych?
                                                                               -pojawiają się nowe zagrożenia związane z uzależnieniem od komputera, hazardu?
                                                                               -wciąż żywy jest problem alkoholowy i narkotyczny?
                                                                               -brak wiedzy w zakresie mechanizmu uzależnienia jest wrogiem zmian i zagrożeniem?

                                                                               czytaj całośćczytaj całość...

                                                                               Dołączone pliki:


                                                                               Zaprojektuj ulotkę i wygraj jeden z trzech aparatów fotograficznych

                                                                               2013-11-02                                                                               Zostań naszym partnerem w budowaniu sieci bezpieczeństwa. Przemoc w rodzinie jest problemem.
                                                                               Czekamy na Ciebie.
                                                                               Wykorzystaj swój potencjał i zaprojektuj ulotki, które mogą wywołać zmiany społeczne.
                                                                               Rozgrzejmy serca i umysły innych.
                                                                               Niech Twoja inicjatywa-Twoja ulotka upowszechniona przy naszej pomocy np. za pomocą Poczty Polskiej stanie się kołem zamachowym zmian w wielu domach, w otoczeniu.

                                                                               czytaj całośćczytaj całość...

                                                                               Dołączone pliki:


                                                                               Warsztaty teatralne

                                                                               2013-10-31

                                                                               fio

                                                                               Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim
                                                                               w ramach projektu „Łączymy siły i pokolenia” zrealizowało warsztaty teatralne przeprowadzone we wrześniu i październiku 2013 roku. Miejscem realizacji zadania było Gminne Centrum Pomocy Środowiskowej „Promessa” im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim oraz scena w CK RONDO.

                                                                               czytaj całośćczytaj całość...

                                                                               Dołączona galeria:

                                                                               nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                OGŁOSZENIA KONKURSOWE DLA MIESZKANCÓW GMINY GODZISK WIELKOPOLSKI

                                                                                2013-10-29                                                                                Nie przegap szansy, masz czas do 02 grudnia 2013 roku.

                                                                                Zmieniaj z nami otoczenie, buduj z nami sieć bezpieczeństwa.

                                                                                Weź udział w debacie rozpoczętej przez Sędzię Annę Marię Wesołowską ……

                                                                                Wygraj jeden z czterech aparatów fotograficznych

                                                                                czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                Warto wiedzieć więcej……

                                                                                2013-10-22

                                                                                Przemoc w rodzinie to jednorazowe albo powtarzające się umyślne działanie lub zaniechanie naruszające prawa lub dobra osobiste osób najbliższych, a także innych osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących, w szczególności narażające te osoby na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, naruszające ich godność, nietykalność cielesną, wolność, w tym seksualną, powodujące szkody na ich zdrowiu fizycznym lub psychicznym, a także wywołujące cierpienia i krzywdy moralne u osób dotkniętych przemocą.
                                                                                art. 2 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie ( Dz. U. Nr 180 poz. 1493 ze zm.)


                                                                                Odpowiedź uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grodzisku Wielkopolskim na apel Sędzi Anny Marii Wesołowskiej

                                                                                2013-10-22                                                                                Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską, które odbyło się 26.09.2013r. w C.K. RONDO w Grodzisku Wielkopolskim wywarło na nas ogromne wrażenie.
                                                                                Pani Sędzia spotkała się z nami by przybliżyć ważny problem, szerzącej się agresji
                                                                                i przemocy wśród młodzieży.

                                                                                czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                Dołączona galeria:

                                                                                nazwawyswietlana

                                                                                 „Jeszcze żart czy już przestępstwo?”

                                                                                 2013-10-18

                                                                                 W dniu 26.09.2013 w sali widowiskowej CK Rondo odbyło się spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską. Spotkanie było przeznaczone dla dzieci, pedagogów a także rodziców. Cieszyło się sporym zainteresowaniem mieszkańców.
                                                                                 Pani sędzia, wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie z sali rozpraw, stała się kimś w rodzaju ambasadorki edukacji prawnej. Jasno i precyzyjnie, powołując się na przykłady z życia, mówiła o tym, gdzie są granice między żartem a przestępstwem, gdyż dzieciom ale i dorosłym często się one zacierają. Coraz rzadziej odwołujemy się do mocnego kręgosłupa wartości, bo w świecie zewnętrznym jest ich coraz mniej. Sprzyja to niestety temu, że granice między ty co dobre a co złe się głównie dzieciom zacierają. W efekcie dzieci się w tym gubią.

                                                                                 czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                 Uwagi dotyczące szkolenia pt. Nowe zagrożenia cyberprzemoc, grooming, sponsoring, zbyt wczesna inicjacja seksualna – reakcja placówek pomocowych.

                                                                                 2013-10-18

                                                                                 Spotkanie było formą edukacji prawnej skierowanej głównie na potrzeby spotkań z młodzieżą, rodzicami ,nauczycielami . Pani sędzia Anna Maria Wesołowska przybliżała przyczyny i zjawiska patologiczne, na które najbardziej narażona jest młodzież we współczesnym świecie. Wiele opisów popartych było rzeczywistymi przykładami z sal sądowych.

                                                                                 czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                 Spotkanie Sędzi Anny Marii Wesołowskiej w oczach uczniów Szkoły Podstawowej Nr 4

                                                                                 2013-10-18                                                                                 Spotkanie z panią sędzią Anną Marią Wesołowską uświadomiło nam, iż niewłaściwe, nieodpowiedzialne zachowanie może mieć poważne konsekwencje prawne.
                                                                                 Prowadząc swobodną rozmowę z nami mówiła o odpowiedzialności za zażywanie i handel narkotykami, ostrzegała przed tzw. cyberprzemocą internetową, przestrzegała przed używaniem przemocy wobec młodszych i słabszych oraz przed konsekwencjami przywłaszczania i kradzieży cudzego mienia.

                                                                                 czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                 Drzwi otwarte w Promessie

                                                                                 2013-10-17

                                                                                 Drzwi otwarte w Promessie

                                                                                 czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                 Dołączona galeria:

                                                                                 nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                 pelna galeriaZobacz pełną galerię (8 fot.)...


                                                                                  Realizacja projektu „ Łączymy siły i pokolenia” w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2013

                                                                                  2013-10-08

                                                                                  fio

                                                                                  Realizacja projektu „ Łączymy siły i pokolenia” w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2013

                                                                                  czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                  Dołączona galeria:

                                                                                  nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                   Informacja

                                                                                   2013-10-08


                                                                                   Rządowy Program na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013


                                                                                   Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w Grodzisku Wielkopolskim we wrześniu 2013 roku w ramach projektu „Wiek dojrzały- nowe możliwości, my nie mamy czasu myśleć o starości” zorganizowało dwudniowy wyjazd studyjny dla 40 osób 60+.

                                                                                   czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                   Dołączona galeria:

                                                                                   nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                    Wrażenia ze spotkania z Sędzią Anną Marią Wesołowską ciąg dalszy

                                                                                    2013-10-04                                                                                    Jestem pod wielkim wrażeniem spotkania z Sędzią Anną Marią Wesołowską, które odbyło się dnia 26.09.23013 r. w CK Rondo w Grodzisku Wlkp. Pani Sędzia spotkała się z nauczycielami, by omówić ważny problem, szerzącej się agresji i przemocy wśród młodzieży. Przed spotkaniem dla nauczycieli, sędzina spotkała się z grodziską młodzieżą,a później z ich rodzicami.

                                                                                    czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                    INFORMACJA

                                                                                    2013-10-02

                                                                                    W dniu 09.10.2013 roku w Ośrodku Pomocy Społecznej w godzinach od 9:00 do 14:00 będzie wydawana żywność z programu PEAD.

                                                                                    Dołączona galeria:

                                                                                    nazwawyswietlana

                                                                                     Opinie ze spotkania z sędzią Anną Marią Wesołowską

                                                                                     2013-10-01                                                                                     O godziskim spotkaniu w dniu 26 września br. z Sędzią Anną Marią Wesołowską można mówić tylko w superlatywach.
                                                                                     Wbrew oczekiwaniom niektórych uczestników nie dotyczyło wyłącznie relacji z pracy nad popularnym programem telewizyjnym z TVN. Pani Sędzia skupiła się na edukacji prawnej młodzieży i dorosłych. Opierając się na przykładach z życia codziennego wykazała, jak płynne są granice pomiędzy żartem a wykroczeniem, bądź wygłupem a przestępstwem.

                                                                                     czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                     VIII Koncert na Srebrną Nutę

                                                                                     2013-10-01

                                                                                     VIII Koncert na Srebrną Nutę

                                                                                     czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                     Dołączona galeria:

                                                                                     nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                     pelna galeriaZobacz pełną galerię (13 fot.)...


                                                                                      Relacje ze spotkania mieszkańców Gminy Grodzisk Wielopolski z Sędzią Anną Marią Wesołowską

                                                                                      2013-10-01                                                                                      26 września 2013 roku był dniem znaczącym w tworzeniu Grodziskiego Gminnego Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Udział w rozpoczętej w 2012 roku społecznej debacie na temat zjawiska przemocy, przeciwdziałania jemu wzięła Pani Anna Maria Wesołowska sędzia Sądu Okręgowego w Łodzi w stanie spoczynku.

                                                                                      czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                      Dołączona galeria:

                                                                                      nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                       Warsztaty rękodzieła artystycznego- lalkarstwo

                                                                                       2013-09-19

                                                                                       fio

                                                                                       Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim otrzymało dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2013 na realizację projektu „Łączymy siły
                                                                                       i pokolenia”.

                                                                                       czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                       Dołączona galeria:

                                                                                       nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                       pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


                                                                                        Letni wypoczynek seniorów DDP nad morzem w Rewalu.

                                                                                        2013-09-17

                                                                                        Letni wypoczynek seniorów DDP nad morzem w Rewalu.

                                                                                        czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                        Dołączona galeria:

                                                                                        nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                        pelna galeriaZobacz pełną galerię (10 fot.)...


                                                                                         Dlaczego sędzia Anna Maria Wesołowska jest niezwykła i warto się z Nią spotkać?

                                                                                         2013-09-12
                                                                                         Z Sędzią Anną Marią Wesołowską warto się spotkać, bo:


                                                                                         1. jest Sędzią Sądu Okręgowego w Łodzi,

                                                                                         2. prowadziła w Polsce program pokoju przesłuchań dla dzieci – świadków i ofiar przestępstw (Pokój Przyjazny Dziecku – tzw. błękitny pokój, niebieski pokój),

                                                                                         3. wydała wyjątkowe orzeczenie o nałożeniu na siedemnastoletniego handlarza narkotyków obowiązku ostrzegania młodzieży na lekcjach wychowawczych przed handlem i używaniem narkotyków,

                                                                                         4. orzekała w sprawie łódzkiej „ośmiornicy” czyli w sprawie grupy przestępczej wyłudzającej od firm towary, dokonującej zabójstw, rozbojów i uprowadzeń dla okupu

                                                                                         5. jest doskonale znana z programu telewizyjnego „Sędzia Anna Maria Wesołowska” przybliżającego zasady funkcjonujące podczas rozpraw sądowych, rolę świadków i stron,

                                                                                         6. prawdopodobieństwo ponownego spotkania z tą Wyjątkową Osobą jest znikome

                                                                                         7. Pani Anna Maria Wesołowska sprawia, że czujemy się partnerami i czujemy własną moc sprawczą…

                                                                                         czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                         Dołączone pliki:


                                                                                         ZAPROSZENIE

                                                                                         2013-09-03                                                                                         Jeśli pragniesz w dniu 26 września 2013 roku:

                                                                                         • przeżyć nieodpłatnie coś niezwykłego i niepowtarzalnego,
                                                                                         • spotkać niezwykłą osobę,
                                                                                         • poznać klimat serialu „Sędzia Anna Maria Wesołowska”,
                                                                                         • zastanowić się jak uchronić swoje dziecko przed konfliktem z prawem

                                                                                         możesz:
                                                                                         • pobrać formularz zgłoszeniowy uczestnictwa z Ośrodka Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim (pokoje 6-9) lub ze strony internetowej www.grodziskwlkp.opsinfo.pl i złożyć go w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej do 23 września 2013 roku,
                                                                                         • spotkać się „oko w oko” z Panią Anną Marią Wesołowską,

                                                                                         Wydarzenie
                                                                                         objęte jest patronatem

                                                                                         Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego

                                                                                         czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                         Dołączone pliki:


                                                                                         INFORMACJA

                                                                                         2013-08-30

                                                                                         Informacja Policealnej Szkoły Kosmetycznej

                                                                                         Dołączona galeria:

                                                                                         nazwawyswietlana

                                                                                          „Zwiększenie aktywności mieszkańców gminy Grodzisk Wielkopolski w przeciwdziałaniu przemocy domowej i budowie sieci bezpieczeństwa-edycja 2013”.

                                                                                          2013-08-13

                                                                                          Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim informuje, że akceptacja 22 ekspertów Zespołu Monitorującego do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie reprezentujących: organy rządowe, samorządowe oraz organizacje pozarządowe na poziomie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej umożliwiła w lipcu 2013 roku kontynuację rozpoczętego w roku poprzednim projektu „Zwiększenie aktywności mieszkańców gminy Grodzisk Wielkopolski w przeciwdziałaniu przemocy domowej i budowie sieci bezpieczeństwa-edycja 2013”.

                                                                                          czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                          Zadzwoń, przyjdź, zarejestruj się, skorzystaj z nieodpłatnych konsultacji

                                                                                          2013-08-12

                                                                                          Jeżeli jesteś mieszkańcem gminy Grodzisk Wielkopolski i uważasz, że:
                                                                                          - przeżywasz trudne chwile,
                                                                                          - wyczerpałeś dostępne rozwiązania swojej trudnej sytuacji,
                                                                                          - oparcie w najbliższych jest niewystarczające,
                                                                                          -chcesz odzyskać kontrolę nad swoim życiem, bo żyjesz na przykład z osobą nadużywającą spożycie alkoholu, osobą próbującą Ciebie sobie podporządkować
                                                                                          - nie wiesz jak poradzić sobie np. ze złością swojego dziecka
                                                                                          -złość wymyka Ci się spod kontroli i tracisz panowanie nad sobą……

                                                                                          czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                          „ Edukacyjne lalki w PCPR w Grodzisku Wlkp.”

                                                                                          2013-08-07

                                                                                          Zespół dziecka potrząsanego (ang. Shaken Baby Syndrome – SBS)- to szczególny rodzaj przemocy fizycznej wobec dziecka. Definicja kliniczna podaje,iż jest to forma obrażeń głowy wywołanych przemocą, które powodują krwawieniena powierzchni mózgu, jego obrzmienie, krwawienie w tylnej części gałki oczneji inne urazy nie spotykane w innych chorobach lub stanach medycznych. Potocznie mówi się o maltretowaniu dziecka polegającym na potrząsaniu nim.

                                                                                          czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                          Dołączona galeria:

                                                                                          nazwawyswietlana

                                                                                           Realizacja projektu „ Łączymy siły i pokolenia” w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2013.

                                                                                           2013-08-02

                                                                                           fio

                                                                                           Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim otrzymało dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2013 na realizację projektu „ Łączymy siły i pokolenia”.

                                                                                           czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                           Dołączona galeria:

                                                                                           nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                           pelna galeriaZobacz pełną galerię (9 fot.)...


                                                                                            INFORMACJA POWIATOWEGO CENTRUM POMOCY RODZINIE W GRODZISKU WIELKOPOLSKIM

                                                                                            2013-07-22

                                                                                            UWAGA !

                                                                                            Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku Wlkp. informuje, że do 12 sierpnia br. prowadzi nabór uczestników do programukorekcyjno – edukacyjnego dla sprawców przemocy w rodzinie. Adresatami programu są kobiety i mężczyźni, którzy swoim zachowaniem krzywdzą najbliższych. Uczestnictwo w proponowanych zajęciach daje możliwość efektywniejszego radzenia sobie z doświadczanymi trudnościami życiowymi oraz poprawy relacji rodzinnych.
                                                                                            Osoby zainteresowane udziałem w programie prosimy o kontakt osobisty w siedzibie PCPR w Grodzisku Wlkp., ul. Żwirki i Wigury 1, pokój nr 25 lub telefoniczny 61 44 47 281.


                                                                                            Majówka seniorów

                                                                                            2013-05-17

                                                                                            Majówka seniorów

                                                                                            czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                            Dołączona galeria:

                                                                                            nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                             Ogłoszenie

                                                                                             2013-05-07

                                                                                             www.efs.gov.pl

                                                                                             Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim informuje, że rozpoczyna VI edycję szkoleń w ramach projektu "Rozwój umiejętności szansą realizacji Twojego Planu Życia" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w środków Unii Europejskiej

                                                                                             czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                             Szkolenie wolontariuszy

                                                                                             2013-04-11

                                                                                             Szkolenie wolontariuszy

                                                                                             czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                             Dołączona galeria:

                                                                                             nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                             pelna galeriaZobacz pełną galerię (11 fot.)...


                                                                                              Spotkanie seniorów z Promessy z biskupem Zdzisławem Fortuniakiem

                                                                                              2013-04-11

                                                                                              Spotkanie seniorów z Promessy z biskupem Zdzisławem Fortuniakiem

                                                                                              czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                              Dołączona galeria:

                                                                                              nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                              pelna galeriaZobacz pełną galerię (8 fot.)...


                                                                                               Informacje z Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej w Grodzisku Wielkopolskim

                                                                                               2013-03-22

                                                                                               Informacje z Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej w Grodzisku Wielkopolskim

                                                                                               czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                               Dołączona galeria:

                                                                                               nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                               pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


                                                                                                Seniorzy na targach „Aktywni 50+” w Poznaniu

                                                                                                2013-03-22

                                                                                                Seniorzy na targach „Aktywni 50+” w Poznaniu

                                                                                                czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                Dołączona galeria:

                                                                                                nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


                                                                                                 INFORMACJA

                                                                                                 2013-03-13

                                                                                                 Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim informuje, że po raz kolejny przystąpił do Świątecznej Zbiórki Żywności pod patronatem Wielkopolskiego Banku Żywności. Zbiórka ta zostanie przeprowadzona w dniach od 15-17 marca 2013r. na terenie 5 grodziskich marketów: Biedronka przy ul. 27 Stycznia, Biedronka, przy ul. Nowotomyska, Intermarche, Netto, POLOMarket. Wolontariusze podczas trwania zbiórki będą zachęcali osoby dokonujące zakupów do podzielenia się nimi z potrzebującymi. Zebrana żywność tuż przed Świętami Wielkanocnymi zostanie przekazana podopiecznym tut. Ośrodka. Zachęcamy zatem mieszkańców do przyłączenia się do akcji poprzez zakup choćby jednego trwałego produktu dla najuboższych osób z naszej gminy.

                                                                                                 Dołączone pliki:


                                                                                                 Zaproszenie do grupy inicjatywnej powołującej stowarzyszenie na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie

                                                                                                 2013-03-06

                                                                                                 www.efs.gov.pl

                                                                                                 Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim informuje, że w wyniku aktywizacji mieszkańców w przeciwdziałaniu przemocy domowej i budowie sieci bezpieczeństwa za pośrednictwem projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej „Rozwój umiejętności szans a realizacji Twojego Planu Życia” oraz projektu współfinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej zawiązała się grupa inicjatywna dążąca do powołania stowarzyszenia na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem w powołaniu tej struktury społecznej mogą przyłączyć się do podejmowanej inicjatywy w każdy poniedziałek w godzinach od 15.15-17.45 w siedzibie Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim ul. Powstańców Chocieszyńskich 23d. Najbliższe spotkanie odbędzie się 11 marca 2013 roku.


                                                                                                 Dzień Babci i Dziadka w Promessie

                                                                                                 2013-02-18

                                                                                                 Występy dzieci z okazji święta Babci i Dziadka to już długa tradycja Domu Dziennego Pobytu, działającego przy Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej im. Jana Pawła II. Tym razem seniorzy dwa razy gościli małych wykonawców na scenie Promessy. Grupa „Sikorek” z Gminnego Przedszkola im. Krasnala Hałabały wystąpiła dla członków Domu Dziennego Pobytu 8 lutego, a tydzień później, 14 lutego seniorzy gościli grupę „Kukułek”. Poprzez występy artystyczne dzieci, grodziscy seniorzy poczuli się wyjątkowo, a dzięki życzeniom płynącym z ust milusińskich każda babcia i każdy dziadek nie krył łez wzruszenia. Dzieci obdarowały seniorów drobnymi upominkami, a seniorzy podziękowali za przybycie wielkimi brawami oraz słodką niespodzianką. Spotkanie z dziećmi dało seniorom dużo pozytywnych myśli i energii, a dzieciom dało szansę zaprezentowania swoich talentów aktorskich.

                                                                                                 Dołączona galeria:

                                                                                                 nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                 pelna galeriaZobacz pełną galerię (8 fot.)...


                                                                                                  Podkoziołek w „Promessie”

                                                                                                  2013-02-18

                                                                                                  Dnia 12 lutego dla seniorów z Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej im. Jana Pawła II „Promessa” zorganizowane zostały „ostatki” przed Wielkim Postem. Członkowie Domu Dziennego Pobytu bawili się przy dźwiękach muzyki. Na spotkaniu karnawałowym nie zabrakło niespodzianek. Na każdego gościa czekała kartka walentynkowa wykonana na zajęciach terapeutycznych. W przerwach między tańcami można było nabyć losy i wygrać cenne nagrody, m.in. zestaw kosmetyków, obrazy, filiżanki i kwiaty. Dla uczestników spotkania organizowano też konkursy z nagrodami. Seniorzy wykorzystali czas do ostatniej chwili. Zintegrowali się poprzez wspólne pląsy i rozmowy przy kawie
                                                                                                  i słodkim.

                                                                                                  Dołączona galeria:

                                                                                                  nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                  pelna galeriaZobacz pełną galerię (12 fot.)...


                                                                                                   Seniorzy na koncercie Andre Rieu

                                                                                                   2013-01-21

                                                                                                   W środowe popołudnie, 16 stycznia 2013 roku, seniorzy z Domu Dziennego Pobytu zebrali się w sali Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej „Promessa” aby wysłuchać Koncertu Noworocznego. Dźwięki muzyki Johanna Straussa rozbrzmiały w wykonaniu Andre Rieu - wybitnego dyrygenta i skrzypka oraz jego orkiestry. Koncert był odtwarzany na sprzęcie DVD. W czasie koncertu publiczność zgromadzona
                                                                                                   w „Promessie” czuła się jak na prawdziwej sali koncertowej, nie brakowało wspólnych oklasków i owacji na stojąco, odważni nucili znane utwory, a także tańczyli w rytmie walca wiedeńskiego. Nie zabrakło również toastu i życzeń noworocznych składanych sobie przez seniorów. Wspólne upajanie się muzyką poważną zintegrowało uczestników Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej.

                                                                                                   Dołączona galeria:

                                                                                                   nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                    Seniorzy przedstawili jasełka dla dzieci

                                                                                                    2013-01-17

                                                                                                    Seniorzy przedstawili jasełka dla dzieci

                                                                                                    czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                    Dołączona galeria:

                                                                                                    nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                    pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


                                                                                                     Spotkanie Noworoczne seniorów z 4 Domów Dziennego Pobytu

                                                                                                     2013-01-17

                                                                                                     Spotkanie Noworoczne seniorów z 4 Domów Dziennego Pobytu

                                                                                                     czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                     Dołączona galeria:

                                                                                                     nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                     pelna galeriaZobacz pełną galerię (14 fot.)...


                                                                                                      Warsztaty dla 2 grup wolontariatu

                                                                                                      2012-12-20

                                                                                                      Warsztaty dla 2 grup wolontariatu

                                                                                                      czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                      Dołączona galeria:

                                                                                                      nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                      pelna galeriaZobacz pełną galerię (13 fot.)...


                                                                                                       Rok 2012 ustanowiony Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

                                                                                                       2012-12-20

                                                                                                       Rok 2012 ustanowiony Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

                                                                                                       czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                       Dołączona galeria:

                                                                                                       nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                       pelna galeriaZobacz pełną galerię (13 fot.)...


                                                                                                        Ochłoń, przecież kochasz, są inne sposoby….

                                                                                                        2012-12-17

                                                                                                        Nagle robi Ci się gorąco, czujesz, że ręce stają się wilgotne, krew płynie ze zwiększoną siłą, bije Ci szybciej serce, szybciej zaczynasz oddychać, zyskujesz niewiarygodną siłę, której w normalnym rytmie życia byś nie miał, zmienia Ci się głos, czasem zniekształcasz w pośpiesznej wypowiedzi słowa, rzucasz wyzwiskami. Innymi słowy wybuchasz. Niestety to regularnie się powtarza, z czasem stajesz się zależny od takiej reakcji. To nie rozwiązuje problemu, nie ułatwia porozumienia, tylko wszystko co zbudowałeś psuje. Gdy mija Ci już gniew zaczynasz się czuć jeszcze gorzej, bo widzisz dokonane zniszczenia. Skąd się to bierze i jak sobie z tym radzić?

                                                                                                        czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                                        Problematyka przemocy z perspektywy gabinetu psychoterapeuty.

                                                                                                        2012-12-11

                                                                                                        Przemoc w fachowej literaturze jest definiowana i omawiana w bardzo szeroki i zarazem szczegółowy sposób. Na potrzeby tego artykułu zdefiniuję przemoc jako postępowanie, zagrażającego drugiej osobie i czyniące jej krzywdę, szkodę i cierpienie emocjonalne lub fizyczne.

                                                                                                        czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                                        Dlaczego młodzież jest agresywna?

                                                                                                        2012-12-11

                                                                                                        Dlaczego młodzież jest agresywna?
                                                                                                        Dojrzewanie to okres negacji i buntu. To czas kształtowania osobowości, eksperymentowania z różnymi zachowaniami. Duży wpływ mają złe wzorce wyniesione z domu rodzinnego. Jeśli rodzice są wobec siebie agresywni ( używają obraźliwych słów oraz przemocy fizycznej ), to wówczas młodzież naśladuje taki sposób zachowania w relacjach z rówieśnikami. Na to nakładają się niewłaściwe wzorce rozpowszechnianie w mediach ( grach komputerowych, filmach sensacyjnych, programach informacyjnych…).

                                                                                                        Co zrobić, aby nasze dziecko nie stało się szkolnym gnębicielem?
                                                                                                        Przede wszystkim samemu dawać przykład dobrego zachowania. Należy uczyć dzieci radzenia sobie z emocjami bez ranienia innych. Mówić, że stosując przemoc krzywdzi się nie tylko tego komu zadaje się ból, ale również samego siebie. Przemoc bowiem utrudnia budowanie wzajemnych więzi – koleżeństwa, przyjaźni. Rodzice powinni wyraźnie powiedzieć swoim dzieciom jakiego zachowania nie akceptują i dlaczego.

                                                                                                        opracowanie Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wielkopolskim


                                                                                                        Gimnazjum w Grodzisku mówi „nie” przemocy!

                                                                                                        2012-12-10

                                                                                                        Od początku listopada 2012 roku społeczność Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wielkopolskim włączyła się w realizację zadań kampanii społecznej przeciw przemocy w rodzinie, zorganizowanej przez gminę Grodzisk Wielkopolski, a współfinansowanej przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

                                                                                                        czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                                        Międzypokoleniowe Andrzejki w Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej

                                                                                                        2012-12-10

                                                                                                        Międzypokoleniowe Andrzejki w Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej

                                                                                                        czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                        Dołączona galeria:

                                                                                                        nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                        pelna galeriaZobacz pełną galerię (10 fot.)...


                                                                                                         INFORMACJA PCPR GRODZISK WLkP.

                                                                                                         2012-12-07

                                                                                                         REKRUTACJA 2013
                                                                                                         Projekt „Razem możemy więcej”

                                                                                                         czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                                         Przemoc oczami dziecka – refleksje uczniów

                                                                                                         2012-12-05

                                                                                                         Pojawia się znikąd?

                                                                                                         W obecnych czasach wiele się mówi o przemocy. Przenika ona świat dorosłych, dzieci i młodzieży. Pojawia się w szkołach domach i Internecie. Zastanawiające jest dlaczego jesteśmy agresywni? Nasuwa się jedna z możliwych odpowiedzi…przemoc jest skutkiem bezradności, braku radzenia sobie z sytuacją trudną oraz znajomości działania emocji. Stosujemy przemoc, gdy sytuacja nas przerasta…

                                                                                                         czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                         Dołączone pliki:


                                                                                                         Rodzicu i Wychowawco ....

                                                                                                         2012-12-04

                                                                                                         „Dziecko chce być dobre,
                                                                                                         Jeżeli nie umie – naucz,
                                                                                                         Jeżeli nie wie – wytłumacz,
                                                                                                         Jeżeli nie może – pomóż”
                                                                                                         Janusz Korczak

                                                                                                         czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                                         Zaproszenie do udziału w projekcie w 2013 roku

                                                                                                         2012-12-03

                                                                                                         www.efs.gov.pl

                                                                                                         Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim informuje, że realizuje już kolejną edycję zapoczątkowanego w 2008 roku projektu:

                                                                                                         „Rozwój umiejętności szansą realizacji Twojego Planu Życia”
                                                                                                         współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
                                                                                                         w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
                                                                                                         Współautorami projektu są osoby w wieku aktywności zawodowej.

                                                                                                         czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                                         Nic nie mówisz, nic nie słyszysz, nic nie widzisz? Sąsiedzie, włącz hamulec bezpieczeństwa…

                                                                                                         2012-12-03

                                                                                                         Coraz częściej docierają do nas informacje o krzywdzeniu bliskich. Cała Polska wstrzymała oddech, kiedy sprawy dotyczyły najbardziej bezbronnych dzieci. Śledziliśmy wszystkie ustalenia w tych sprawach, rozmawialiśmy o tym ze znajomymi. Następne wydarzenia o zakatowanych dzieciach, potwierdziły, że nasze współodczuwanie nie wystarczyło, by je uchronić.

                                                                                                         czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                                         Echo finału konkursu plastycznego „Świat bez przemocy: Co chciałbyś powiedzieć Dorosłym?”

                                                                                                         2012-11-29

                                                                                                         Dnia 29 listopada 2012 roku Gospodarz Gminy Grodzisk Wielkopolski Burmistrz Pan Henryk Szymański powitał laureatów konkursu z ich opiekunami w Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej im. Jana Pawła II. Obecność Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego dotyczyła ważnej sprawy, bo pierwszej kampanii społecznej przeciw przemocy w rodzinie organizowanej przez Gminę Grodzisk Wielkopolski. Przemoc jest złem, bo wywołuje ból i cierpienie. Ten ból i cierpienie są bardzo dotkliwe, bo zadawane przez osoby najbliższe, te które kochamy. W spotkaniu wzięło udział 37 finalistów konkursu plastycznego „Świat bez przemocy: Co chciałbyś powiedzieć Dorosłym?”. Zaangażowani w kampanię: Dyrekcje gminnych szkół, nauczyciele i 1922 uczniów stali się uczestnikami kampanii przeciw przemocy w rodzinie. Młodsi partnerzy przepracowali temat przemocy w szkole, potem zabrali go w swoich umysłach do domu. Tym samym w myślenie o przemocy włączyli członków swoich rodzin. Sami zadecydowali swoimi obrazami, co chcieliby powiedzieć o przemocy w rodzinie, jak zaapelować o zaprzestanie zadawania bólu i cierpienia. Spotkanie zakończyło się uhonorowaniem laureatów konkursu nagrodami w formie elektrycznych szczoteczek do mycia zębów. Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego wręczył również Dyplom Uznania Uczennicy Grodziskiego Gimnazjum Aleksandrze Beker za szczególne zaangażowanie, przygotowanie serii obrazów, które stały się inspiracją ulotek przekazywanych do 5230 gospodarstw domowych w Gminie Grodzisk Wielkopolski. Dziękujemy też wszystkim zaangażowanym uczestnikom Kampanii. Konkurs realizowany był w ramach projektu: „Zwiększenie aktywności mieszkańców Gminy Grodzisk Wielkopolski w przeciwdziałaniu przemocy domowej i budowie sieci bezpieczeństwa”, który dofinansowany został przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

                                                                                                         czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                         Dołączona galeria:

                                                                                                         nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                          Komunikat w sprawie wprowadzenia od 1 stycznia 2013 r. kryterium dochodowego przy ubieganiu się o jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia się dziecka.

                                                                                                          2012-11-26

                                                                                                          Od 1 stycznia 2013 r. prawo do jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka (tzw. becikowego), będzie uzależnione od kryterium dochodowego, które będzie wynosić 1922 zł miesięcznie w przeliczeniu na osobę w rodzinie. Powyższe zmiany wynikają z ustawy z dnia 12 października 2012 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych, która w dniu 15 listopada 2012 r. została opublikowana w Dzienniku Ustaw (poz. 1255).


                                                                                                          Kiedy gniew zmienia człowieka w szaleńca…….

                                                                                                          2012-11-18

                                                                                                          Wydaje Ci się, że masz przewagę nad Bliskimi, bo podporządkowujesz sobie Tych, którzy Ci ufali i kochali wrzeszcząc na Nich, obrażając Ich, używając wobec Nich obelżywych słów, podnosząc na Nich rękę.

                                                                                                          czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                                          Wizyta Słuchaczy Grodziskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Międzychodzie.

                                                                                                          2012-11-15

                                                                                                          Wycieczka w dniu 13 listopada 2012 roku odbyła się na zaproszenie przyjaciół z UTW w Międzychodzie. Pobyt rozpoczął się od spotkania integracyjnego słuchaczy obu uniwersytetów w Sali Urzędu Miejskiego. Podczas spotkania przedstawiono prezentację multimedialną pokazującą działalność UTW
                                                                                                          w Międzychodzie. Kolejnym etapem był spacer z przewodnikiem po malowniczych uliczkach miasta, zwiedzanie Muzeum Regionalnego
                                                                                                          w Międzychodzie, zakład utylizacji odpadów Clean City Sp. z o. o. i ciepły posiłek. Całość zadania zakończył pobyt w Centrum Edukacji Regionalnej
                                                                                                          i Przyrodniczej w Mniszkach . Pobyt w Mniszkach rozpoczął się integracją przy słodkich wypiekach następnie grupa z przewodnikami zwiedziła salę ginących zawodów. Grodziszczanie do domów wrócili pełni wrażeń planując już jak zorganizować spotkanie integracyjne dla przyjaciół z Międzychodu, którzy poświęcili im tyle czasu i serca.

                                                                                                          Dołączona galeria:

                                                                                                          nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                          pelna galeriaZobacz pełną galerię (8 fot.)...


                                                                                                           Echa szkolenia z przeciwdziałania przemocy w rodzinie i procedury Niebieskie Karty

                                                                                                           2012-11-14


                                                                                                           Człowiek – najlepsza inwestycja


                                                                                                           12 listopada 2012 roku w Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim zostało zrealizowane szkolenie z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz procedury Niebieskie Karty. Szkolenie było jednym z działań podejmowanych w ramach kampanii przeciw przemocy realizowanej przez Gminę Grodzisk Wielkopolski. Spotkanie stało się okazją do wymiany poglądów, identyfikacji osób, które mogą nieść pomoc w rozwiązaniu problemu. Wśród mieszkańców znaleźli się liderzy sołectw, organizacji pozarządowych, przedstawiciele oświaty, służby zdrowia, Biblioteki Pedagogicznej z Filią w Grodzisku Wielkopolskim, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, Policji, Sądu, Prokuratury i duchowni ze wspólnoty Kościoła Katolickiego z Ptaszkowa, Kąkolewa i Woźnik. Problem przemocy w rodzinie okazał się ważny dla blisko 80 mieszkańców Gminy i zaproszonych gości. Spotkanie poprowadził prawnik specjalizujący się w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie w ramach Ogólnopolskiego Pogotowia „Niebieska Linia”, który jest członkiem Rady ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i który jest wykładowcą Wyższej Szkoły Pedagogicznej Związku Nauczycielstwa Polskiego w Warszawie. Wniesioną przez prelegenta wartość podsumowały spontaniczne, gromkie oklaski słuchaczy. Był to moment wzruszający, doceniający sposób prowadzenia szkolenia. Mamy nadzieję, że Pan Grzegorz Wrona wróci do nas z nowym zakresem tematycznym. Szkolenie mogło odbyć się dzięki akceptacji ekspertów Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu, dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

                                                                                                           czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                           Dołączona galeria:

                                                                                                           nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                            Rodzicu, sam sobie odpowiedz….

                                                                                                            2012-11-12

                                                                                                            Rodzicu, sam sobie odpowiedz….

                                                                                                            Czy często mówisz swojemu Dziecku, że je kochasz?
                                                                                                            Czy przytulasz swoje Dziecko?
                                                                                                            Czy dotrzymujesz obietnic Jemu danych?
                                                                                                            Czy regularnie rozmawiasz ze swoim Dzieckiem i słuchasz co ma do powiedzenia?

                                                                                                            czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                                            Przestań się wstydzić, że jesteś kimś, kto pozwala się bić i zadręczać.

                                                                                                            2012-11-06

                                                                                                            Wkraczając w dorosłe życie nie wszyscy zostaliśmy wyposażeni w narzędzia radzenia sobie z ludźmi, z sytuacjami. Wiele wcześniej przeżytych sytuacji oduczyło nas ufać własnym oczom, uszom, odruchom serca.

                                                                                                            czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                                            Jesienny Turniej Warcabowy w Promessie

                                                                                                            2012-11-02

                                                                                                            Jesienny Turniej Warcabowy w Promessie

                                                                                                            czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                            Dołączona galeria:

                                                                                                            nazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                             Wolontariusze na grobach

                                                                                                             2012-11-02

                                                                                                             Wolontariusze na grobach

                                                                                                             czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                             Dołączona galeria:

                                                                                                             nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                             pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


                                                                                                              Spacery nordyckie po lesie

                                                                                                              2012-10-31

                                                                                                              Spacery nordyckie po lesie

                                                                                                              czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                              Dołączona galeria:

                                                                                                              nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                               Ogłoszenie

                                                                                                               2012-10-28

                                                                                                               www.efs.gov.pl

                                                                                                               Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim zaprasza mieszkańców Gminy Grodzisk Wielkopolski realizujących zadania w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie

                                                                                                               czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                                               Przestań ulegać niszczącemu Ciebie i Twoich bliskich gniewowi Przyjdź, na zmianę nigdy nie jest za późno !

                                                                                                               2012-10-28

                                                                                                               Rozwiązywanie konfliktów przy pomocy siły fizycznej i psychicznej przynosi szkody osobom jej doznającym i ją stosującym. Ofiarami przemocy są więc obie strony.

                                                                                                               czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                                               Kiedy wracamy do domu po pracy...

                                                                                                               2012-10-25

                                                                                                               Kiedy wracamy do domu po pracy przynosimy ze sobą zmęczenie, problemy, być może napięcie nerwowe.

                                                                                                               czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                                               Dramat w 4 ścianach

                                                                                                               2012-10-25

                                                                                                               Cichy dramat w czterech ścianach: upokorzenie, wstyd, ból, cierpienie, poczucie krzywdy, lęk, brak wiary w swoje możliwości ………
                                                                                                               Tu nie ma miejsca na pożądaną przez pracodawców :
                                                                                                               kreatywność, przedsiębiorczość, samodzielność
                                                                                                               A przecież można zbudować dialog oparty na poszanowaniu godności obu stron

                                                                                                               Dołączona galeria:

                                                                                                               nazwawyswietlana

                                                                                                                Warsztaty „Zrozumieć Alzheimera"

                                                                                                                2012-10-22

                                                                                                                Warsztaty „Zrozumieć Alzheimera"

                                                                                                                czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                                                Drzwi otwarte w Promessie

                                                                                                                2012-10-16

                                                                                                                Drzwi otwarte w Promessie

                                                                                                                czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                Dołączona galeria:

                                                                                                                nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                                pelna galeriaZobacz pełną galerię (10 fot.)...


                                                                                                                 Bezpłatne porady ekspertów inspiracją do zmian

                                                                                                                 2012-10-15


                                                                                                                 Człowiek – najlepsza inwestycja

                                                                                                                 Na naszych oczach i w naszym życiu dokonują się zmiany. Sytuacje te wymagają przystosowania do nowych warunków, mogą wywoływać zagubienie, bezsilność.

                                                                                                                 czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                                                 DRZWI OTWARTE PROMESSY

                                                                                                                 2012-10-10

                                                                                                                 DRZWI OTWARTE PROMESSY

                                                                                                                 Dołączona galeria:

                                                                                                                 nazwawyswietlana

                                                                                                                  Pomysł na rozwiązanie problemów ......

                                                                                                                  2012-10-10

                                                                                                                  Kiedy przeżywamy trudności z pomocą przyjść może nam literatura. Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu ma swoją filię w Grodzisku Wielkopolskim przy ul. Zbąszyńskiej 11. Czuwająca nad grodziskimi zbiorami Pani Karina Flaum przygotowała dla zainteresowanych zestawienie literatury dotyczącej profilaktyki kryzysu w oparciu o realizowane przez OPS projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

                                                                                                                  Dołączone pliki:


                                                                                                                  JAK UCZYNIĆ SIEBIE ATRAKCYJNYM WOBEC PRACODAWCY I OTOCZENIA?

                                                                                                                  2012-10-08

                                                                                                                  Pracodawcy oczekują od współczesnego pracownika między innymi zdolności społecznych.
                                                                                                                  Zdolności społeczne mają wpływ na relacje nie tylko w zakładzie pracy. O tych zdolnościach decydują między innymi umiejętności rozpoznawania i wyrażania uczuć. One ułatwiają porozumienie między ludźmi.

                                                                                                                  czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                                                  Gdy zabraknie nam czasu na poważne rozmowy z dziećmi ….czyli jak wychować do samodzielności i odpowiedzialności

                                                                                                                  2012-09-25


                                                                                                                  Człowiek – najlepsza inwestycja

                                                                                                                  Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach realizacji projektu „Rozwój umiejętności szansą realizacji Twojego Planu Życia” zaprasza Państwa na spotkania psychoedukacyjne współorganizowane z Dyrekcjami szkół gminnych na ich terenie o następującej tematyce:

                                                                                                                  Pułapki okresu dorastania: „Gdy zabraknie nam czasu na poważne rozmowy z dziećmi ….czyli jako wychować do samodzielności i odpowiedzialności”
                                                                                                                  „Rozwiązywanie konfliktów i negocjacje z dziećmi”

                                                                                                                  czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                                                  VII Koncercie na Srebrną Nutę

                                                                                                                  2012-09-19

                                                                                                                  VII Koncercie na Srebrną Nutę

                                                                                                                  czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                  Dołączona galeria:

                                                                                                                  nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                                  pelna galeriaZobacz pełną galerię (13 fot.)...


                                                                                                                   Informacja

                                                                                                                   2012-09-17

                                                                                                                   Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim informuje, że rozpoczął realizację projektu „Zwiększenie aktywności mieszkańców gminy Grodzisk Wielkopolski w przeciwdziałaniu przemocy domowej i budowie sieci bezpieczeństwa”.

                                                                                                                   czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                                                   Nowy okres świadczeniowy i zasiłkowy 2012/2013 !!!

                                                                                                                   2012-09-03

                                                                                                                   Nowy okres świadczeniowy i zasiłkowy 2012/2013 !!!

                                                                                                                   czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                                                   Wnioski o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych na nowy okres zasiłkowy

                                                                                                                   2012-09-03

                                                                                                                   Wnioski o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych na nowy okres zasiłkowy

                                                                                                                   czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                                                   Integracja międzypokoleniowa nad jeziorem w Zbąszyniu

                                                                                                                   2012-08-31

                                                                                                                   Integracja międzypokoleniowa nad jeziorem w Zbąszyniu

                                                                                                                   czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                   Dołączona galeria:

                                                                                                                   nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                                   pelna galeriaZobacz pełną galerię (8 fot.)...


                                                                                                                    Seniorzy w Kudowie Zdrój

                                                                                                                    2012-08-17

                                                                                                                    Seniorzy w Kudowie Zdrój

                                                                                                                    czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                    Dołączona galeria:

                                                                                                                    nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                                     INFORMACJE Z GMINNEGO CENTRUM POMOCY ŚRODOWISKOWEJ W GRODZISKU WIELKOPOLSKIM

                                                                                                                     2012-08-07

                                                                                                                     INFORMACJE Z GMINNEGO CENTRUM POMOCY ŚRODOWISKOWEJ W GRODZISKU WIELKOPOLSKIM

                                                                                                                     czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                     Dołączona galeria:

                                                                                                                     nazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                                      Zabawa seniorów pod altaną

                                                                                                                      2012-08-07

                                                                                                                      Zabawa seniorów pod altaną

                                                                                                                      czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                      Dołączona galeria:

                                                                                                                      nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                                      pelna galeriaZobacz pełną galerię (9 fot.)...


                                                                                                                       Projekt „Profilaktyka prozdrowotna osób niepełnosprawnych poprzez taniec, masaż limfatyczny”

                                                                                                                       2012-08-06

                                                                                                                       Projekt „Profilaktyka prozdrowotna osób niepełnosprawnych poprzez taniec, masaż limfatyczny”

                                                                                                                       czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                       Dołączona galeria:

                                                                                                                       nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                                        Spotkanie integracyjne seniorów z Domu Dziennego Pobytu z Grodziska Wielkopolskiego i Opalenicy z malarzami

                                                                                                                        2012-08-06

                                                                                                                        Spotkanie integracyjne seniorów z Domu Dziennego Pobytu z Grodziska Wielkopolskiego i Opalenicy z malarzami

                                                                                                                        czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                        Dołączona galeria:

                                                                                                                        nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                                         INFORMACJA POLSKIEGO KOMITETU POMOCY SPOŁECZNEJ W GRODZISKU WIELKOPOLSKIM DOTYCZĄCA WYDAWANIA ŻYWNOŚCI W RAMACH PROGRAMU PEAD

                                                                                                                         2012-07-25

                                                                                                                         INFORMACJA POLSKIEGO KOMITETU POMOCY SPOŁECZNEJ W GRODZISKU WIELKOPOLSKIM DOTYCZĄCA WYDAWANIA ŻYWNOŚCI W RAMACH PROGRAMU PEAD

                                                                                                                         czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                                                         Integracja seniorów w Woźniakach

                                                                                                                         2012-07-17

                                                                                                                         Integracja seniorów w Woźniakach

                                                                                                                         czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                         Dołączona galeria:

                                                                                                                         nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                                          Informacja w sprawie rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne w okresie od lipca do grudnia 2012 r.

                                                                                                                          2012-07-02

                                                                                                                          Informacja w sprawie rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne w okresie od lipca do grudnia 2012 r.

                                                                                                                          czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                                                          Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu „Promessa” na „spotkaniu z Tanzanią”

                                                                                                                          2012-06-28

                                                                                                                          Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu „Promessa” na „spotkaniu z Tanzanią”

                                                                                                                          czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                          Dołączona galeria:

                                                                                                                          nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                                           Integracja seniorów z Domu Dziennego Pobytu z Opalenicy i Grodziska Wielkopolskiego podczas Nocy Świętojańskiej

                                                                                                                           2012-06-28

                                                                                                                           Integracja seniorów z Domu Dziennego Pobytu z Opalenicy i Grodziska Wielkopolskiego podczas Nocy Świętojańskiej

                                                                                                                           czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                           Dołączona galeria:

                                                                                                                           nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                                            Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Grodzisku Wielkopolskim zorganizowało dla Grodziskiego Uniwersytetu III Wieku w dniu 12 czerwca 2012 roku wyjazd studyjny SZLAKIEM PIASTOWSKIM.

                                                                                                                            2012-06-19

                                                                                                                            Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Grodzisku Wielkopolskim zorganizowało dla Grodziskiego Uniwersytetu III Wieku w dniu 12 czerwca 2012 roku wyjazd studyjny SZLAKIEM PIASTOWSKIM.

                                                                                                                            czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                            Dołączona galeria:

                                                                                                                            nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                                            pelna galeriaZobacz pełną galerię (8 fot.)...


                                                                                                                             Wolontariusze z Domu Dziennego Pobytu „Promessa” na Olimpiadzie dzieci niepełnosprawnych.

                                                                                                                             2012-06-19

                                                                                                                             Wolontariusze z Domu Dziennego Pobytu „Promessa” na Olimpiadzie dzieci niepełnosprawnych.

                                                                                                                             czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                             Dołączona galeria:

                                                                                                                             nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                                              Informacja OPS

                                                                                                                              2012-06-11

                                                                                                                              www.efs.gov.pl

                                                                                                                              Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim informuje, że rozpoczyna realizację V edycji szkoleń w ramach projektu "Rozwój umiejętności szansą realizacji Twojego Planu Życia" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w środków Unii Europejskiej

                                                                                                                              czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                                                              Komunikat w sprawie rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne w okresie od kwietnia do czerwca 2012 r.

                                                                                                                              2012-05-23

                                                                                                                              Komunikat w sprawie rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne w okresie od kwietnia do czerwca 2012 r.

                                                                                                                              czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                              Dołączone pliki:


                                                                                                                              Wycieczka seniorów z Domu Dziennego Pobytu do Klasztoru we Woźnikach

                                                                                                                              2012-05-16

                                                                                                                              Wycieczka seniorów z Domu Dziennego Pobytu do Klasztoru we Woźnikach

                                                                                                                              czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                              Dołączona galeria:

                                                                                                                              nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                                              pelna galeriaZobacz pełną galerię (7 fot.)...


                                                                                                                               Spotkanie z Przyjaciółmi

                                                                                                                               2012-04-26

                                                                                                                               Spotkanie z Przyjaciółmi

                                                                                                                               czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                               Dołączona galeria:

                                                                                                                               nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                                                Zajęcia warsztatowe dla wolontariuszy z Domu Dziennego Pobytu w Grodzisku Wielkopolskim

                                                                                                                                2012-03-23

                                                                                                                                Zajęcia warsztatowe dla wolontariuszy z Domu Dziennego Pobytu w Grodzisku Wielkopolskim

                                                                                                                                czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                                Dołączona galeria:

                                                                                                                                nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                                                pelna galeriaZobacz pełną galerię (7 fot.)...


                                                                                                                                 Seniorzy na Targach Aktywni 50+

                                                                                                                                 2012-03-21

                                                                                                                                 Seniorzy na Targach Aktywni 50+

                                                                                                                                 czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                                 Dołączona galeria:

                                                                                                                                 nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                                                 pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


                                                                                                                                  Dzień Kobiet

                                                                                                                                  2012-03-19

                                                                                                                                  Dzień Kobiet w Promessie

                                                                                                                                  czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                                  Dołączona galeria:

                                                                                                                                  nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                                                  pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


                                                                                                                                   Turniej Warcabowy

                                                                                                                                   2012-03-05

                                                                                                                                   Turniej Warcabowy

                                                                                                                                   czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                                   Dołączona galeria:

                                                                                                                                   nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                                                   pelna galeriaZobacz pełną galerię (9 fot.)...


                                                                                                                                    Zabawa karnawałowa w Promessie

                                                                                                                                    2012-02-24

                                                                                                                                    Zabawa karnawałowa w Promessie

                                                                                                                                    czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                                    Dołączona galeria:

                                                                                                                                    nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                                                    pelna galeriaZobacz pełną galerię (7 fot.)...


                                                                                                                                     Dzień Babci i Dziadka w Promessie.

                                                                                                                                     2012-02-03

                                                                                                                                     Dzień Babci i Dziadka w Promessie.

                                                                                                                                     czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                                     Dołączona galeria:

                                                                                                                                     nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                                                      Spotkanie trzech Domów Dziennego Pobytu

                                                                                                                                      2012-01-18

                                                                                                                                      Spotkanie trzech Domów Dziennego Pobytu

                                                                                                                                      czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                                      Dołączona galeria:

                                                                                                                                      nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                                                      pelna galeriaZobacz pełną galerię (10 fot.)...


                                                                                                                                       Występ seniorów z koła teatralnego „Prometeusz” dla dzieci

                                                                                                                                       2012-01-11

                                                                                                                                       Występ seniorów z koła teatralnego „Prometeusz” dla dzieci

                                                                                                                                       czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                                       Dołączona galeria:

                                                                                                                                       nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                                                        KOMUNIKAT

                                                                                                                                        2012-01-11

                                                                                                                                        www.efs.gov.pl

                                                                                                                                        Osoby zainteresowane uczestnictwem w 2012 roku w projekcie „Rozwój umiejętności szansą realizacji Twojego Planu Życia” proszone są o kontakt z pracownikami socjalnymi OPS w Grodzisku Wielkopolskim

                                                                                                                                        czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                                                                        Komunikat w sprawie rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne w okresie od stycznia do marca 2012 r.

                                                                                                                                        2012-01-05

                                                                                                                                        dodatkowe świadczenie w wysokości 100 zł miesięcznie na styczeń, luty i marzec 2012 roku

                                                                                                                                        czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                                        Dołączone pliki:


                                                                                                                                        Wigilia dla samotnych w „Promessie”

                                                                                                                                        2011-12-27

                                                                                                                                        Wigilia dla samotnych w „Promessie”

                                                                                                                                        czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                                        Dołączona galeria:

                                                                                                                                        nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                                                         Jasełka Przedszkolaków dla seniorów z Domu Dziennego Pobytu w „Promessie”

                                                                                                                                         2011-12-21

                                                                                                                                         Jasełka Przedszkolaków dla seniorów z Domu Dziennego Pobytu w „Promessie”

                                                                                                                                         czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                                         Dołączona galeria:

                                                                                                                                         nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                                                          Świąteczna Zbiórka Żywności

                                                                                                                                          2011-12-09

                                                                                                                                          Świąteczna Zbiórka Żywności

                                                                                                                                          czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                                                                          Międzypokoleniowe Andrzejki w Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej

                                                                                                                                          2011-12-06

                                                                                                                                          Międzypokoleniowe Andrzejki w Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej

                                                                                                                                          czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                                          Dołączona galeria:

                                                                                                                                          nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                                                          pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


                                                                                                                                           Świąteczna Zbiórka Żywności

                                                                                                                                           2011-12-01

                                                                                                                                           Świąteczna Zbiórka Żywności w dniach od 02-04 grudnia 2011r.

                                                                                                                                           czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                                                                           Nagroda Ministra Pracy i Polityki Społecznej dla Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej

                                                                                                                                           2011-11-24

                                                                                                                                           Nagroda Ministra Pracy i Polityki Społecznej dla Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej

                                                                                                                                           czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                                           Dołączona galeria:

                                                                                                                                           nazwawyswietlana

                                                                                                                                            Komunikat w sprawie rządowego programu wspierania osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne

                                                                                                                                            2011-11-24

                                                                                                                                            dodatkowe świadczenie w wysokości 100 zł miesięcznie

                                                                                                                                            czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                                            Dołączone pliki:


                                                                                                                                            INFORMACJA

                                                                                                                                            2011-11-24

                                                                                                                                            Bezpłatne wypożyczanie sprzętu rehabilitacyjnego

                                                                                                                                            czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                                                                            Zaproszenie do udziału w konferencji: „Czy warto być ubezpieczonym? Korzyści i straty wynikające z faktu podlegania ubezpieczeniom społecznym

                                                                                                                                            2011-11-21

                                                                                                                                            www.efs.gov.pl

                                                                                                                                            dla zainteresowanych odpowiedzią na pytania na co możemy liczyć w przypadku zagrożenia życia, zdrowia będąc zatrudnionym w Polsce i zagranicą i jak nie być pozbawionym podstawowych środków do życia w przypadku utraty zdolności do pracy z powodu wieku

                                                                                                                                            czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                                                                            MOBBING I DYSKRYMINACJA – ZAGROŻENIA WSPÓŁCZESNEGO MIEJSCA PRACY

                                                                                                                                            2011-10-27

                                                                                                                                            www.efs.gov.pl

                                                                                                                                            Zestawienie bibliograficzne

                                                                                                                                            Dołączone pliki:


                                                                                                                                            Plan konferencji

                                                                                                                                            2011-10-24

                                                                                                                                            www.efs.gov.pl

                                                                                                                                            Plan  konferencja pt:„Mobbing i dyskryminacja - zagrożenia współczesnego miejsca pracy”zorganizowanej przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim w dniu 25 października 2011 roku

                                                                                                                                            Dołączone pliki:


                                                                                                                                            Obchody Międzynarodowego Dnia Człowieka Starszego

                                                                                                                                            2011-10-24

                                                                                                                                            Obchody Międzynarodowego Dnia Człowieka Starszego

                                                                                                                                            czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                                            Dołączona galeria:

                                                                                                                                            nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                                                            pelna galeriaZobacz pełną galerię (13 fot.)...


                                                                                                                                             Wyjazd seniorów z Domu Dziennego Pobytu w Grodzisku Wielkopolskim na Jasna Górę w dniu 5-6.10.2011r.

                                                                                                                                             2011-10-12

                                                                                                                                             Wyjazd seniorów z Domu Dziennego Pobytu w Grodzisku Wielkopolskim na Jasna Górę w dniu 5-6.10.2011r.

                                                                                                                                             czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                                             Dołączona galeria:

                                                                                                                                             nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                                                             pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


                                                                                                                                              Inauguracja Roku Akademickiego 2011/2012 Grodziskiego Uniwersytetu III Wieku.

                                                                                                                                              2011-10-11

                                                                                                                                              W dniu 04 października 2011 w sali C. K .”Rondo” miała miejsce uroczysta inauguracja kolejnego, czwartego już roku akademickiego GUTW.

                                                                                                                                              czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                                              Dołączona galeria:

                                                                                                                                              nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                                                              pelna galeriaZobacz pełną galerię (8 fot.)...


                                                                                                                                               Inauguracja roku akademickiego 2011/2012

                                                                                                                                               2011-10-03

                                                                                                                                               Inauguracja roku akademickiego 2011/2012 Grodziskiego Uniwersytetu III Wieku

                                                                                                                                               czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                                               Dołączona galeria:

                                                                                                                                               nazwawyswietlana

                                                                                                                                                Turniej „O Puchar Lata” rozstrzygnięty.

                                                                                                                                                2011-09-27

                                                                                                                                                Turniej „O Puchar Lata” rozstrzygnięty.

                                                                                                                                                czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                                                Dołączona galeria:

                                                                                                                                                nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                                                                 Spotkanie grodziskich seniorów z przyjaciółmi z Pniew.

                                                                                                                                                 2011-09-27

                                                                                                                                                 Spotkanie grodziskich seniorów z przyjaciółmi z Pniew.

                                                                                                                                                 czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                                                 Dołączona galeria:

                                                                                                                                                 nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                                                                 pelna galeriaZobacz pełną galerię (9 fot.)...


                                                                                                                                                  Zaproszenie do udziału w V edycji projektu Rozwój umiejętnosci szansą realizacji Twojego Planu Życia

                                                                                                                                                  2011-09-23

                                                                                                                                                  www.efs.gov.pl

                                                                                                                                                  Przygotujmy się do przyszłości

                                                                                                                                                  czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                                                                                  Zaproszenie do udziału w konferencji „Mobbing i dyskryminacja - zagrożenia współczesnego miejsca pracy”

                                                                                                                                                  2011-09-23

                                                                                                                                                  www.efs.gov.pl

                                                                                                                                                  czyli jak zapewnić bezpieczeństwo w pracy i zmienić zachowania ludzi w pracy

                                                                                                                                                  czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                                                                                  DRZWI OTWARTE PROMESSY

                                                                                                                                                  2011-09-23

                                                                                                                                                  Drzwi Otwarte Promessy

                                                                                                                                                  czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                                                  Dołączona galeria:

                                                                                                                                                  nazwawyswietlana

                                                                                                                                                   Gminne Centrum Pomocy Środowiskowej z wizytą w Danii

                                                                                                                                                   2011-09-21

                                                                                                                                                   Gminne Centrum Pomocy Środowiskowej z wizytą w Danii

                                                                                                                                                   czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                                                   Dołączona galeria:

                                                                                                                                                   nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                                                                   pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


                                                                                                                                                    VI Koncert na Srebrną Nutę

                                                                                                                                                    2011-09-21

                                                                                                                                                    VI Koncert na Srebrną Nutę

                                                                                                                                                    czytaj całośćczytaj całość...

                                                                                                                                                    Dołączona galeria:

                                                                                                                                                    nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                                                                                                                                                     Okres zasiłkowy 2011/2012 świadczenia rodzinne, fundusz alimentacyjny

                                                                                                                                                     2011-09-19

                                                                                                                                                     Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczeń rodzinnych na nowy okres zasiłkowy 2011/2012 będą przyjmowane od dnia 1 września 2011 r.
                                                                                                                                                     Wnioski w sprawie ustalenia prawa do funduszu alimentacyjnego na nowy okres zasiłkowy 2011/2012 będą przyjmowane od dnia 1 sierpnia 2011 r.

                                                                                                                                                     czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                                                                                     Rozwój umiejętności szansą przygotowania do przyszłości

                                                                                                                                                     2011-07-27

                                                                                                                                                     www.efs.gov.pl

                                                                                                                                                     Rozwój umiejętności szansą przygotowania do przyszłości

                                                                                                                                                     czytaj całośćczytaj całość...


                                                                                                                                                     Komunikat

                                                                                                                                                     2011-07-18

                                                                                                                                                     Komunikat przypominający o wchodzących z dniem 1 stycznia 2012 r. zmianach zasad ustalania prawa do dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka i jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka.

                                                                                                                                                     czytaj całośćczytaj całość...                                                                                                                                                     wstecz-aktualneWstecz (powrot do biezacych publikacji z menu "Aktualności")

                                                                                                                                                     przejdź do góry...

                                                                                                                                                     Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim. ul. Powstańców Chocieszyńskich 23 d, 62-065 Grodzisk Wielkopolski, tel. (61)44-44-460, faks: (61)44-444-61

                                                                                                                                                     Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji