Aktualności


wsteczWstecz

„LATO SENIORA”

2017-09-11

Po udanym ubiegłorocznym „Lecie Seniora” w sierpniu br. zorganizowano jego drugą edycję. Na uroczystym rozpoczęciu seniorzy spędzili wspólnie czas na grillowaniu i biesiadowaniu.

Podczas spotkania wystąpił zespól teatralny Prometeusz, działający przy GCPŚ Promessa, który swoim przedstawieniem wprawił wszystkich w doskonały nastrój. Kolejnym punktem programu była wycieczka rowerowa do Klasztoru we Woźnikach. Przybyłych cyklistów powitał Ojciec Baltazar, który przybliżył wszystkim historię tego miejsca oraz oprowadził po zabytkowym Klasztorze i podziemiach. Następnie na terenie przyklasztornym seniorzy mogli zregenerować siły przy słodkim poczęstunku i kawie. Uczestnicy „Lata Seniora” wyjechali również na termy do Tarnowa Podgórnego. Seniorzy bardzo aktywnie spędzili 2 godziny w parku wodnym korzystając z licznych atrakcji wodnych oraz zdrowotnych właściwości wód termalnych. Był też czas na wspólny posiłek i podzielenie się wrażeniami przy kawie i herbacie. Na zakończenie „Lata Seniora” seniorzy mieli możliwość aktywnej rekreacji na świeżym powietrzu w ciekawej formie – przejazdu drezynami. Po przejeździe do Ujazdu seniorzy mieli zapewniony posiłek w formie kiełbaski z ogniska i słodkich wypieków przy zabytkowej stacji na łonie natury. W międzyczasie odbywały się grupowe wycieczki drezynami do Borysławia, które były dodatkową atrakcją tego dnia, a także był czas na zabawy w kalambury.
Druga edycja „Lata Seniora” była dla uczestników okresem pełnym wrażeń, różnorodnych atrakcji i sympatycznych wspólnie spędzonych chwilach. Już rodzą się pomysły na trzecią edycję „Lata Seniora” w 2018 roku.

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


    wsteczWstecz

    przejdź do góry...

    Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim. ul. Powstańców Chocieszyńskich 23 d, 62-065 Grodzisk Wielkopolski, tel. (61)44-44-460, faks: (61)44-444-61

    Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji