Aktualności


wsteczWstecz

fio Zakończenie Letniej Świetlicy Wakacyjnej. Świetna zabawa bez względu na wiek.

2016-10-06

Podczas zajęć Letniej Świetlicy Wakacyjnej w 2015 i 2016 roku nie było czasu na nudę. Oferta Grodziskiego Wolontariatu Senioralnego każdego roku obejmowała cztery tygodnie i codzienną czterogodzinną przygodę. W emocjonujących zabawach wzięło udział ponad sto sześćdziesiąt osób. Zajęcia przyciągnęły siedemdziesięciu seniorów i ponad dziewięćdziesiąt dzieci.

To była świetna zabawa mimo dużej rozpiętości wiekowej sięgającej nawet 76 lat. W organizacji pomogły wspomnienia i zapomniane zabawy podwórkowe przygotowane przez wolontariuszy Grodziskiego Wolontariatu Senioralnego. W użyciu była kreda szkolna, gumy do skakania, latawce, badminton, piłki, bańki mydlane. 26 sierpnia 2016 roku w Wigwamie w Zdroju odbył się dwuletni finał zajęć z Letnią Świetlicą Wakacyjną. Uczestnicy bez względu na wiek zmagali się w konkurencjach. Rozgrywka toczyła się w grze terenowej, dwóch ogniach, piłce nożnej, quizach, sprawnościach. W powietrzu unosiły się niezliczone ilości baniek mydlanych, tęcza bijąca od kaskady wody. Uczestnicy dali się zaskoczyć zabawom z chustą i tunelem animacyjnym. Ochotnicza Straż Pożarna z Grodziska Wielkopolskiego zadbała o kąpiel wodną, uczyła udzielania pierwszej pomocy, współorganizowała konkursy. Drużyny walczyły o punkty. Nie było przegranych. Na wszystkich czekały niespodzianki. Podczas pikniku rozstrzygnięty został konkurs na najciekawszą zakładkę do książki i obraz. Zgromadzeni poznali zwycięzców konkursów plastycznych pt. „Jak chciałbym spędzać wolny czas z rodziną?”. Tego dnia niepowtarzalną, fascynującą atmosferę Grodziska Wielkopolskiego tworzył pochód dzieci wracających z nagrodami i balonami na patyku do swoich domów. Piknik został zorganizowany według projektu Grodziskiego Wolontariatu Senioralnego dzięki współfinansowaniu przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i lokalnych przedsiębiorców. Zachęcamy wszystkich grodziskich seniorów do przyłączenia się do ciągle powiększającego się grona już ponad 120 wolontariuszy i wspólnego przeżycia nowych przygód. Na zgłoszenia czekają pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Promessie pod numerem telefonu 61 227 12 20.

Danuta Grzanowska
Grodziski Wolontariat Senioralny


wsteczWstecz

przejdź do góry...

Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim. ul. Powstańców Chocieszyńskich 23 d, 62-065 Grodzisk Wielkopolski, tel. (61)44-44-460, faks: (61)44-444-61

Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji