Aktualności


wsteczWstecz

INFORMACJA dla osób niepełnosprawnych

2019-03-14

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „SERCE” przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie KOŁO w Grodzisku Wlkp. oraz Starostwem Powiatu Grodziskiego planuje utworzyć Środowiskowy Dom Samopomocy w Wielichowie. Minimalna ilość osób w środowiskowym domu to 15 uczestników, jednak planuje się zabezpieczenie 20 miejsc. Zajęcia terapeutyczne odbywałyby się od poniedziałku do piątku. Planuje się zagwarantowanie dowozu uczestników na zajęcia.

Warunkiem kwalifikacji kandydata do środowiskowego domu jest wypełniony Wniosek o skierowanie do ŚDS-u na pobyt dzienny, który składa się w Ośrodku Pomocy Społecznej wraz z:
- zaświadczeniem lekarskim (wydanym przez lekarza psychiatrę lub neurologa o występowaniu zaburzeń psychicznych)
- zaświadczeniem lekarza rodzinnego (o stanie zdrowia i o braku przeciwwskazań do uczestnictwa w zajęciach wraz z informacją o sprawności w zakresie lokomocji osób niepełnosprawnych fizycznie)
- orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (jeśli kandydat posiada orzeczoną niepełnosprawność)
Zachęcamy do wstępnego zgłoszenia się na listę uczestników.
Kontakt: tel. 609 491 812, e-mail: kajuss@interia.eu


wsteczWstecz

przejdź do góry...

Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim. ul. Powstańców Chocieszyńskich 23 d, 62-065 Grodzisk Wielkopolski, tel. (61)44-44-460, faks: (61)44-444-61

Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji