Aktualności


wsteczWstecz

fio Atrakcje Letniej Świetlicy Wakacyjnej w 2016 roku. Wycieczki.

2016-10-06

Grodziski Wolontariat Senioralny przygotował dla sześćdziesięciu czterech uczestników tegorocznej Letniej Świetlicy Wakacyjnej wiele atrakcji. Ponad dwudziestu senioralnych wolontariuszy skorzystało z uzyskanych w 2015 roku uprawnień kierowników wycieczek szkolnych i zorganizowało siedem wycieczek do Poznania, pobliskiego Ujazdu i na terenie Grodziska Wielkopolskiego w okresie od lipca do sierpnia 2016 roku.

Dużą frajdę niezależnie od wieku sprawił pobyt w ZOO Malta w Poznaniu. Tam niecodziennych wrażeń dostarczyły opowieści przewodnika o słoniach, motylach, rozpoznawanie i podpatrywanie zwierząt. Warto było się przekonać ile przyjemności sprawia w upalny dzień przejażdżka ekologiczną kolejką po ZOO. Wolontariusze polecają wszystkim rodzicom wizytę w Mini Parku Linowym z wiszącymi mostami, tunelami, tajemniczymi przejściami wśród drzew, zagadkowymi wiszącymi domkami. W podniebnej przygodzie złożonej z czternastu przeszkód wspinacze w wieku od czterech do dwunastu lat sprawdzili swoje umiejętności pod czujnym okiem instruktorów i opiekunów wycieczki.
Niezapomnianych wrażeń dostarczyła również czterdziestominutowa przejażdżka Grodziską Koleją Drezynową do Ujazdu. Tam na osiemdziesięciu gości czekały: ognisko, smażenie kiełbasy, zabawy w parkowym otoczeniu.
Wycieczki do kina dla ponad czterdziestu dzieci i blisko trzydziestu wolontariuszy pozwoliły przenieść się w świat przygód i przyjaźni w filmach „Szajbus i Pingwiny” i „Gdzie jest Dory?”. Dopełnieniem tych filmowych wrażeń były niespodzianki w Mc Donald’s.
Niecodziennych wrażeń dostarczyły wycieczki do grodziskiej Komendy Powiatowej Policji i Straży Pożarnej. Tam czekało mnóstwo niespodzianek: spotkania z policjantami, strażakami, quizy, oglądanie wozów, umundurowania i wyposażenia policjantów i strażaków. Chętni przymierzali całe umundurowania, posługiwali się lizakiem drogowym, kajdankami, uczyli się gasić pożar, zjeżdżali z rury strażackiej.
Tegoroczne wycieczki były dopełnieniem zajęć z Letnią Świetlicą Wakacyjną prowadzoną w latach 2015-2016. Wolontariusze organizowali również zajęcia stacjonarne w Promessie, na pobliskim Orliku, boisku grodziskiej Szkoły Podstawowej Nr 1. Uczestnicy zachwycali pomysłami plastycznymi, przeżywali doświadczenia kulinarne, wcielali się w aktorów, przedstawiali inscenizacje teatralno-muzyczne, smakowali w ćwiczeniach teakwondo, uczyli się koreańskiego języka, gościli teatr objazdowy i funkcjonariuszy grodziskiej Policji. Letnia Świetlica Wakacyjna dostarczyła niezapomnianych wrażeń. To był aktywny wypoczynek dla dzieci i dla dorosłych, który współfinansowany był przez Fundusz Inicjatyw Społecznych, lokalne i regionalne podmioty.

Danuta Grzanowska
Grodziski Wolontariat Senioralny


wsteczWstecz

przejdź do góry...

Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim. ul. Powstańców Chocieszyńskich 23 d, 62-065 Grodzisk Wielkopolski, tel. (61)44-44-460, faks: (61)44-444-61

Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji